Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewa

Rafał Olszak, Ocal siebie, psychoterapeuta

Polecane posty

Gość Ewa

Obejrzcie panowie:

Czy bać się MGTOW, inceli, kryzysu męskości i co niszczy mężczyznę?

 

Co uważacie???  Czemu nie robicie tego, z czego zdajecie sobie sprawę? Niewygodne, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

do książek raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Psycholog na psychotropach. Psycholog lekomanów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hooy

Uwielbiam go za podejście do tematów poruszanych na kanale. No i nie jest jakimś kołczem, trenerem, mówcą motywacyjnym czy innym samozwańczym zbawicielem, tylko dyplomowanym psychologiem klinicznym. Mógłby mieć kij w dupie, a nie ma. Swój chłop! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Mi bardzo pomogło słuchanie jego podcastów. Jest niesamowity 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 godzin temu, Gość Sylwia napisał:

Mi bardzo pomogło słuchanie jego podcastów. Jest niesamowity 

W czym Ci to pomogło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Słuchałam o poczuciu własnej wartości i o tym, ze ludzie z takim poczuciem zawsze się traktują jak najgorsi wrogowie. Dowalają sobie. Ktoś się spojrzał na ulicy? Acha na pewno jestem brzydka albo mam coś dziwnego w sobie. Odkad go posłuchałam zaczęłam powoli zmieniać myślenie. Traktuje się jak serdeczna przyjaciółka. Ktoś się patrzy i ogląda i moja przyjaciółka (czyli ja) mowi mi - zobacz, podobasz mu się...

Pomogl mi tez, mówiąc o relacji z Manipulująca osoba. Zawsze myślałam, ze jestem słusznie krytykowana, a psycholog wypunktował zachowania manipulanta.Manipulant zawsze mowi, ze coś zle się zrobiło, ze można było lepiej. Powoli, krok za krokiem obniża poczucie wartości. Czasem wykpi i wyśmieje, czasem powie, jesteś za głupia zeby to zrozumieć...Dzięki podcastom zrozumiałam, ze toksyk się karmi naszym smutkiem i wtedy rośnie. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Olszak jest internetowym guru od toksycznych związków. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zale

A inni psycholodzy mówią, żeby nie używać terminu o toksycznych ludziach.

 

to co piszesz w pkt 1 to po prostu znane od dawna kochanie siebie. ale też nie ma co będąc kotem udawać lwa i wierzyć że się jest lwem. Na mnie nikt nie patrzy, ludzie spuszczają odwracają wzrok, nie siadają obok mnie w autobusie, znaczy że jestem ohydna? No poniekąd tak. wszystko ma swoją przyczynę. Pan Rubik bardzo zmienił się wizualnie by pobrać się z Paskudzką. I założyć z nią rodzinę. Trzeba być ze sobą szczerym... a nie wmawiać sobie że "jestem uroczym grubaskiem".... "kocham siebie i wszyscy powinni"

 

To krok od unikania ludzi toksycznych, a co jeśli toksyczni są twoi najbliżsi? matka, pracodawca, koleżanki z pracy?! Ty od nich zależysz, a nie od własnego o sobie mniemania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Chodzi bardziej o to, aby uwierzyć w siebie, a nie przebierać się za kogoś innego.

Mnie pan Olszak naprawdę pomógł, bo spojrzałam przez inna perspektywę na swoje zycie i wyuczone zachowania. Reakcje na zachowania ludzi. Wiesz, temat jest dość złożony, ale mysle, ze uwierzenie we własne piękno i niezwykłość sprawi, ze zaczniemy się tak zachowywać a co za tym idzie wykreujemh nowa siebie.

Piszac o toksycznym otoczeniu  miałam na myśli byłego partnera, ktory sprawiał, ze czułam się ciagle nieswojo, bo krytykował, oceniał, analizował. A to cienie nie takie,  a to różu nie używaj, bo zle wyglądasz, a to piszesz z błędami po angielsku (on nie zna wcale) a to mogłabyś lepiej coś zrobić. Jesteś bezmyślna.

Skonczylam tamta relacje. Masz racje, ze są sytuacje z których nie można uciec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :) ok

nie, jak jestem brzydka to nawet kosmetologia tu nie pomogła. i brzydkich ludzi nie chce sie ogladac. nie ma co zakłamywac realiow.

 

partnera kiepskiego odetnij, bo on ci wcale nie partneruje. ale prawda jest taka ze tylko promil mezczyzn szanuje i partneruje kobietom... naprawde promil z nich. polaki som słabeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 godziny temu, Gość :) ok napisał:

nie, jak jestem brzydka to nawet kosmetologia tu nie pomogła. i brzydkich ludzi nie chce sie ogladac. nie ma co zakłamywac realiow.

 

partnera kiepskiego odetnij, bo on ci wcale nie partneruje. ale prawda jest taka ze tylko promil mezczyzn szanuje i partneruje kobietom... naprawde promil z nich. polaki som słabeeeee

dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×