Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda

Problem z umową o pracę dla kobiety w ciąży

Polecane posty

Gość Magda

Cześć. 30 czerwca skończyła mi się umowa o pracę na czas określony. Wcześniej rozmawiałam z kierowniczką i ustaliłyśmy, że będzie ona przedłużona. 5 lipca zorientowałam się, że jestem w ciąży i od razu powiadomiłam o tym kierownika, z uwagi na to iż pracuje fizycznie i chciałam aby zakres moich obowiązków nie zaszkodził dziecku. Poprosiłam po jakimś tygodniu o umowę (która przedłużyła się automatycznie) i przez miesiąc nie mogłam się o nią doprosic. W międzyczasie przeszłam na zwolnienie lekarskie z powodu bardzo złego samopoczucia. Któregoś dnia przyszłam do biura i powiedziałam, że bez mojej umowy nie wyjdę bo jest mi potrzebna do załatwienia spraw urzędowych. Wkoncu ją dostałam i jak się okazało, została ona przedłużona na 3 miesiące (do 30 września). Wiem, że do rozwiązania nie mogą dać mi wypowiedzenia, ale na moje pytanie dlaczego druga umowa jest tylko na 3 miesiące, kierowniczka kręcił strasznie i mówiła że to przedłużenie automatyczne i zawsze tak jest. Wielka bzdura, nikt z moich współpracowników tak nie miał, tylko ja. Rozumiem, że umowa na 3 miesiące to umowa na okres próbny i nie ma opcji że ta umowa sama z siebie tak się przedłużyła, jak ona twierdzi. Mam swoje podejrzenia po co zostało to w ten sposób załatwione, ale chętnie usłyszę Wasze opinie. Pozdrawiam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Jak poronisz to Cię wywalą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałam w pracy o ciąży tydzień przed dostaniem umowy o pracę na czas nieokreślony, noc to nie zmieniło na szczęście. Myślę, że to dlatego, że nie było to w Polsce. Pracowałam do samego porodu. 

Myślę że dostałam umowę na 3 miesiące właśnie z powodu ciąży, słabo to świadczy o pracodawcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To jest trzecia umowa o pracę z tym pracodawcą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ho ho
1 godzinę temu, Gość Kiss napisał:

Jak poronisz to Cię wywalą 😞

Był taki przypadek u nas w firmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Po poronieniu możesz wziąć połowę macierzyńskiego, nie wiem na jakich zasadach.

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

To jest trzecia umowa o pracę z tym pracodawcą? 

A to nie o 3 latach mowa w ustawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też ciężarna

Zaniosłaś świstek od lekarza, w którym tygodniu ciąży jesteś?

Generalnie z umowami na czas określony jest tak (nie dotyczy jeżeli jesteś na zastępstwo) - jeżeli w dniu zakończenia umowy byłabyś powyżej 12 tygodnia ciąży, to Z AUTOMATU masz przedłużoną umowę do dnia porodu. Czy w dniu 30 czerwca będziesz powyżej 12 tygodnia ciąży? Jeżeli nie, to nie dostaniesz przedłużenia do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też ciężarna

Czy w dniu 30 września będziesz już po 12 tygodniu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
9 minut temu, Gość Też ciężarna napisał:

Zaniosłaś świstek od lekarza, w którym tygodniu ciąży jesteś?

Generalnie z umowami na czas określony jest tak (nie dotyczy jeżeli jesteś na zastępstwo) - jeżeli w dniu zakończenia umowy byłabyś powyżej 12 tygodnia ciąży, to Z AUTOMATU masz przedłużoną umowę do dnia porodu. Czy w dniu 30 czerwca będziesz powyżej 12 tygodnia ciąży? Jeżeli nie, to nie dostaniesz przedłużenia do dnia porodu.

Może sobie być nawet w 1 tygodniu, ważne jest by umowa kończyła się po 3 mcu… a dostała nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×