Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ekogosc

Czasopismo naukowe proponuje 3 metody wstrzymania efektu cieplarnianego i degradacji srodowiska

Polecane posty

Gość Ekogosc

1.nie kupowac auta

2.zostac wegetarianinem

3.nie miec ani jednego dziecka

Ktory z nich byscie wybrali jakby trzeba bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georginaa

Na razie stosuje wszystkie 

😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Chyba najrzadziej sie spotyka wegetarian z tego co widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znam się na tym temacie trochę bardziej, ponieważ interesuję się już kilka lat naukami klimatycznymi i szczerze nie rozumiem w jaki sposób punkt 2 i 3 miałby pomóc ? Rozumiem punkt pierwszy, bo auto paliwo, a to wydziela CO2 rozwiązaniem tego problemu będzie po prostu stworzenie auta na energię odnawialną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja postanowiłam mieć tylko jedno dziecko. Dziecko i ja mięsa nie jemy. Dziecko czasami rosół zje czy inna zupę na mięsie, ale ogólnie nie je w ogóle. Auto mamy, ale do pracy jeździmy autobusami, na wakacje pociągiem. Auto używamy raz na kilka dni szczerze mówiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja postanowiłam mieć tylko jedno dziecko. Dziecko i ja mięsa nie jemy. Dziecko czasami rosół zje czy inna zupę na mięsie, ale ogólnie nie je w ogóle. Auto mamy, ale do pracy jeździmy autobusami, na wakacje pociągiem. Auto używamy raz na kilka dni szczerze mówiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
30 minut temu, Gość Gość napisał:

Znam się na tym temacie trochę bardziej, ponieważ interesuję się już kilka lat naukami klimatycznymi i szczerze nie rozumiem w jaki sposób punkt 2 i 3 miałby pomóc ? Rozumiem punkt pierwszy, bo auto paliwo, a to wydziela CO2 rozwiązaniem tego problemu będzie po prostu stworzenie auta na energię odnawialną. 

No to widać jak się znasz 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieoszolom
30 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja postanowiłam mieć tylko jedno dziecko. Dziecko i ja mięsa nie jemy. Dziecko czasami rosół zje czy inna zupę na mięsie, ale ogólnie nie je w ogóle. Auto mamy, ale do pracy jeździmy autobusami, na wakacje pociągiem. Auto używamy raz na kilka dni szczerze mówiąc. 

To super ze masz tylo jedno dziecko , muzulmanie w europie maja po10 , ale nie wazne , ty swiat uratujesz 😂na wakacje pociagiem ?ho ho to musisz  miec dlugie urlopy i sporo kasy . Portugalia, Hiszpania, Wlochy , Grecja ,  nie wspomne o wszystkich pieknych wakacyjnych wyspach , Malta, Minorka , Sardynia , Capri oraz greckie wyspy , tam to pociagiem i statkiem tak?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieoszolom

A wiecie ze zmiany klimatyczne sa naturalne i odbywaja sie cyklicznie , zaleza od slonca , wklad czlowieka jest minimalny a jedna erupcja wulkanu wysadza tyle CO2 co wszystkie samoloty razem wzieta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Nieoszolom napisał:

A wiecie ze zmiany klimatyczne sa naturalne i odbywaja sie cyklicznie , zaleza od slonca , wklad czlowieka jest minimalny a jedna erupcja wulkanu wysadza tyle CO2 co wszystkie samoloty razem wzieta 

W płaską Ziemię też wierzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieoszolom
3 minuty temu, Gość gość napisał:

W płaską Ziemię też wierzysz?

A ty nie? Otwórz oczy i zacznij myśleć samodzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Of BBC
8 minut temu, Gość Nieoszolom napisał:

A wiecie ze zmiany klimatyczne sa naturalne i odbywaja sie cyklicznie , zaleza od slonca , wklad czlowieka jest minimalny a jedna erupcja wulkanu wysadza tyle CO2 co wszystkie samoloty razem wzieta 

Po części masz rację że tak czy inaczej klimat by się ocieplal. Ale niestety nasze działania  tylko to przyspieszają i powinniśmy robić wszystko żeby temu zapobiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Of BBC
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Znam się na tym temacie trochę bardziej, ponieważ interesuję się już kilka lat naukami klimatycznymi i szczerze nie rozumiem w jaki sposób punkt 2 i 3 miałby pomóc ? Rozumiem punkt pierwszy, bo auto paliwo, a to wydziela CO2 rozwiązaniem tego problemu będzie po prostu stworzenie auta na energię odnawialną. 

O fak. Nieźle się znasz. Hahahahaha hahaha. Nic mnie tak nie rozbawilo dziś jak to. Jeszcze z jakim przekonaniem powiedziane. Typowe, polskie nie znam się to się wypowiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość Nieoszolom napisał:

To super ze masz tylo jedno dziecko , muzulmanie w europie maja po10 , ale nie wazne , ty swiat uratujesz 😂na wakacje pociagiem ?ho ho to musisz  miec dlugie urlopy i sporo kasy . Portugalia, Hiszpania, Wlochy , Grecja ,  nie wspomne o wszystkich pieknych wakacyjnych wyspach , Malta, Minorka , Sardynia , Capri oraz greckie wyspy , tam to pociagiem i statkiem tak?  

A po co wy latacie na te wyspy? Przecież i tak siedzicie albo nad hotelowym basenem, albo na plaży plackiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Nieoszolom napisał:

A ty nie? Otwórz oczy i zacznij myśleć samodzielnie!

