Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona mama

Czy powinnam zrobić dziecku TK głowy?

Polecane posty

Gość zmartwiona mama

Kilka dni temu moje dziecko- 3 lata uległo wypadkowi. Poślizgnęło sie i bardzo mocno uderzyło buzią w schody. Efektem są mocno uszkodzone 3 zęby. Byliśmy na wizycie u dentysty i w tej kwestii wszystko juz wyjasnione. Byliśmy również na pogotowiu, jednak tam lekarz nawet nie zbadał dziecka tylko pytał, czy nie wystepują żadne inne objawy i kazał obserwować, co będzie się działo z dzieckiem. Synkowi zrobiła się ogromna opuchlizna od nosa do górnej wargi. Zeszła już prawie całkowicie. Dodam, ze syn zachowuje się zupełnie normalnie, jest wesoły, ma apetyt, na nic się nie skarży. Problem w tym, ze nie widziałam samego momentu uderzenia, gdy podbiegłam do niego, już stał. Martwię się, ze może odbił się od schodów i uderzył w inną część głowy, choć obejrzałam go dokładnie i nie ma żadnych sladów uderzenia, ani zaczerwienienia, ani siniaka, ani guza. Pytałam, czy boli go głowa, to mówił że nie. Cały czas się martwię i zastanawiam, czy jechać z nim na TK głowy. Z jednej strony wydaje mi się, ze nie ma silnych podstaw, a promieniowanie jest ogromne. Miał w ciągu 2 dni robiony 2 razy RTG zębów. Z drugiej strony nie mogę sie uspokoić, ale nie chce go niepotrzabnie napromieniować. Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

skoro nie jest apatyczny spiacy, bawi się nic go nei boli, znaczy nic mu nie ma. dzieci maja zaskakujaco twarda głowę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość go

Nie martw się, skoro czuje się dobrze , je , pije i bawi się normalnie to wszystko jest ok.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Skoro mocno  uszkodził zęby  to pewnie tu uderzył się najmocniej i nie powinno nic się dziać ze strony mózgu.  Obserwuj  i tyle. Moja córka wychodząc z prysznica walnela prosto na twarz. Czoło i nos miała bardzo opuchnięte. Lekarz zbadał,  spytał o samopoczucie i kazał obserwować.  Z synem też miałam przygodę ,że ganiajac za kuzynka uderzył czołem w futryne. Rtg i kilka wizyt kontrolnych , na szczęście wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Skoro zachowuje się normalnie i na nic nie skarży, to nie ma podstaw. Gdyby się coś działo to byłoby widać. Nie przejmuj się na zapas, dzieci się wywracają cały czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×