Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ZaniepokojonaMama

Pessar w 20 TC

Polecane posty

Gość ZaniepokojonaMama

Dziewczyny,

Na badaniach połówkowych okazało się, że mam skróconą szyjkę macicy do 18 mm. czekam teraz na wyniki i na dniach mają mi zakładać pessar. Czy któraś miała takie doświadczenia w tak wczesnej ciąży? Jak wygląda ten zabieg? Boli? Można normalnie funkcjonować? Dzidziuś urodził się normalnie czy poród był wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Ja miałam pessar zakładany w 24 tyg bodajże. Zakładanie Mnie to  bolało, a jak jest u innych, tego nie wiem. Ściąganie trochę bolało, a ściągnięty był w 37 tyg. Poród zaczął się odejściem wód w 38 tyg i drugim dniu. Z pessarem można normalnie funkcjonować, ale nie można współżyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Zakładanie mnie nie bolało miało być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zakładanie nie bolało, było nieprzyjemne ale to moment. Siadasz na fotelu i lekarz po prostu zakłada pessar na szyjkę. Jedynie po założeniu miałam większe upławy. Pessar pomógł mi donosić dwie ciąże do końca, pierwsza bez niego skończyła się porodem przedwczesnym, w każdej miałam niewydolną szyjkę. Z tym że mi lekarz zalecał mimo wszystko może nie zupełnie spoczynkowy, ale jednak ostrożny tryb życia- żadnego fitnesu, ćwiczeń, podnoszenia czegokolwiek (choćby wiaderka z wodą czy odkurzacza), żadnych ciepłych kąpieli- jedynie ciepły prysznic, no i szlaban na seks. Trzymam kciuki, będzie dobrze, nie czytaj tylko strasznych historii w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaMama

Jestem trochę przestraszona. To moja druga ciąża- pierwsza zakończyła się porodem martwego Dzidziusia z wadami genetycznymi w 24 tc . Jak dowiedziałam się na badaniach połówkowych, że coś jest nie tak, to oczywiście strach mnie opętał. W Internecie piszą o przedwczesnych porodach, etc. Cieszę się, że jednak w większości przypadków to tylko teoria i że pessar jest w stanie doprowadzić do pomyślnego finału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×