Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka prawda

Jak dobrze być pracownikiem ,uroki życia osoby pracującej ,jaka to jest przyjemność i radość z bycia pracownikiem ...

Polecane posty

Gość Taka prawda

Nie rozumiem co jest takiego przyjemnego i ciekawego w chodzeniu do pracy (roboty) ,robieniu codziennie przez kilkanaście godzin /miesięcy /lat tego samego ? ja jestem bezrobotną osobą nie pracującą nigdzie w żadnym zakładzie pracy i nie pracowałem nigdy jeszcze .Co dalej chciałem tylko opisać swoje odczucia swoje spostrzeżenia i jakieś tam teorie jak ja to widzę jak ja to obserwuje ten rynek pracy .No to dla mnie praca to tylko po to jest żeby mieć na życie na opłaty za mieszkanie na jedzenie i na ubrania .Bo nie widzę żeby jakiś zawód był przyjemnością .No weź człowieku idź do jakiejkolwiek pracy czy to kasjer czy tam listonosz czy tam jakaś pani pracująca w banku albo jakiś magazynier czy murarz lub hydraulik i rób w koło Macieju po kilka razy dziennie to samo ;/ ja bym nie mógł być przykładowo takim listonoszem i chodzić całymi dniami po mieszkaniach z listami i wrzucać do skrzynek albo żeby ktoś mnie podpisał bo odebrał przesyłkę .Albo być tym kasjerem i tak nabijać te produkty na kasę i tak wydawać te pieniądze i tak układać towary na półki co w tym wspaniałego jest albo to taka przyjemność ? tak samo nie widzę przyjemności jak ktoś jest murarzem albo hydraulikiem co takiego dobrego jest w dźwiganiu cegieł albo stawianiu ich jedna na drugiej albo wrzucaniu cementu do betoniarki lub lataniu z masą jakąś i zalewaniu podłogi albo tynku kładzenie na ścianę ? dla mnie to taka montonnia jeszcze weźmie kierownik więcej od pracownika bo robotnik weźmie z 2500 za robotę a taki kierownik co zleca ekipie pracę weźmie drugie tyle .Nie wiem co takiego wspaniałego jest w byciu takim niewolnikiem systemu wstać o 5 rano albo 6 zjeść śniadanie umyć się i co tam jeszcze nawet się nie zdąży człowiek ubrać dobrze i już pędzi samochodem do pracy na 8 rano bo otwierają zakład pracy .No i siedzieć potem w jakimś sklepie przez 8 godzin albo i ludzie przecież robią po 12 godzin zależy jaki zawód i ile etatu albo ile trzeba w tej pracy być .No i tak przyjemnie być takim sprzedawcą nawet w żabce i tak robić te hot dogi albo nabijać na kasę towar lub wydawać resztę ? mnie by to nudziło i nie jest to dla mnie ciekawe .Tak samo być jakimś tam urzędnikiem w gminie albo w jakimś zusie robić albo na poczcie czy w urzędzie skarbowym to takie ciekawe jakieś tak dokumenty przyjąć albo podbić pieczątkę albo coś tam zaksięgować albo tam wysłać jakieś dokumenty albo przyjąć jakieś pismo od interesanta i coś tam obsłużyć no i co w tym takiego przyjemnego i interesującego jest że ktoś przychodzi z problemem jakiś tam do urzędu żeby mu wydać jakieś tam zezwolenie albo składa skargę i trzeba mu podbić pieczątkę albo dalej do innego działu to złożyć .Przecież większość tych zawodów to taka jest monotonnia człowiek robi jedno i to samo przez całe lata i nie ma czasu nawet dla siebie .Albo skończyć studia chodzić szukać pracy i nie ma pracy bo wszystko po znajomości ręka rękę myje .Masz studia wysyłasz swoje Cv wszędzie a tam nie odpowiadają bo całe rodziny siedzą że tylko znajomi tam mają miejsca zaklepane .Albo idziesz do urzędu pracy wysyłają ciebie ze skierowaniem gdzieś do pracodawcy a tam też nie ma pracy dla ciebie bo wszystko po znajomości obiecana posadka synowi tam znajomego albo koledze czy tam syna swojego ktoś po znajomości wkręci a takiego z ulicy pierwszego lepszego odeślą z niczym .Albo tak robić jak niewolnik za marną pensję tak iść i być takim popychadłem gdzieś na magazyniera że za 1400 robić po 8 godz dźwigać ,nosić ,podnosić tak po kilka razy na miesiąc nie mieć potem siły nawet już na nic jak się wróci do domu .Jeszcze zależy jaka praca jest bo jak ktoś robi ciężko to na pewno nie ma siły nawet z dzieckiem porozmawiać własnym jak wróci do domu z tej pracy po całym dniu roboty .No a jeszcze trzeba szybko wszystko robić jeszcze szef się czepia i tylko bierze taki kierownik więcej kasy zarabia 12000 tys na miesiąc a taki robol robi u niego za marne 2300 miesięcznie .No i tak jeszcze wrócić do domu to już jest 16 zależy kto ile pracuje godzin i tak znowu tyle że trochę się siądzie w domu albo ktoś nawet już woli położyć się spać .No dobra praca to może jak jest taka bibliotekarka co sobie przyjdzie  na 12 do pracy posiedzi parę godzin i tam tylko nabije na komputer że książkę komuś wypożyczyła i ze na tyle dni ma