Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gośćstaraczka

Tarczyca a ciąża

Polecane posty

Gość Gośćstaraczka

Po roku bezowocnych starań zdecydowałam się na badania które zalecił mi doktor ginekolog . wyszla mi za wysoka tarczyca norma to 4.20 a u mnie jest 5.09 co wiecej na Internecie wyczytalam ze u kobiet starających sie o dziecko wynik nie pownnien przekroczyć 2.5 .. Jutro ide do doktora i wszystkiego sie dowiem ale moje pytanie brzmi czy jest tutaj jakas mamusia ktora miala za wysoką tarczyce? Jak wygląda leczenie? I po jakim czasie sie udalo zajsc w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda

W listopadzie miałam ok 4,5, w grudniu 6, a w styczniu już 12. W lutym po wizycie u endokrynologa dostałam Euthyrox i zaszłam w ciążę już w kwietniu. Mój endokrynolog był trochę dziwny i twierdził, że znał kobiety które zachodziły w ciążę przy TSH 20. Nie wiem co o tym myśleć, ale widocznie są różne przypadki. Twój wynik to naprawdę nie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Ja miałam podobny wynik,  zaczęłam brać leki i wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Masz niedoczynność tarczycy. To prawda, 2,5 to max dla starających się o dziecko, a ogólnie najlepiej mieć 1. Leczenie polega na tym, że dostaniesz zapewne skierowanie do endokrynologa, a on przepisze Ci tabletki. Codziennie bierzesz jedną rano min. 30 min przed posiłkiem. Trzeba na początku często kontrolować wyniki, bo zwykle dobranie odpowiedniej dawki i doprowadzenie hormonów do porządku chwilkę trwa, więc nie nastawiaj się na cud. Nie dawaj się zbywać, powinnaś mieć zrobione wszystkie badania na tarczycę i również usg, żeby wykluczyć ew. Hashimoto.

Często w parze z niedoczynnością idzie zbyt wysoka prolaktyna, więc warto też na to zwrócić uwagę. Ogólnie polecam poczytać i zainteresować się tematem, żeby wiedzieć, czy lekarz Cię nie zbywa. Zdarzyło mi się mieć kogoś, kto mnie olewał i parę razy zmieniałam lekarza po drodze, zanim ktoś porządnie wziął się za leczenie.

Ciężko naprawdę powiedzieć, ile zajmie zajście w ciążę. Każdy przypadek jest inny. Znam kobiety, które zaszły od razu jak tylko zaczęły leczenie, a niektóre miały dodatkowo inne problemy hormonalne powiązane z niedoczynnością i potrwało to nieco dłużej. Nie martw się na zapas, idź do lekarza i na pewno dowiesz się więcej jak już zostanie przeprowadzony porządny wywiad i zrobią Ci szczegółowe badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Za niska tarczyca też nie jest ok, z tego co czytałam najlepiej w staraniach to mieć 1,8-2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćstaraczka
41 minut temu, Gość magda napisał:

W listopadzie miałam ok 4,5, w grudniu 6, a w styczniu już 12. W lutym po wizycie u endokrynologa dostałam Euthyrox i zaszłam w ciążę już w kwietniu. Mój endokrynolog był trochę dziwny i twierdził, że znał kobiety które zachodziły w ciążę przy TSH 20. Nie wiem co o tym myśleć, ale widocznie są różne przypadki. Twój wynik to naprawdę nie tragedia.

Troche mnie to uspokoiło . A długo zajmuje takie leczenie ? Jak długo trzeba brać te tabletki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gośćstaraczka napisał:

Troche mnie to uspokoiło . A długo zajmuje takie leczenie ? Jak długo trzeba brać te tabletki ?

Całe życie się bierze leki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćstaraczka
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Całe życie się bierze leki. 

Co? Serio? Masakra 😭😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja zaszłam mając tsh 7, o dziwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćstaraczka
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja zaszłam mając tsh 7, o dziwo.

A leczenie jak wyglądało? Musialas brać leki przez całą ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gośćstaraczka napisał:

Po roku bezowocnych starań zdecydowałam się na badania które zalecił mi doktor ginekolog . wyszla mi za wysoka tarczyca norma to 4.20 a u mnie jest 5.09 co wiecej na Internecie wyczytalam ze u kobiet starających sie o dziecko wynik nie pownnien przekroczyć 2.5 .. Jutro ide do doktora i wszystkiego sie dowiem ale moje pytanie brzmi czy jest tutaj jakas mamusia ktora miala za wysoką tarczyce? Jak wygląda leczenie? I po jakim czasie sie udalo zajsc w ciążę?

Co to jest za wysoka tarczyca? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gośćstaraczka napisał:

A leczenie jak wyglądało? Musialas brać leki przez całą ciążę?

Biorę cały czas. Luz, to tylko malutka tabletka raz dziennie rano 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gośćstaraczka napisał:

Co? Serio? Masakra 😭😭😭

Trzeba kontrolować poziom tsh i może się okazać, że gdy juz się unormuje to będzie ci na lekach spadać za bardzo. Wtedy zmniejsza się dawki, i kto wie, może będziesz tym szczęściarzem, który nie będzie potrzebował leków. Ja miałam kiedys przy okazji przeziębienia tsh około 6, a po miesiącu juz było w normie bez leków. Różnie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Robiłaś same tsh?bo warto do tego zrobić jeszcze ft3 ft4,anty tg i anty tpo,rodzinny wyśle cię do endokrynologia więc warto mieć te wyniki już na pierwszej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×