Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

33 tydzien ciazy i hipotrofia plodu

Polecane posty

Gość Gosc

Drogie mamy,

Jestem przy koncowce 33 tygodnia ciazy i moja mala kruszynka sie slabo rozwija. Ma tylko 1850g lekarz poderzewa niedomagajace lozysko i planuje zrobic cesarke niedlugo. Mam jeszcze tydzien na obserwacje malenstwa. Bardzo sie boje ze malej cos sie stanie i ze ma sie urodzic jako wczesniak. Czy ktoras z was miala podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ehhh

Urodzilam synka w 32 tc, waga 1650 g. U mnie niestety wynikało to z ciążowego nadciśnienia, dlatego też pojawiła się hipotrofia. Spędził w szpitalu 3 tygodnie. Musiał nauczyć się poprawnie ssać (odruch ten pojawia się koło 34-35tc), przybrać do 2 kg. Dzisiaj to zdrowy, bardzo energiczny, bystry 3 latek. Też bardzo się martwilam. Trzymam za Was kciuki!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie było tak samo. Też przez nadciśnienie ciążowe. Ciąża rozwiązana przez CC w 37 tygodniu. Nie martw się, jak jesteś pod opieką dobrego lekarza i masz robione ktg, to będą monitorować stan dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bizon

U mojej kuzynki tak samo. Nadciśnienie i dzidzia malutka. Teraz ma rok, wszystko ok i ciałka nadrobila z nadwyżką 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dzieki za te historie, naprawde potrzebuje lepszego nastawienia bo teraz jakos czarno to wszystko widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mik

Kurcze czy to faktycznie hipotrofia? Jeszcze zostało 7 tygodni, spokojnie dziecko może przybrać do 3 kilo czyli wagi prawidłowej. Waga noworodka powinna wynosić pomiędzy 2,5 a 3,5 kg. Konsultowalas to z innym lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie łożysko było wydolne. Przepływy prawidłowe, ale wód niedużo. Córka donoszona, ale hipotrofik w wiecznym ruchu. Niecałe 2,5 kg miała 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 godzin temu, Gość Mik napisał:

Kurcze czy to faktycznie hipotrofia? Jeszcze zostało 7 tygodni, spokojnie dziecko może przybrać do 3 kilo czyli wagi prawidłowej. Waga noworodka powinna wynosić pomiędzy 2,5 a 3,5 kg. Konsultowalas to z innym lekarzem?

Lekarz dal jeszcze tydzien na obserwacje. Nie bardzo moge isc do kogos innego bo mieszkam zagranica i tu inny system obowiazuje. Staram sie teraz czesciej jesc wiec mam nadzieje ze to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Skąd ta hipotrofia? Podejrzenie niedomagania łożyska? Co konkretnie się dzieje? Może trzeba sprawdzić przepływy, zrobić badania? Ja miałam wywołany porod sn w 37tc przez ryzyko odklejenia lozyska na tle skoków ciśnienia. Wiele rodzi się wcześniaków, podawane są leki na przyspieszenie rozwoju płuc i generalnie dzieci te później dobrze się rozwijają i dogadają rówieśników, więc nie ma powodów do czarnych scenariuszy, chociaż rozumiem obawy. Szkoda, że nie możesz iść do innego lekarza, to byłoby najlepsze wyjście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowka
33 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Lekarz dal jeszcze tydzien na obserwacje. Nie bardzo moge isc do kogos innego bo mieszkam zagranica i tu inny system obowiazuje. Staram sie teraz czesciej jesc wiec mam nadzieje ze to pomoze.

W kazdym kraju mozesz skorzystsc z opini innego lekarza. Poza tym sa tez prywatni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
35 minut temu, Gość gość napisał:

Skąd ta hipotrofia? Podejrzenie niedomagania łożyska? Co konkretnie się dzieje? Może trzeba sprawdzić przepływy, zrobić badania? Ja miałam wywołany porod sn w 37tc przez ryzyko odklejenia lozyska na tle skoków ciśnienia. Wiele rodzi się wcześniaków, podawane są leki na przyspieszenie rozwoju płuc i generalnie dzieci te później dobrze się rozwijają i dogadają rówieśników, więc nie ma powodów do czarnych scenariuszy, chociaż rozumiem obawy. Szkoda, że nie możesz iść do innego lekarza, to byłoby najlepsze wyjście. 

Przeplywy sa spoko ale u mnie podejrzewa ze to lozysko. Mam problem z cukrzyca i tarczyca do tego biore duzo innych lekow.

 

15 minut temu, Gość gosciowka napisał:

W kazdym kraju mozesz skorzystsc z opini innego lekarza. Poza tym sa tez prywatni. 

To juz jest prywatna opieka za ktora zaplacilam ponad 2 tys euro. Jak bym poszla publicznie to polozna by robila mi skan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×