Czemu dla wszelkiej maści oszołomów "myśleć samodzielnie" oznacza zawsze "negować wszelką wiedzę naukową"? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxx

4. Segregacja śmieci

5. Rezygnacja z wody w plastikowych butelkach

6. Ogólnie rezygnacja z plastiku, czyli foliówek, słomek, patyczków higienicznych

7. Kupowanie ubrań z naturalnych materiałów, a nie poliestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
17 minut temu, Gość Nieoszolom napisał:

A wiecie ze zmiany klimatyczne sa naturalne i odbywaja sie cyklicznie , zaleza od slonca , wklad czlowieka jest minimalny a jedna erupcja wulkanu wysadza tyle CO2 co wszystkie samoloty razem wzieta 

Tak wklad czlowieka jest minimalny- w kazdym organizmie wodnym tzn rybach, rekinach, wielorybach, delfinach itd znajduja czastki lub cale kawalki plastikow, ale to pewnie ten naturalny cykliczny plastik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxxx
8 minut temu, Gość gość napisał:

Czemu dla wszelkiej maści oszołomów "myśleć samodzielnie" oznacza zawsze "negować wszelką wiedzę naukową"? 😄

To ma dużo wspólnego z poczuciem wyjątkowości. Patrzcie, jaki jestem inteligentny. Nie dam się im omamić, a nie tak jak większość nieświadomego społeczeństwa. Tylko ja myślę samodzielnie, bo nie wierzę nikomu, ani niczemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość Of BBC napisał:

Po części masz rację że tak czy inaczej klimat by się ocieplal. Ale niestety nasze działania  tylko to przyspieszają i powinniśmy robić wszystko żeby temu zapobiec 

Czepiacie sie tego ocieplenia poniewaz jest to najmodniejszze haselko, a w sumie chodzi o zanieczyszczenie planety.  Zanieczyszczenie powody przyspieszenie zmian kilmatycznych, ale rowniez wyniszczanie zycia na tej planecie.  Ludzie dyskutuja na temat ocieplenia, zeby nie dyskutowac o tym, ze zakopujemy sie w smieciach, jemy smieci np. w rybach, hormony wykamy jak pigluki w jedzeniu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Ekogosc napisał:

1.nie kupowac auta

2.zostac wegetarianinem

3.nie miec ani jednego dziecka

Ktory z nich byscie wybrali jakby trzeba bylo?

Czyli podali przepis na idealna planete bez ludzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieoszolom
12 minut temu, Gość Gość napisał:

A po co wy latacie na te wyspy? Przecież i tak siedzicie albo nad hotelowym basenem, albo na plaży plackiem.

A skad wiesz,  znasz mnie osobiscie,  to ze w twoim otoczeniu  leza plackiem nie znaczy ze wszyscy  leza plackiem  . Wiesz ile jest pieknego do zobaczenia  na  np Malcie albo  na Minorce  ( o nurkowaniu slyszalas )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na szczęście w niedalekiej już przyszłości władzę nad światem przejmie sztuczna inteligencja.

Z pewnością stwierdzi ona, że przyrodzie na Ziemi zagraża gatunek homo sapiens i spowoduje wyeliminowanie go z ekosystemu.

Już niedługo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość gosc napisał:

Czyli podali przepis na idealna planete bez ludzi....

Jak dalej będziemy produkować tyle odpadów to sami się przyczynimy do powstania planety bez ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieoszolom
11 minut temu, Gość gosc napisał:

Tak wklad czlowieka jest minimalny- w kazdym organizmie wodnym tzn rybach, rekinach, wielorybach, delfinach itd znajduja czastki lub cale kawalki plastikow, ale to pewnie ten naturalny cykliczny plastik...

A ty w tej chwili mowisz o zmianach  klimatu,  czy o zanieczyszczeniu srodowiska ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxx
6 minut temu, Gość nieoszolom napisał:

A skad wiesz,  znasz mnie osobiscie,  to ze w twoim otoczeniu  leza plackiem nie znaczy ze wszyscy  leza plackiem  . Wiesz ile jest pieknego do zobaczenia  na  np Malcie albo  na Minorce  ( o nurkowaniu slyszalas )

Latane samolotem przyczyna się do wymierania raf koralowych, więc za niedługo nie będzie po co i gdzie nurkować. Już teraz morza i oceany zaczynają przypominać wysypiska śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxx
4 minuty temu, Gość nieoszolom napisał:

A ty w tej chwili mowisz o zmianach  klimatu,  czy o zanieczyszczeniu srodowiska ? 

To drugie ma wpływ na to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość nieoszolom napisał:

A ty w tej chwili mowisz o zmianach  klimatu,  czy o zanieczyszczeniu srodowiska ? 

Zanieczyszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxxx
Przed chwilą, Gość Xxxxx napisał:

To drugie ma wpływ na to drugie.

To drugie ma wpływ na to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Xxxxx napisał:

To drugie ma wpływ na to drugie.

Tak, ale tego nie przetlumaczysz.  Dyskusje sa prowadzone na temat efektow pierwszego i debatowane czy rzeczywiscie sa te zmiany i oczywiscie rzucany jest argument, ze klimat na ziemi zawsze sie zmienial jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie jezeli zanieczyszczenie planety osiaga katastrofalne rozmiary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×