Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Wody plodowe 22 tc

Polecane posty

Gość Gość

Jestem po badaniu polowkowym i po badaniu powiedziano, że wszystko ok, oczywiście ja w gabinecie nie przyglądałam się dokumentom... A w domu wyczytałam, ze kieszonka płynu owodniowego 47 mm. Co to za pomiar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Bada się poziom wód - orientacyjne badanie, dające jakiś pogląd czy nie jest ich za mało bądź za dużo, bo żadna z opcji nie jest wskazana. Oznacza się to najczęściej jako AFI. Dobre waha się między 5 a 20. Ale trzeba pamiętać, że lekarz/pomiar to inny wynik. Mnie odesłano z poradni z podejrzeniem małowodzia i AFI 5 w 24 tc a po paru godz na IP podczas badania lekarz wymierzył ich na 7. 

Jeśli lekarz nie widzi problemu, to.gp nie ma. Mnie trudno odnieść się do wartości "mm". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość Gosciowka2019 napisał:

Bada się poziom wód - orientacyjne badanie, dające jakiś pogląd czy nie jest ich za mało bądź za dużo, bo żadna z opcji nie jest wskazana. Oznacza się to najczęściej jako AFI. Dobre waha się między 5 a 20. Ale trzeba pamiętać, że lekarz/pomiar to inny wynik. Mnie odesłano z poradni z podejrzeniem małowodzia i AFI 5 w 24 tc a po paru godz na IP podczas badania lekarz wymierzył ich na 7. 

Jeśli lekarz nie widzi problemu, to.gp nie ma. Mnie trudno odnieść się do wartości "mm". 

Dziękuje. W ogóle w necie ciężko znaleźć coś na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Bo to takie ponoć dość naciągane badanie 😉 tak mi mówiła moja pani doktor, że w ogóle do 26 tc to bez sensu mierzyć, bo jest b.dynamiczne. i dopiero jak coś wychodzi po 26tc to można zacząć jakaś diagnostykę dalszą. Powodzenia ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×