Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lidia

Bok lewy, prawy czy na plecach ?

Polecane posty

Gość lidia

Na czym (oprócz łóżka 😉 )spać aby się wyspać? Brzuszek coraz większy i odpada opcja spania na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak jak Ci wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci będzie wygodniej. Mi było najlepiej na lewym boku i tak pół na pół na boku/brzuchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Na lewym, wtedy jakieś tam przepływy są najlepsze. Osobiście wysypiam się dopiero od kiedy kupiłam tą wielka poduchę w kształcie "C"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na początku ciąży spałam na brzuchu, jak zaczął mi przeszkadzać to śpię w takiej pozycji jak mi wygodnie. Niby mówią, żeby spać na lewym boku, bo nie uściska się głównej żyły czy jakoś tak, ale tak naprawdę, nie da się non stop spać na lewym boku. Śpij tak jak Ci wygodnie, ważne, żebyś się wysypiala i odpoczywala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Ja starałam się chociaż zasypiać na lewym boku, w nocy już tego nie kontrolowałam i czasami budziłam się na wznak na plecach, ponieważ nie byłam w stanie przez sen przerzucić się na drugi bok i robiłam to po wybudzeniu się. Jeśli chcesz nadal poleżeć, albo zdrzemnąć się chociaż na plecach to polecam worki sako - parę razy uratowało mi to kręgosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Na plecach chyba nie powinno się spać (przynajmniej w czasie ciąży) ponieważ utrudnione jest dotlenienie organizmu dziecka, poza tym jest bardzo nie wygodnie jak brzuszek sterczy 😉 . Położne zalecają lewy bok, bo nie uciskamy dużych naczyń krwionośnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zalecaja lewy bok, pozniej prawy, pozniej na plecach ale z wysoko uniesionymi poduszkami ze pozycja polezaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta

Wg położnych z prenalen powinniśmy spać na lewym boku, tak aby zmniejszyć nacisk na naczynia krwionośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda

Ja wykorzystuję do spania poduszkę banan, układam ją pod nogę i  w ten sposób nie uciskam brzuszka. W czasie nocy zmieniam wielokrotnie pozycję, to chyba normalne. Nie wyobrażam sobie aby 6-8 godz. leżeć tylko na jednym boku lub plecach. Poza tym gdy trochę poleżymy na plecach albo na prawym boku to nie zrobimy nikomu krzywdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibib

Ja zasypiam na plecach ze zgiętymi nogami w kolanach, w ten sposób prostuje plecy, ale w nocy to "chodzę" po łóżku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mira

A co za różnica, raz na lewym raz na prawy, staram się po prostu wyspać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×