Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anita

ex tesciowa

Polecane posty

Gość Anita

Witam, mam taki problem a mianowicie chodzi o kontakty moich dzieci z moja ex teściową, ostatnio była sprawa w sadzie o widzenia i kontakty moich dzieci z ex teściową, dostała kontakty co weekend w mojej obecności przez pół godziny telefonicznie ,gdy  dziś zadzwoniła moja córka która ma 12 lat od razu mi powiedziała ze nie chce z nią rozmawiać, pomimo ze nie darzę ex teściowej sympatią itd... to nigdy nie namawiałam córki czy tez syna żeby nie rozmawiała z babcia. Czy ktoś z was był w takiej sytuacji? czy ktoś z was może coś podpowiedzieć co w takiej sytuacji robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia:)

Mam ex synową.Przywozi do mnie dzieci średnio raz w miesiącu, nie mieszkamy w tej samej miejscowości.Potrafimy wypić kawę i pogadać.Ma  nową rodzinę i dzieci z nowego związku a mimo to zawsze zwraca sie do mnie per mamo.Kontakty mamy dobre. Trzeba mieć w sobie trochę empatii a będzie dobrze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evelina80

To trochę dziwne nadal mówić do byłej teściowej "mamo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkk
5 minut temu, Gość Evelina80 napisał:

To trochę dziwne nadal mówić do byłej teściowej "mamo"

Dlaczego dziwne?! To że ktoś się rozstaje z mężem nie znaczy że musi urywać kontakty z jego rodziną czy nie zwracać się do ex teściowej mama jeśli miało się z nią bardzo dobry kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta niedobra

Moja była teściowa lubi mnie bardziej niż swojego syna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam na czym polega twój problem - teściowej przyznano prawo do kontaktu telefonicznego z wnukami raz na tydzień? 

I rozumiem, że kłopot w tym, że córka nie ma ochoty rozmawiać z babcią? wiesz, jakie ma powody, rozmawiałaś z córką na ten temat?

trudno coś doradzić bez informacji dlaczego młoda nie chce. 12 latka ma pewnie swój telefon więc nie musisz pośredniczyć w rozmowie.

Powinnaś córce wyjaśnić na czym polega nakaz sądu i wytłumaczyć, że możesz mieć z tego powodu problemy jeśli nie będzie przestrzegać tej zasady. W końcu pół godziny to nie jest jakieś straszne poświęcenie, nawet jeśli babcia nudzi przez telefon? Jeśli z kolei babcią nią jakoś manipuluje, to sytuacja jest inna. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też ex teściowa
11 godzin temu, Gość Kkk napisał:

Dlaczego dziwne?! To że ktoś się rozstaje z mężem nie znaczy że musi urywać kontakty z jego rodziną czy nie zwracać się do ex teściowej mama jeśli miało się z nią bardzo dobry kontakt

Mojej byłej synowej od początku przez usta nie mogło przejśc przez usta  słowo "mama". Może to i lepiej dla mnie bo mam mniej żalu do niej skoro i tak przyprawiła synowi rogi to widocznie miała taki zamiar od początku więc nie była fałszywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też ex teściowa
Dnia 15.09.2019 o 22:59, Gość też ex teściowa napisał:

Mojej byłej synowej od początku przez usta nie mogło przejśc przez usta  słowo "mama". Może to i lepiej dla mnie bo mam mniej żalu do niej skoro i tak przyprawiła synowi rogi to widocznie miała taki zamiar od początku więc nie była fałszywa.

Z moją ex synową  było to samo. Ani razu nie powiedziała "mama" a po pól roku ich małżeństwa poszła w cug z kochankiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Teściowa to nie mama, nie rozumiem czemu miałabym tak mówić. Mąż mówi mama do swojej, a ja do swojej. 

Co do pytania autorki to poradź a ie prawnika. Dziecka nie powinno się zmuszać do takich rozmów, ale dowiedz się czy ex teściowa ci nie może jakiś problemów narobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×