Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwia

Alergia na białko mleka krowiego

Polecane posty

Gość oliwia

Czy u któregoś z Waszych dzieci pojawiła  się alergia na bmk? Jak się objawiała? Bo mnie pediatra zaleciła odstawienie wszystkiego z mlekiem krowim + wołowiny i cielęciny, no i już tak miesiąc bez tego wszystkiego sobie żyję i zastanawiam się, czy dobrze robię.

Pediatra stwierdziła alergie wnioskując po suchej skórze na nóżkach i brzuszku oraz śluzie w kupie. Żadnych innych zmian, typu wymioty, ulewanie, lakierowane policzki, krew w stolcu itp. Po miesiącu bez mleka skóra jest mniej sucha, ale regularnie ją nawilżam, wiec pewnie dlatego, a śluz w kupie dalej się pojawia.  

Jeśli ktos faktycznie spotkał się z alergia na bmk u swojego dziecka, napiszcie jak ona się poprawiała. 

Dziecko ma 4 miesiące, jeśli to istotne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Moj synek wygladal jakby mial pokrzywke. Czerwona wysypka na calej twarzy i glowce. Szorstka skora. Najpierw polozna, jak tylko na niego spojrzala stwierdzila, ze ma skaze, pozniej zrobila to samo pediatra. Jak mial jakies 7 miesiecy potwierdzily to badania alergologiczne. Maly byl na mm. Kazali nam przejsc na Bebilon Pepti ale po przejsciu na 2 zaczal miec chlustajace wymioty, biegunki i straszne wysypki. Przeszlismy na Neocate. Teraz ma 10 miesiecy i wlasciwie  nie pije mleka. To tylko jeden posilek z 5. Tak bardzo mu szkodzilo, ze ma uraz. Popros o skierowanie do alergologa. Potwierdzi alergie i dowiesz sie jak jest silna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia
15 minut temu, Gość Ags napisał:

Moj synek wygladal jakby mial pokrzywke. Czerwona wysypka na calej twarzy i glowce. Szorstka skora. Najpierw polozna, jak tylko na niego spojrzala stwierdzila, ze ma skaze, pozniej zrobila to samo pediatra. Jak mial jakies 7 miesiecy potwierdzily to badania alergologiczne. Maly byl na mm. Kazali nam przejsc na Bebilon Pepti ale po przejsciu na 2 zaczal miec chlustajace wymioty, biegunki i straszne wysypki. Przeszlismy na Neocate. Teraz ma 10 miesiecy i wlasciwie  nie pije mleka. To tylko jeden posilek z 5. Tak bardzo mu szkodzilo, ze ma uraz. Popros o skierowanie do alergologa. Potwierdzi alergie i dowiesz sie jak jest silna. 

A w jakim wieku skaza objawiła się u Twojego syna? Mój nawet nie ma czerwonej wysypki, czasem na szyi i klatce piersiowej wyskoczą mu pojedyncze krostki, ale to zawsze po tym jak się spoci albo oślini. Do alergologa jesteśmy już umowieni, jednak termin dopiero pod koniec września, a nie ukrywam, że czasem brakuje mi produktów mlecznych. Dziś akurat mija równy miesiąc od odstawienia ich, wiec za rada pediatry spróbuje coś zjeść z nabiałem i będę obserwować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Mial 2 tygodnie jak zaczely pojawiac sie krostki. Jak mial trzy to wygladal jakby byl poparzony. Cala buzka w uczuleniu. Wciaz sie drapal. Bardzo dlugo nosil niedrapki.

Koniecznie idz do alergologa. Tylko on jest w stanie potwierdzic alergie lub jej zaprzeczyc. Nie wiem czy karmisz mm czy piersia. Jesli piersia to wcale nie musi uczulac go nabial czy wolowina lecz cokolwiek innego co zjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia
40 minut temu, Gość Ags napisał:

Mial 2 tygodnie jak zaczely pojawiac sie krostki. Jak mial trzy to wygladal jakby byl poparzony. Cala buzka w uczuleniu. Wciaz sie drapal. Bardzo dlugo nosil niedrapki.

Koniecznie idz do alergologa. Tylko on jest w stanie potwierdzic alergie lub jej zaprzeczyc. Nie wiem czy karmisz mm czy piersia. Jesli piersia to wcale nie musi uczulac go nabial czy wolowina lecz cokolwiek innego co zjesz.

Karmie piersią, faktycznie zapomniałam o tym wspomnieć, a to dość istotne. Dziękuje za odpowiedz i pozostaje mi czekać na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×