Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Oliwia

Zaparcia w ciąży

Polecane posty

Gość Oliwia

Pojawiły sie u mnie długie zaparcia, podobno tak w ciąży może być. Jakie macie sposoby na pozbycie się zaparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Duzo wody, activia jogurt i siemie lniane. Z 2 razy w ciazy musilam sie posilkowac preparatami z apteki bo byl dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia

Duzo wody, warzyw i owocow. Nie zaniedbuj tego bo potem hemoroidy będą wisieć. Mi pomaga owsianka na śniadanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pieczywo razowe, dużo warzyw, owoce, picie wody, unikaj cukru i najlepiej sporo ruchu,  oszczędzanie się w ciąży nie polega na lezeniu na kanapie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Pieczywo razowe, dużo warzyw, owoce, picie wody, unikaj cukru i najlepiej sporo ruchu,  oszczędzanie się w ciąży nie polega na lezeniu na kanapie.  

A na czym polega? Bo ja właśnie leżę. Skręca mnie że mój karnet na siłownie się marnuje ale boje się iść coś robić póki nie zobaczy mnie lekarz 🤷🏻‍♀️ Straciłam dwie poprzednie ciąże i właściwie po powrocie z pracy nie robię zupełnie nic tylko właśnie leżę. Prace mam taką że sporo chodzenia, sporo stresu.. trzeba wszystkiego dopilnować, skontrolować. Zegarek pokazuje po 10km jak wracam i martwię się czy to aby nie za dużo. 

Moja rutyna na odstresowanie i lepszy sen to godzinka basenu codziennie lub bieżnia. No ale od dwóch tyg leżę i boje się cokolwiek zrobić 😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojamamatoja

Polecam: duuuużo wody, surowe jabłka i suszone śliwki. Unikać cukru.

Ruch też polecam, ale ja przez dużą część ciąży leżałam i jakoś zaparć uniknęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Polecam śliwki i czopki glicerynowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Dla kobiet w ciąży są polecane czopki Eva/qu, mnie bardzo pomagają, Tobie też radzę wypróbowanie ich. Są bezpieczne dla mamy i dziecka, nie mają skutków ubocznych, a zaparcia pozbywasz się kilka minut po aplikacji czopka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój ginekolog polecił mi Colon c i bardzo mi pomógł. Na opakowaniu jest również info, że kobiety ciężarne i KP mogą stosować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

U mnie jest spora poprawa od kiedy codziennie jem activie naturalne i do tego dosypuje trochę słonecznika i siemienia lnianego. Do tego piję dużo wody. Cukru też już zaczęłam unikać dlatego że dziecko jest już bardzo duże ale mam mniejsze zaparcia od kiedy odstawiłam soki i słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna Mama

Ja rownież biore Colon C i rzeczywiście pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam Procto Zac w czopkach. Kurkuma w nich zawarta będzie działała róznież przeciwzapalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×