Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zawodowa

Nowa praca, nowy zawód

Polecane posty

Gość Zawodowa

Czy możliwa jest RADYKALNA zmiana zawodu i pracy po 30tce? Mam na myśli jakieś studia magisterskie bądz kurs z zupełnie innej dziedziny i rozpoczęcie w niej pracy. Nie chodzi o pracę w sklepie czy na produkcji lub w miejscach, gdzie wystarczy oddychać. Chodzi mi bardziej o rozpoczęcie zupełnie nowej kariery zawodowej i poszerzanie w niej kompetencji, awansowanie.  Czy to możliwe w Polsce? Jak rekruterzy zapatrują się na takie osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajajaja

Dużo Ci odpisali:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W hój komentarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś

Zależy w jakiej dziedzinie. W wielu wypadkach prace zaczynasz od niskich stanowisk a na nie szukaja studentek albo osób zaraz po studiach. Na stanowisko np młodszego specjalisty oczekuja doswiadczenia. Musisz rozpatrzyć indywidualnie, jaki zawód i jak wyglada rynek

Ja znam kilka przypadków ale to bylo kilkanascie lat temu, nie wiem jak to by bylo.teraz. W jednym dziewczyna miala calkiem niezłą pozycję ale chciala pracowac w logistyce, zatrudniła się jako faktyrzystka i  poszła na kursy, potem  studia podyplomowe. Z czasem jej sie udalo i stopniowo osiagnela cel. W innych to bylo w ramach firmy. Zmiana działu i zupelnie inne stanowisko, np z ksiegowosci na przedstawiciela handliwego, z przedstawiciela handlowego na specjalistę od szkolen itp Ale tutaj potrzeba przychylności szefów działów. 

Ocen co chcesz robic i jak wyglada dany rynek. Licz sie z tym, ze początkowo moze byc ciezko, bo niskie stanowisko, kiepska placa ale doswiadczenie procentuje. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalafiora

Samodoskonalenie to podstawa, możeszorc extra karierę ale musisz zacząć od siebie,jakieś kursy,znajomość języków jest ważna.... Nic z nieba nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawodowa

Oczywiście, że najpierw chcę mieć zrobiony kurs/studia/podyplomówkę i mieć cokolwiek w CV co mnie będzie jakoś wiązało z nową branżą. Nie zamierzam wysyłać nie mając nic, bo to niepoważne a rekruter pomyśli, że to pewnie pomyłka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś
47 minut temu, Gość Zawodowa napisał:

Oczywiście, że najpierw chcę mieć zrobiony kurs/studia/podyplomówkę i mieć cokolwiek w CV co mnie będzie jakoś wiązało z nową branżą. Nie zamierzam wysyłać nie mając nic, bo to niepoważne a rekruter pomyśli, że to pewnie pomyłka. 

Zalezy na jakie stanowisko chcesz aplikować. Nauka trwa, czasem lepiej zatrudnić sie na najniższym stanowisku w branży, bo doswiadczenie jest cenniejsze niz teoria, szczegolnie z płatnej nauki. I pokazuje, że faktycznie chcesz to robić. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mist

Oczywiscie, ze tak. Wszystko zalezy od twojej motywacji, a nie od wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×