Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Mycie pierwszych zębów?

Polecane posty

Gość Gość

Syn na razie ma dwa, jeszcze do końca nie wyszły. Wystarczy przemywac gazikiem z wodą czy stosowalyscie już szczoteczki i pasty na takie maleństwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak już wyszły to używałam miękkiej szczoteczki i pasty, żeby się przyzwyczajal. Nic to nie dało, bo próchnica zaatakowala mimo szorowania, braku słodyczy i skoczków czy butelek. Ale higiena jest ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Od pierwszego zęba szczoteczka i pasta, syn ma 5 lat i do dentysty chodzi jedynie na wizyty kontrolne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Moja córka jeszcze nie ma zębów ale jak potem wyplukujecie te pastę u tak małego dziecka?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Moja córka jeszcze nie ma zębów ale jak potem wyplukujecie te pastę u tak małego dziecka?? 

No u takiego malucha się nie wyplukeje za bardzo, dlatego wybiera się jak najbardziej naturalne pasty, dodatkowo ja dawałam nawet nie połowę, a może 1/3 zalecanej porcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

 Warto dawać dziecku szczoteczkę do gryzienia taką z gumowymi wypustkami, nawet jak jeszcze ząbków nie widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A co ile myć? Po każdym posiłku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ok, kupię i pastę i szczoteczkę. Dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
25 minut temu, Gość gosc napisał:

A co ile myć? Po każdym posiłku? 

Wystarczy na początek rano i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Wystarczy na początek rano i wieczorem

Weź się walnij w pusty łeb. Też myjesz tylko rano i wieczorem brudasko? Musisz nieźle śmierdzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 minut temu, Gość Gość napisał:

Weź się walnij w pusty łeb. Też myjesz tylko rano i wieczorem brudasko? Musisz nieźle śmierdzieć 

Brudasem i w dodatku chamidlem oraz prostakiem jesteś ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama g

Mleczaków się nie myje bo i tak wypadną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Mama g napisał:

Mleczaków się nie myje bo i tak wypadną 

...ko, a potem z mleczaków próchnica przenosi się na zęby stałe. Mam nadzieję, że to jakaś prowokacyjna wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama g

Ja dziecka nie męczyłam i nie myłam mu mleczaków. Wypadły szybko i ma na to miejsce piękne białe i równe zeby o które teraz dba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 minut temu, Gość Mama g napisał:

Mleczaków się nie myje bo i tak wypadną 

Buhahahahhahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwoździk

Myłam od początku zanim jeszcze ząbków nie było, żeby przyzwyczaić. Miałam taką gumową z miękkimi wypustkami nakładaną na palec. Najpierw przegotowaną wodą. Później po wyjściu pierwszego miękką z włosiem i pastą bio z samych naturalnych składników (mam taką w pomarańczowej tubce). "Płukałam" wacikiem nasączonym wodą nie kranową. Teraz córka ma dwa lata i myje szczoteczką soniczną, którą bardzo lubi. Rano i wieczorem. Od tygodnia trenuje wypluwanie wody, ale na razie kiepsko to idzie 😄  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Weź się walnij w pusty łeb. Też myjesz tylko rano i wieczorem brudasko? Musisz nieźle śmierdzieć 

ty tak mozesz caly czas, nie?: D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okp

Moja używa od 1zabka szczoteczkę Oral-B od 0 do chyba 3 lat u nas najlepiej się sprawdza i pastę bez fluoru bo nie umie jeszcze wypluwać , wcześniej gazik z wodą przygotowana u masaż szczoteczka na palec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jestem w szoku, co tu niektórzy wypisują. Mycie tylko rano i wieczorem albo nie mycie mleczakow wcale bo wypadna. I ten tekst że po co dziecko męczyć. Nie sądziłam że mycie zębów to dla was taka męczarnia. Ja już się nie dziwie dlaczego ludzie na ulicy, w komunikacji i sklepach czasem tak śmierdzą. Jak mycie zębów to dla was takie poświęcenie to domyślam się że umycie całego ciała przynajmniej raz dziennie to już kawał roboty i męki. I to jeszcze kobiety, matki i takie brudasy. Fuj 🤮 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
26 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja jestem w szoku, co tu niektórzy wypisują. Mycie tylko rano i wieczorem albo nie mycie mleczakow wcale bo wypadna. I ten tekst że po co dziecko męczyć. Nie sądziłam że mycie zębów to dla was taka męczarnia. Ja już się nie dziwie dlaczego ludzie na ulicy, w komunikacji i sklepach czasem tak śmierdzą. Jak mycie zębów to dla was takie poświęcenie to domyślam się że umycie całego ciała przynajmniej raz dziennie to już kawał roboty i męki. I to jeszcze kobiety, matki i takie brudasy. Fuj 🤮 

A ile razy dziennie chcesz myć zęby niemowlakowi? Co 3 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Los
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja jestem w szoku, co tu niektórzy wypisują. Mycie tylko rano i wieczorem albo nie mycie mleczakow wcale bo wypadna. I ten tekst że po co dziecko męczyć. Nie sądziłam że mycie zębów to dla was taka męczarnia. Ja już się nie dziwie dlaczego ludzie na ulicy, w komunikacji i sklepach czasem tak śmierdzą. Jak mycie zębów to dla was takie poświęcenie to domyślam się że umycie całego ciała przynajmniej raz dziennie to już kawał roboty i męki. I to jeszcze kobiety, matki i takie brudasy. Fuj 🤮 

Niemowlakowi wystarczy mycie 2 razy dziennie , jak pasta z fluorem to nawet raz dziennie tak pisze na opakowaniach past , jak myjesz pasta niemowlakowi kilka razy dziennie to ile fluoru on ma w sobie jak wypluwać nie umie 😞 chyba że chodzi o przemywanie zębów sama woda u niemowlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Los napisał:

Niemowlakowi wystarczy mycie 2 razy dziennie , jak pasta z fluorem to nawet raz dziennie tak pisze na opakowaniach past , jak myjesz pasta niemowlakowi kilka razy dziennie to ile fluoru on ma w sobie jak wypluwać nie umie 😞 chyba że chodzi o przemywanie zębów sama woda u niemowlaka

Nie słyszałaś o pastach bez fluoru? Jak są pierwsze zęby a nawet pierwszy ząb to już używa się pasty. Mycie sama woda dotyczy tylko dziąseł. Mleczaki są bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe. Dlaczego nie zapytacie po prostu dentysty jak jesteście na kontroli, co robić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×