Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Dziewczynki nie muszą być mądre

Polecane posty

Gość gosc

I jak żyć w kraju, w którym MEN zatwierdza podręczniki dla dzieci, z taką treścią:

 

"Kończę i cieszę się, że nie jestem podobna do brata. Chociaż Adam z dużym nosem, odstającymi uszami i krzywymi nogami całkiem nieźle wygląda. Bo jest chłopakiem, a chłopakom, jak mówi mój tata, nie uroda jest potrzebna, tylko spryt, siła i intelekt. Wiem, co to spryt, siła, tylko nie bardzo rozumiem, co to jest ten intelekt! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kool

Czytalam calosc. Glupimi latwiej rzadzic. Ohyda. PIS mnie pzrestal dziwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość kool napisał:

Czytalam calosc. Glupimi latwiej rzadzic. Ohyda. PIS mnie pzrestal dziwic.

Akurat PIS u władzy pokazuje jak bardzo nasze społeczeństwo jest głupie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppo

  14 minut temu, Gość kool napisał:

Czytalam calosc. Glupimi latwiej rzadzic. Ohyda. PIS mnie pzrestal dziwic.

Akurat PIS u władzy pokazuje jak bardzo nasze społeczeństwo jest głupie 😞

,,,,

ale chce,zeby było jeszcze głupsze i dobrze mu to idzie 😞

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Akurat PIS u władzy pokazuje jak bardzo nasze społeczeństwo jest głupie :-(

Wyborcy PISu to taki sam rynsztok jak PIS. Ostatnie afera wymiarem sprawiedliwości i Emilią pokazała jakie z nich bydlaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jaki to podrecznik. Do ktorej klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jaki to podrecznik. Do ktorej klasy?

Chyba do drugiej, zdaje się, że w klasach 1-3 są wszędzie te same podręczniki, a przynajmniej miało tak być. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xera

Politycy też nie muszą niestety. 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadinterpretacja raczej. Nie widzę w tym fragmencie sugestii, by dziewczynki ''nie musiały być mądre'' - ojciec odniósł się wprost do urody w kontekście syna, broniąc go przed przykrą oceną, po czym dodał parę innych przymiotów, bez przytyku do córki - za to obecne jest wprost określenie najbardziej pożądanych cech męskich. Na marginesie, mądrość, a intelekt, to dwie różne kwestie, warto je rozróżniać... Jak widać, nawet dorośli niekoniecznie wiedzą, czymże ten tajemniczy intelekt jest ;p za to każde zaciekawione dziecko - czy to dziewczynka, czy chłopiec - będą mogli się nad tym zastanowić (końcówka czytanki wyraźnie do tego zachęca). I ma to swoje dobre strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ingrid
21 minut temu, Nenesh napisał:

Nadinterpretacja raczej. Nie widzę w tym fragmencie sugestii, by dziewczynki ''nie musiały być mądre'' - ojciec odniósł się wprost do urody w kontekście syna, broniąc go przed przykrą oceną, po czym dodał parę innych przymiotów, bez przytyku do córki - za to obecne jest wprost określenie najbardziej pożądanych cech męskich. Na marginesie, mądrość, a intelekt, to dwie różne kwestie, warto je rozróżniać... Jak widać, nawet dorośli niekoniecznie wiedzą, czymże ten tajemniczy intelekt jest ;p za to każde zaciekawione dziecko - czy to dziewczynka, czy chłopiec - będą mogli się nad tym zastanowić (końcówka czytanki wyraźnie do tego zachęca). I ma to swoje dobre strony.

👏

swoja droga ciekawe jak by zareagowaly na ksiazke dla przedszkolakow o tytule , JESTEM NINA , DZIEWCZYNKA Z SIUSIAKIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×