Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klara

Strach przed poronieniem (zle wyniki)

Polecane posty

Gość Klara

Cześć. 

Wiem, że przede wszystkim muszę iść do lekarza i poczekać na jego opinię, ale chciałabym też poznać Wasze historie i przebieg w ciąży. Zastanawiam się, czy ktoś jeszcze mogl mieć podobna sytuację. I bardzo chce wiedzieć jak się skończyła. 🙂

Jestem w 8 tygodniu ciąży, Fasolka ma idealne tętno. Jednak wyszły mi bardzo złe wyniki moczu. Mam w moczu leukocyty, bilirubine, b. Liczne wpw nablonki płaskie, dość liczne bakterie, liczne pasma śluzu. Mam też białko w moczu. W normie, ale mam. Czekam na posiew (po weekendzie) i mimowolnie martwię się o moją Fasolkę. Ciężko mi dziś normalnie funkcjonować. Czy któraś z Was miała podobnie? Szczęśliwie donosilyscie ciążę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Ja wczoraj wyszlam ze szpitala po poronieniu... moje malenstwo przestalo sie rozwijac. Ty jestes zakazona bakteriami, mysle, ze zwalczysz infekcje i bedzie wszystko o.k. Znajoma zarazila sie bakteriami na basenie bedac w ciazy i urodzila zdrowe dziecko.

Nie zamartwiaj sie prosze, bo zaszkodzisz malenstwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Anna napisał:

Ja wczoraj wyszlam ze szpitala po poronieniu... moje malenstwo przestalo sie rozwijac. Ty jestes zakazona bakteriami, mysle, ze zwalczysz infekcje i bedzie wszystko o.k. Znajoma zarazila sie bakteriami na basenie bedac w ciazy i urodzila zdrowe dziecko.

Nie zamartwiaj sie prosze, bo zaszkodzisz malenstwu.

Bardzo Ci współczuję <przytul>. 

I dziękuję za wsparcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celaa

Nie martw się, bakterie w moczu w ciąży często mogą się pojawiać, dlatego ginekolodzy dają skierowania przed każdą wizytą na mocz. Jest też duża ilość leków które mogą przyjmować ciezarne właśnie na zwalczanie tych bakterii. Zobaczysz wszystko będzie dobrze!! 

Jak lekarz pomoże uporać się z tym to pamiętaj aby zadbać o swoje drogi moczowe bo infekcje w ciąży pojawiają bardzo często (sama z nimi walczę i daje rade! 😁 ). Kup w aptece sok z żurawiny i pietruszki codziennie wypij pół szklanki bez rozcienczania - ważna jest systematyczność. Wypijaj do tego 2 litry wody bo sikanie wyplukuje bakterie z cewki, czestsza higiena niż normalnie np. Rano, wieczór i po każdym wyróżnieniu, nie dopuszczaj do chodzenia w wilgotnej bieliźnie (zawsze miej ze sobą majtki na zmianę) i nigdy nie siadaj na zimnej lub chłodnej powierzchni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość F hut dghhb

Fasolka 😂🤣😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gość Celaa napisał:

 Kup w aptece sok z żurawiny i pietruszki codziennie wypij pół szklanki bez rozcienczania - ważna jest systematyczność. Wypijaj do tego 2 litry wody bo sikanie wyplukuje bakterie z cewki

Dzięki, skoczę dziś do apteki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Bakterie w moczu w ciazy to czesta przypadlosc. Ja mialam takie zapalenie ukladu moczowego, ze jak zobaczylam wyniki to wpadlam w panike. Na szczescie sa na to lekarstwa. Dostalam antybiotyk dla kobiet w ciazy i wszystko bylo dobrze. 

Nie martw sie, idz jak najszybciej do lekarza, pij duzo wody. Pewnie lekarz zaleci Ci tez zurawine. Wszystko powinno byc dobrze. Stres szkodzi Twojej fasolce w tej chwili bardziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celaa
43 minuty temu, Klara napisał:

Dzięki, skoczę dziś do apteki 🙂

Bedzie dobrze! Urodzisz fajne zdrowe dziecko 👍🏻Ciąże niestety trzeba przeżyć i jakość przetrwać ten dziwny czas 😉 ja jestem już ponad połowa ale też borykalam się z pęcherzem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja nawet tak miałam, że ze zwykłego badania moczu wyszły bakterie, a z posiewu już nic. Potem jak robiłam krzywą cukrową, to widziałam, ile czasu te próbki z moczem stoją sobie w laboratorium w temp. pokojowej. I teraz do wyników badań podchodzę bardzo sceptycznie. Teraz w drugiej ciąży moja ginka olewa bakterie w moczu jeżeli oprócz tego wszystko jest w normie, a ja nie mam żadnych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Celaa napisał:

Bedzie dobrze! Urodzisz fajne zdrowe dziecko 👍🏻Ciąże niestety trzeba przeżyć i jakość przetrwać ten dziwny czas 😉 

 

1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ja nawet tak miałam, że ze zwykłego badania moczu wyszły bakterie, a z posiewu już nic. Potem jak robiłam krzywą cukrową, to widziałam, ile czasu te próbki z moczem stoją sobie w laboratorium w temp. pokojowej. I teraz do wyników badań podchodzę bardzo sceptycznie. Teraz w drugiej ciąży moja ginka olewa bakterie w moczu jeżeli oprócz tego wszystko jest w normie, a ja nie mam żadnych objawów.

Dzięki Dziewuszki, trochę mi raźniej. Sok z żurawiny już jest w domu. Trochę może i panikuje, ale to moja pierwsza ciąża i niestety mam taki charakter, że lubię jak wszystko jest książkowo. No i wszystko co się dzieje jest dla mnie nowością 😉 fajnie jest więc poczytać rady kogoś bardziej doświadczonego lub z podobną przypadłościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celaa
23 minuty temu, Klara napisał:

 

Dzięki Dziewuszki, trochę mi raźniej. Sok z żurawiny już jest w domu. Trochę może i panikuje, ale to moja pierwsza ciąża i niestety mam taki charakter, że lubię jak wszystko jest książkowo. No i wszystko co się dzieje jest dla mnie nowością 😉 fajnie jest więc poczytać rady kogoś bardziej doświadczonego lub z podobną przypadłościa

Dokładnie cię rozumiem, ja też jestem w pierwszy ciąży i wszystko jest dla mnie nowe. Ale co zrobić po prostu chcemy jak najlepiej dla tego lokatora 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gość Celaa napisał:

Dokładnie cię rozumiem, ja też jestem w pierwszy ciąży i wszystko jest dla mnie nowe. Ale co zrobić po prostu chcemy jak najlepiej dla tego lokatora 😉

To prawda... 🙂 nie sądziłam, że aż tak szybko się przywiażę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Bakterie można skutecznie wybić, jak nie uda sie naturalnie to lekami. Nie martw się, wiele kobiet w ciąży ma złe wyniki moczu. Skoro poza tym wszystko jest ok to raczej poronienie Ci nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Bakterie można skutecznie wybić, jak nie uda sie naturalnie to lekami. Nie martw się, wiele kobiet w ciąży ma złe wyniki moczu. Skoro poza tym wszystko jest ok to raczej poronienie Ci nie grozi.

Bardzo Ci dziękuję 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×