Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Wysypka u niemowlaka przez proszek do prania?

Polecane posty

Gość Gość

Wczoraj syn dostał wysypki. Różowo-czerwone plamki głównie na udach i przedramionach. Byłam u lekarza, powiedział że to nie wirusowe, przepisał syrop. Szukam przyczyny. W zeszłym tygodniu dostał pierwszy raz żółtko jajka. Ostatnia porcja w niedzielę, pol żółtka do obiadku. Dziś zauważyłam tylko dwie nowe plamki no ale jest na syropie. Żółtko na razie odstawione. Nie wiem czy alergia pokarmowa wystapilaby dopiero kilka dni po spożyciu? Druga kwestia to niedawno zmieniliśmy płyn do prania dla dzieci na zwykłe kapsułki, których my używamy. Syn nie miał wcześniej żadnych skórnych problemów więc stwierdziliśmy, że będziemy prac jego rzeczy w tym co my. Czy to możliwe, że to reakcja na to? Wysypka była też na nogach, które przez ostatnie upały miały znikomą styczność że spodniami wypranymi w kapsulkach, bo było po prostu za ciepło na spodnie. Jeszcze pieluchy mi przychodzą na myśl ale to pewnie wysypaloby go tylko na pupie. Mialyscie może sytuację uczulenia na środki do prania dla dorosłych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Alergia może wyjść po kilku dniach i w miejscach, które nie miały kontaktu z alergenem. Czyli np alergia na coś w pieluchach może wyjść na twarzy po kilku dniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miałam to samo kilka dni temu. Wysypka, plamki na rękach i nogach. Po clemasstinum znikały,  potem się pojawiały.  Chyba swedzace.  Syn 2 latka.  Akurat zmieniłam proszek do prania, od dawna piorę w naszym, ale akurat mąż kupił persil.  Zniknęło całkiem na 3 dzień , ale dopiero, jak wypralam w dziecięcym całą pościel,  z którą mial styczność,  koce itd, ktore moglam wczesniej wyprac w tym uczulajacym. Mam tez noworodka w domu,wiec dzueciece plyny akurat były pod ręką.  Zostawiłam sobie jedne dresy wybrane w feralnym proszku,  może mu założę,  by się przekonać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ech, może w takim razie wrócę do płynu dziecięcego. Ale śpi czesto u nas w łóżku a tam jest pościel prana w zwykłym proszku i od tylu miesięcy nic się nie działo. Nie wiem od czego zacząć, czy pieluchy odstawić najpierw. Taki działanie po omacku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama

uczulenie nie zawsze występuje w miejscu styczności z alergenem, ja mam uczulenie na pewną maść - stosowałam na palec od reki ( kropelkę mniejszą niż mm) a pokrzywkę miałam na całym ciele oprócz szyi i twarzy:-) pewnie jak u was śpi ma na sobie piżamkę i może to ona chroni go od waszej pościeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość mama napisał:

uczulenie nie zawsze występuje w miejscu styczności z alergenem, ja mam uczulenie na pewną maść - stosowałam na palec od reki ( kropelkę mniejszą niż mm) a pokrzywkę miałam na całym ciele oprócz szyi i twarzy:-) pewnie jak u was śpi ma na sobie piżamkę i może to ona chroni go od waszej pościeli?

No nie, mieszkamy na ostatnim piętrze więc od czerwcowych upałów jest u nas w domu strasznie gorąco. Śpi w samym bodziaku z krótkim rękawem. I nic się nie działo. Dziś mimo syropu wyskoczyła mu nowa plama wzdłuż linii pieluszki na udzie. Głównie chodzi w pampersach ale mamy jedno opakowanie innych i przeważnie właśnie ja mąż zakłada rano po nocy. Ale to tylko jedna dziennie na dwie, trzy godziny. Nie wiem czy by wywołała taką reakcję. Albo to faktycznie jajko ale nie wiem czy pojawialyby się nowe plamy jeżeli od niedzieli żółtka już nie jadł i od wczoraj łyka clemastinum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

moja miała wysypke ale po białku jajka, taką kaszke na plecach ale tu widzę inne objawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie ma znaczenia czy coś zakładasz pierwszy raz czy setny, czy zakładasz na 5s, 3h czy cały dzień. Uczulenie może pojawić się po czymś nowym ale też po czymś czego używasz od zawsze. Może pojawić się od razu albo po 3 dniach i nie ma znaczenia czy wzięło się leki,bo to nie są cudowne środki, które likwidują alergie w 100%. Idź do lekarza a nie sama rozkminiasz rzeczy o których nie masz pojęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

przeciez byla u lekarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

przeciez byla u lekarza 

Pytanie u jakiego lekarza. Rodzinnego, alergologa, dermatologa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×