wypożyczoną .Teraz znowuż jak patrzę na inne zawody tak pracować nawet w jakimś sklepie czy to spożywczy czy odzieżowy czy jakiś z agd /rtv to co to taka przyjemność tam tak wyładowywać ten towar potem go rozkładać albo tak przyjdzie interesant jakiś co tam chce jakiś sprzęt kupić agd i trzeba mu doradzić trzeba wybrać mu ten sprzęt potem mu fakturę wydać i ustalić raty do spłacania .No i co w tym przyjemnego jest albo takiego wspaniałego to jest niby radość z tego że się robi jedno i to samo z tygodnia na tydzień z miesiąca na miesiąc ? bo dla mnie bycie takim sprzedawcą to nic ciekawego i wspaniałego tak samo jak bycie nawet jakbym miał być nauczycielem i uczyć dzieci w szkole to też bym nie odczuwał przyjemności znosić dzieci czyjeś albo im tłumaczyć coś i nabijać wiedzę do ich głów .Tak samo jeszcze weź i miej teraz lepszą pracę jak wszystko lepsze posadki po znajomości że sobie wyślesz cv do jakiegoś dyrektora firmy a on to każe do niszczarki wyrzucić .No cóż taka prawda masz znajomego w urzędzie to ciebie wkręci i masz robotę w urzędzie a tak to takiego lepszego wezmą Kowalskiego z ulicy do jakiegoś tam biura ? na pewno tak nie biorą lepszego pierwszego co chce robić u nich w firmie tylko biorą kogoś z znajomych .No taka prawda że teraz to tylko by wyzyskiwać chcieli nawet stażyści to żeby od razu znali się na wszystkim i wiedzieli wszystko i najlepiej to od razu robili i nie pytali się o nic .Te szkoły zawodowe to tylko uczą teorii a mało praktyki jest prawie w ogóle że kończysz zawodówkę i masz tylko teorię w głowie a nie umiesz nic w praktyce robić .Co dalej dla mnie nawet praca jako lekarz czy nawet policjant to monotonia bo co przyjemnego jest w przesłuchiwaniu świadków albo w pisaniu protokołu lub jakieś tam zbieranie dowodów albo jakieś tam zatrzymywanie kierowców za szybką jazdę lub tam spisanie kogoś bo zrobił coś karalnego i trzeba spisać protokół .No albo nawet być jakimś tam powiedzmy strażakiem to też aby tylko gasić pożary i jeszcze narażenie życia bo trzeba czasem wchodzić do zadymionego pomieszczenia albo wynosić nawet ludzi z płonącego domu .No więc to jeszcze te niektóre zawody to tylko stres jeszcze do tego jest albo nerwy i użeranie się z ludźmi lub słuchanie tylko tego co szef każe i tylko szef bierze pensję drugie tyle a pracownik robi na swojego pana prywaciarka co tylko ma  pretensje ciągłe bo jeszcze nie zrobione bo trzeba to do tej godziny i do tej zrobić .No i tak przyjmują na te okresy próbne i tak potem wyrzucą a przyjmą kogo innego . Wszędzie tylko wyzysk mało napłacić najlepiej to tak jak na umowie na zlecenie to dadzą 8 zł za godzinę pracy albo jeszcze ledwo że będzie 1300-1700 na miesiąc wypłaty .No i taka ta praca jeszcze bądź na cały czas dla swojego szefa nawet jak masz chorobowe albo wolne .No i tak jeszcze jedź do tej pracy na rano a potem do domu na wieczór wracaj że już nie masz ochoty na rozmowę nawet z dzieckiem swoim albo nie masz ochoty nawet zjeść kolacji .No i tak wszystko to wygląda teraz idź siedź w tym urzędzie albo markecie rób tam ciągle to samo że nawet nie masz czasu kawy się napić albo iść siku zrobić bo musisz zaraz iść z powrotem na stanowisko pracy .Jeszcze znosić ludzi co mają pretensje ciągle coś a to im nie pasuje a to w sklepie robisz i musisz reklamacje przyjmować ,jesteś urzędnikiem to znowu pretensje interesantów bo ile można czekać bo znowu się nie rozpatrzyło ich wniosku bo kiedy się im postanowienie wyda jakieś ? no i tak idź do tej roboty rób po 8 -12 godz jeszcze potem ciebie zwolnią bo za słabo się starasz jesteś mało wydajny bo nie wyrabiasz się w czasie mało z ciebie pożytku jest .No i tak dobrze jeszcze jechać robić zaa granicę jadą tak Polacy robić tam w polu albo pakować do bułki hod doga tak tam aby zarobić te kasę co mogą zarobić u nas w kraju po wyższym wykształceniu ludzie .No i tak skończ studia i potem rób w polu u Holendra bo u nas nie ma na mieście  dla ciebie pracy bo pani dyrektor tylko rodzinę ma na stanowiskach osadzoną po znajomości ręką rękę myje .Do tego idź do tej roboty no i tak rób ciężko że masz już dosyć tego życia po kilku miesiącach bo tak robisz jak niewolnik za to żeby potem otrzymać pensję swoją marną psie pieniądze 1500 zł .No wspaniale do tego cały dzień w pracy gdzie tylko każdy ci tyłek jeszcze obsmaruje do szefa i będzie donosić bo to źle zrobiłeś bo tamto powiedziałeś i tak będą patrzyć na ręcę tobie a ty robisz ciągle aby tylko od pierwszego do pierwszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×