Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dagmara

Zabawy dla dziecka 8-9 msc ???

Polecane posty

Gość Dagmara

Cześć ! 😉 Mam takie pytanko, a zaczne od tego, że opiekuję się dzieckiem prawie 9 miesięcznym. 

W domu kiedy próbuję się z nim bawić, on pełznie szybko do mamy, na spacerach jest w miarę ok, zaczyna płakać tylko jak już znudzi się obserwowaniem.. 

A moje pytanie, będąc w domu kiedy jego mama chcę coś zrobić dla siebie, jakie zabawy wymyślić lub jak zachęcić w ogóle dziecko do zabawy, bo jak tylko mama odchodzi on pełznie do niej i płacze..

Nie wiem czy w ogóle jest na to jakiś sposób, jak myślicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojamamatoja

Spróbuj:

budowanie wieży z klocków (mały będzie ją rozwalał),
śpiewanie piosenek z pokazywaniem, śmiesznymi minami itd.  albo udawaniem, że lala śpiewa
książeczki z obrazkami, ale musisz czytać na głos i pokazywać
akuku - chowasz się za kocykiem i wychylasz się albo podnosisz kocyk do góry (wszelkie wariacje na ten temat z chowaniem się gdzieś), możesz też założyć pieluszkę dziecku na główkę, a po chwili ją zdjąć i zawołać "akuku", wszelkie zabawy typu "nie ma - jest"
bawienie się z nim w "ganianego" pełzając/raczkując
stukanie klockami o siebie,
oglądanie odbicia w lusterku, robienie min, śmianie się
możesz posadzić go w krzesełku do jedzenia, dać mu jakieś miękkie i lekkie zabawki, jest na tym etapie, że pewnie będzie je zrzucał i cieszył się, jak podniesiesz, wszelkie zabawy ze zrzucaniem, gdy ktoś podnosi są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara

dziękuję 😉 

Na pewno spróbuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera123

Zabaw mozna wymyslic sporo... ale dziecko moze na nic nie zwracac uwage, tylko chciec do mamy i tak.

Moja coreczka ma teraz 15 miesiecy, jest pewna siebie dziewczynka i garnie sie do ludzi. Ja sie nia zajmuje w ciagu dnia, tata przychodzi okolo 5tej. Jest naprawde fantastyczny, ma talent do dzieci i sa ze soba blisko - bierze ja na rece, tanczy, przewraca do gory nogami, nasladuje rozne glosy, zna jej ulubione zabawy i maskotki... robi wszystko i wiecej co robie z nia ja w ciagu dnia - a mimo to mala i tak po chwili wola "mama" i chce do mnie.

Zalezy to tez od dnia - jak dziecko jest wypoczete i nic mu nie dolega, to chetniej pobawi sie samo lub z kims innym. A jak troche zmeczone, pobolewa brzuszek lub wyzyna sie zabek - to bedzie bardziej garnelo sie do mamy.

Dlatego jesli mama chce odpoczac, to najlepiej zeby wyszla, nawet do innego pokoju i zostawila Was samych. I powinna otwarcie powiedziec do dziecka np. wychodze na godzine, wroce to sie pobawimy, dac buzi i wyjsc. Niestety dziecko musi sie nauczyc troche zostawac same. Pewnie chwile pomarudzi, ale jak czyms ja od razu zajmiesz i zacznie sie bawic, to bedzie ok. Dak ciekawostki - moja coreczka tak sam marudzi jak wychodzi tez tata a zostaje ze mna 🙂, musze ja od razu czyms zajac, i po minucie jest ok.

Jesli mama jest w pokoju, to mozesz tez po prostu wziac dziecko na rece, stac przy mamie, i mozesz tlumaczyc i pokazywac co mama teraz robi (np. obiera ziemniaki, myje naczynia itd).

Gosc tojamamatoja podala juz duzo przykladow zabaw... co mozna jeszcze dodac: tanczyc razem do muzyki, wszelkie glosne przedmioty jak grzechotki (mozesz nasypac makaron lub groch do pustej plastikowej  butelki i dobrze zakrecic), czytac malej ksiazki - duzo obrazkow i nasladowanie glosow np. baran "be-be-be" itd, uczyc czesci ciala z pokazywaniem (gdzie mam oko, gdzie mam nos), laskotki, pokazywanie cos i opisywanie (np obrazki w pokoju, lub co jest za oknem). Albo jesli jest jakies zwierzatko w domu, to pokazac zrobic cos kolo tego zwierzatka (np. nakarmimy razem rybki).

Ale mysle, ze jak zosatniesz z dzieckiem SAMA, i ono skoncentruje sie na Tobie, to rozne zabawy same sie wam nasuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara

Wera123 Dziękuję bardzo, na pewno coś z tego wyniosę, właśnie tu jest problem, bo mnie dziecko jeszcze tak za bardzo nie zna.. dopiero kilka dni. Mama chłopca jest przeważnie cały czas w domu i gdy tylko się oddala to mały zaczyna płakać.. Mam nadzieję, ze z czasem się przyzwyczai i nie będzie problemu, aby mama coś mogła pokombinować sama np. w kuchni 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×