Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ile teraz chrzestny zwyczajowo daje na chrzest? Warszawa, dobre zarobki chrzestnego

Polecane posty

Gość Gość

Jak jest teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Egrgt

Minimum 3000zl a jak dobre to 6000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
10 minut temu, Gość Egrgt napisał:

Minimum 3000zl a jak dobre to 6000zl

😂 😂 😂 

 

 

 

 

Da tyle ile zechce, proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn ma bardzo zamożnych chrzesnych (małżeństwo) ale są bardzo religijni i ani oni, ani my nie patrzymy na ich funkcje pod kątem prezentów czy ile dają pieniędzy. Syn ma 2 lata i nie dostał od nich nawet złotówki co nie oznacza, że go zaniedbują przy urodzinach, świętach itd. Na chrzest dostał łańcuszek z krzyżem z białego złota i ręcznie wykonaną ikonę na drewnie (napewno nie kosztowała mało). Słabo jak pada pytanie ile kasy dać bo i tak zazwyczaj zgarniają to rodzinę "na potrzeby dziecka". Wole jednak tak jak jest u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dobra rada
16 minut temu, Gość Egrgt napisał:

Minimum 3000zl a jak dobre to 6000zl

z doświadczenia wiem,że im więcej chrzestny zarbia tym mniej daje kasy na dziecko z mojeog przykładu bogaty chrzestny kupił zabawke za 9 zł na 1 urodziny,,biedna babcia dała 500 zł wnukowi i czekolade także tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marycha
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Mój syn ma bardzo zamożnych chrzesnych (małżeństwo) ale są bardzo religijni i ani oni, ani my nie patrzymy na ich funkcje pod kątem prezentów czy ile dają pieniędzy. Syn ma 2 lata i nie dostał od nich nawet złotówki co nie oznacza, że go zaniedbują przy urodzinach, świętach itd. Na chrzest dostał łańcuszek z krzyżem z białego złota i ręcznie wykonaną ikonę na drewnie (napewno nie kosztowała mało). Słabo jak pada pytanie ile kasy dać bo i tak zazwyczaj zgarniają to rodzinę "na potrzeby dziecka". Wole jednak tak jak jest u nas.

i do tej ikony się przytulic?? już wolałabym misia czy kocyk, ale może dumna jesteś, że twój dzieciorek z ikoną śpi hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrzestny opłaca chrzest księdzu i kupuje świece a daje tyle na ile go stać. Jako chrzestna w mniejszym miescie dałam 100 zł i prezent, no i strój oraz szatke dla dziecka. Dajesz tyle ile uważasz za sluszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość What
25 minut temu, Gość marycha napisał:

i do tej ikony się przytulic?? już wolałabym misia czy kocyk, ale może dumna jesteś, że twój dzieciorek z ikoną śpi hahaha

I w taki sposób właśnie niektórzy pokazują jaki poziom sobą reprezentują, a chrzest to już nie jest wydarzenie związane z wiarą jaką się wyznaje, a sposobem na zarobek. Kto lepiej zarabia ten wygrywa casting na chrzestnego. Nie ważne czy był ostatni raz 5 lat temu koło kościoła ale ma gruby portfel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Askaa
35 minut temu, Gość mama dobra rada napisał:

z doświadczenia wiem,że im więcej chrzestny zarbia tym mniej daje kasy na dziecko z mojeog przykładu bogaty chrzestny kupił zabawke za 9 zł na 1 urodziny,,biedna babcia dała 500 zł wnukowi i czekolade także tak

Wziełaś od biednej babci 500zł? Na Chrzcie mojego syna moja babcia też chciała tyle dać to powiedziałam, że absolutnie nie!! Wiem jak starsi ludzie liczą każdy grosz. Żal mi Cie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dobra rada
1 godzinę temu, Gość Askaa napisał:

Wziełaś od biednej babci 500zł? Na Chrzcie mojego syna moja babcia też chciała tyle dać to powiedziałam, że absolutnie nie!! Wiem jak starsi ludzie liczą każdy grosz. Żal mi Cie!!

a mi ciebie żal, je//bni/jj się to ikona od dzieciora w swój madkowy łep

pewnie,że wzieam jeszcze spytałam czego tak mało!!

ona nie jest biedna w przeciwienstwoe do twojej baby wieśniary ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loko

U mnie dzieci nie dostały kasy na chrzciny tylko prezenty typu łańcuszek biblia i inne które będą pamiątka , po co na chrzciny koperta , też się mają zwrócić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Augustowianka napisał:

Chrzestny opłaca chrzest księdzu i kupuje świece a daje tyle na ile go stać. Jako chrzestna w mniejszym miescie dałam 100 zł i prezent, no i strój oraz szatke dla dziecka. Dajesz tyle ile uważasz za sluszne

Jestem matką chrzestną 3 dzieci i w żadnym przypadku nie kupowałam dzieciom ubran, tylko dałam prezent. Kiedy chrzcilismy  dziecko, to też sami zadbaliśmy o ubranie i opłacenie chrztu, bo to leży w gestii rodziców, a nie chrzestnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak, oczywiście. Juz w to wierzę że nikt kasy nie daje. Pytam teraz, 700 zł styknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala mi

Ja, jako matka chrzestna dalam 1000zł plus jakieś pamiątki za ok 200zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hue hue

Ja dałam całe gooofno, kocyk, pluszaka i kartkę. Się matka dziecka srodze rozczarowała, myślała, że kasę pozbiera i będzie miała na tipsy, a tu nic z tego. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Tak, oczywiście. Juz w to wierzę że nikt kasy nie daje. Pytam teraz, 700 zł styknie?

W zupełności wystarczy 500 i jakis prezent- pamiątka np. Łańcuszek (niekoniecznie zloty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poseł
9 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Jestem matką chrzestną 3 dzieci i w żadnym przypadku nie kupowałam dzieciom ubran, tylko dałam prezent. Kiedy chrzcilismy  dziecko, to też sami zadbaliśmy o ubranie i opłacenie chrztu, bo to leży w gestii rodziców, a nie chrzestnych.

Oczywiście.Ja chrzciłam 5 dzieci i nigdy żaden chrzestny nie kupował świecy,ubrania do chrztu i nie opłacał mszy świętej, to wszystko robią rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Weź... A co to rodzicow obchodzi ile chrzestny zarabia. Daj tyle ile uważasz. Lepiej będzie jak się zainteresujesz dzieckiem raz na jakiś czas niż będziesz kasę ładował. Rodzice też są czasami cwani i myślą, że skoro chrzestny bogaty to będzie dawał piniendzeeeee.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×