Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Cukrzyca w ciąży

Polecane posty

Gość Gosc

Jaki wpływ na dziecko ma cukrzyca ciążowa?pytanie dla tych którym po zrobieniu badania na krzywa cukrowa wyszlo że mają ten problem.Jak z tym 2alczyc,dostaliście jakieś leki?czy tylko dieta?co jeść a na co uważać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu

dostaniesz glikometr i bedziesz mierzyc cukier kilka razy dziennie. 

Jezeli dieta bedzie przestrzegana , to nie wiaze sie to zupełnie z niczym dla dziecka. Jezlei nie bedzie przestrzegana, moze ci podczas porodu zmasakrowac krosze :DP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Jeśli z badaniawyjdzie cukrzyca ,diabetolog zaleca badanie cukru glukometrem i diete, jeśli nie uda się trzymać cukrów w normie zapisuje do tego insulinę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jest ktos kto urodzil dziecko majac cukrzyce ciazowa?ile wazylo i jak szybko przybieralo na wadze jak bylyscie w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Cukrzyca leczona dieta i insulina.  Syn urodził się z waga 3290.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie było dziwnie, bo wyniki przed glukozą i 2h po, były zupełnie prawidłowe. O kilka jedności przekroczony pomiar po godzinie. Nawet lekarz nie do końca wiedział co robić. Na wszelki wypadek jadłam bardziej "cukrzycowo", ale wyniki były ok. Dziecko finalnie 2,5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

4 kg ( stwierdzona cukrzyca) i 3,7kg ( trzymalam diete od poczatku ciazy, wynik prawidlowy, ale przy granicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia

Dziewczyny na insulinie jakie miałyście wartości przed rozpoczęciem leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1

Cukrzycy nie wolno lekceważyć. Jeżeli dieta w pierwszych tygodniach po wykryciu nie pomaga to trzeba brać insulinę. Brak kontroli cukrzycy może skutkować niewesołymi konsekwencjami. Ja bardzo o sobie dbałam, a i tak urodziłam miesiąc przed terminem. Nie będę straszyć więcęj, ale dbaj o siebie, potrzeba dużo samodyscypliny. U mnie najgorzej było z cukrami na czczo, regularnie ponad 100, insulina była niezbędna, brałam ją tylko wieczorem, by rano cukry były poniżej 90. Jedz mniej ale częściej, pij wodę, nie rozgotowuj kaszy, makaronu, ziemniaków, bo po tym cukier idzie w górę, żadnych słodyczy, fastfoodów, ostrożnie z nabiałem, dużo zielonych ważyw, produkty o niskim indeksie glikemicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1
Dnia 16.08.2019 o 21:43, Gość gosc napisał:

Jest ktos kto urodzil dziecko majac cukrzyce ciazowa?ile wazylo i jak szybko przybieralo na wadze jak bylyscie w ciazy?

35 tydzień, 2500, z przybieraniem na początku ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×