Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eli

Z psem w samolocie, dokumenty

Polecane posty

Gość Eli

Czesc wszystkim, postanowilam zalozyc watek na forum zeby pomoc osobom ktore maja w planach podrozowac z psem, jakoze ja swiezo przed podroza dowiedzialam sie najwazniejszych rzeczy i niewiele brakowalo zebym musiala zostawic psa w kraju. Po pierwsze,  pies musi miec paszport ALE to nie wystarczy poniewaz paszport musi byc zalegalizowany (ja jestem z Lodzi, wiec w moim przypadku bylo to w inspektoracie weterynarii na ul. Wapeinnej 15), oprocz tego w paszporcie musi byc podbite badanie kliniczne nie wiecej niz 24 godziny przed odlotem, musza byc aktualne szczepiena na wscieklizne, odrobaczanie na pasozyty i na tasiemce (sa na innej stronie w paszporcie). Jest to dokladnie opisane jako ''leczenie przeciwko echinococcus'', a to drugie ''Inne leczenie przeciwpasozytnicze''. Zwroccie uwage na godziny zeby wszystko bylo na swiezo.To tyle jezeli chodzi o paszport, nastepna wazna rzecz to swiadectwo zdrowia (glownie potrzebne jest ono do krajow trzeciego swiata, wiem ze napewno tez do Brazylii) oraz microchip (przed rokiem 2011psom robili tatuaz).Ja lecialam z moim psem linia AirFrance do Ameryki Poludniowej, byl on w kabinie dlatego ze wazy 3,8 kg. Koszt takiego przewozu (AirFrance, cena zalezy od linii lotniczej) wyniosl mnie 150 euro czyli ok 580 zl w JEDNA strone). Jezeli macie w planach leciec z psem to musicie przygotowac sie na spore koszty. Zeby kupic bilet dla psa trzeba zadzownic do linii lotniczej (jezeli chodzi o Iberie i Iberie Express to obie zabieraja psy na poklad bez wiekszego cyrku). Jak juz dodzownimy sie do linii to trzeba powiedziec w jakim terminie chce sie leciec (zeby bylo taniej polecam najpierw wyszukac tani lot a potem dzownic do lini). Jak znacie juz daty to wtedy mowicie je panu lub pani z infolinii i mowicie ze chcielibyscie sie dowiedziec czy na locie nr... wylot...powrot...jest miejsce dla psa na pokladzie. Jezeli jest to lot laczony to linia do ktorej dzwonicie skontaktuje sie z druga linia i potwierdzi czy psa mozna dodac do biletu czy nie. Powrot to samo. Jak wszystko jest okej to dodadza wam psa do biletu, ale najpierw musicie zrobic rezerwacje,  Nie  dawac psu tabletek uspokajajacych bo z tego co mowil mi weterynarz nie jest to wskazane, bo tak naprawde moze byc wiecej komplikacji niz korzysci (np. moze mu za bardzo spasc cisnienie).  Co do transportera, niestety jest on maly. Ja po dlugich godzinach szukania znalazlam miekka torbe do transportu na allegro za jakies 80 zl. Duzo latwiej jest znalezc torbe pod wymiary niz twardy transporter. Po starcie, jak samolot zacznie poziomowac warto dac psiakowi jakas przegryzke do zucia (np. takie ze skory cielecej do gryzienia). To wszystko a propo moich doswiadczen z lataniem z psem w kabinie. Jezeli wy lecieliscie do kraju ze specjalnymi wymaganiami (np. Australia) to piszcie wszystko co wiecie.  Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×