Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mama

Pampers na noc da 6 latka- czy ja przesadzam?

Polecane posty

Gość Gosccc
Dnia 17.09.2019 o 15:21, Gość Gosc napisał:

Ale jesteście porąbane! Weźcie się uspokójcie! 

Mój syn ma 7 lat. Do 6 roku życia spał w pampersie, budzenie go w nocy nic nie dawało, wstawałam i go wybudzalam do sikania. Był tylko krzyk i płacz, że on nie chce siku. A za chwilę sikał do pieluchy. Lekarz kazał czekać do 7 urodzin i tylko picie po 18 ograniczać. I w końcu przeszło, po pierwszym suchym miesiącu z dwoma wpadkami skakałam ze szczęścia niemalże. Myślałam, że po sprawie jest. Było dopóki go ktoś nie nastraszył, że mu lekarze utną siusiaka w szpitalu 🤦🏼‍♀️ i zaś leje w łóżko niemal codziennie. Teraz muszę iść do psychologa i urologa jak nie do psychiatry. Ma 7 lat a ja w 9 miesiącu ciąży nic nie robię tylko piorę poszewki, kołdrę, prześcieradła... najchętniej zakladalabym mu pieluchę tylko szkoda mi już kasy na to...

I on jak się zleje to tak śpi. Nie przeszkadza mu, że śpi mokry we własnych sikach, nie budzi go to. 

To samo u nas. 

Mam 6letnia córkę i też nic nie daje wybudza nie, ma tak głęboki sen, że ja ją trzymam na toalecie,tez jej nie przeszkadza jak się cała mokra, śpi twardo. 

Tylko, że moja córka ma problemy urologiczne i nam ciężej przestać sikac w nocy, od razu lekarz to zaznaczył. 

Ale oczywiście madki wiedzą swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewrw4

Masz rację, to jest choroba. Chora głowa matki.

Tak, masz rację, tobie w psychiatryku wytłumaczyli że już koniec z pieluchami, może doradź autorce - która to klinika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość ewrw4 napisał:

Masz rację, to jest choroba. Chora głowa matki.

Tak, masz rację, tobie w psychiatryku wytłumaczyli że już koniec z pieluchami, może doradź autorce - która to klinika?

Już się madkowisko zebrało i broni bombelkow zaszczancow 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewrw4

No na chorobach psychicznych się to się znasz najlepiej więc się podziel 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Już dajcie spokój z tymi złośliwościami. Wiadomo, że skoro dziecko w tym wieku potrzebuje pieluch, to coś tu jest nie tak. Proponuję poradzić się lekarza, może to być problem zdrowotny albo emocjonalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Już dajcie spokój z tymi złośliwościami. Wiadomo, że skoro dziecko w tym wieku potrzebuje pieluch, to coś tu jest nie tak. Proponuję poradzić się lekarza, może to być problem zdrowotny albo emocjonalny. 

Jak mają takie madki patuski, to nie dziwię się że szczą 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Moja córka jest w trzeciej klasie i nosi nadal pieluche na noc. Powód jest prosty - zdarza jej się popuścić siusiu w nocy. Nie jest na nic chora. Jest szczupła więc póki się mieści w pampersa to jest okej 😜 . Mam zamiar ją odpieluchować w ciągu tego roku ponieważ w czerwcu ma wyjazd na zieloną szkołę nad morzem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielki Elektronik

w ty wieku pampersa przecież potrafi w wieku 6 lat już korzystać z ubikacji,uważam że jest już na to za duża.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luka23

Lepiej założyć podkład ochronny np. z Teny i położyć bez pampersa, u nas takie rozwiązania się sprawdziły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddddddddd

mam 4, 5 latka .  Od roku mogłby spac bez pieluchy bo przed snem idzie sie załatwic i rano tez zaraz woła . Ale gdy ok pól roku temu spal w samej piżamce budzil sie w nocy krzyczał i tak trzy dni . W nocy nie chciał iść siusi u , za chwile wołam ze juz chce , troche zrobic etc . Co s i nie pasowało skąd ten krzyk w nocy nagle wyrwany ze snu ... w koncu czwartego dnia załozyłam mu majteczki pampersa . noc spokojna przespana . teraz ma 4,5 roku nadal spi w pampersie  zdazy mu sie moze raz na dwa tygodnie posiusiac  zazwyczaj nad ranem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amber

Osobiscie uważam że nie i można zastosowac różne środki higieniczne dla tak dużego dziecka. Przecież dorosli też mają takie problemy.Najplepiej udac się do lekarza. A dla komfortu jakies pieluchomajtki. a kupuję w Doz, można dostac próbki darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Raz na dwa tygodnie w tym wieku to nie jest rzadko. Dlaczego nie zdjęłaś pieluchy od razu, gdy odpieluchowałaś w dzień? Ja w obu przypadkach zrezygnowałam w nocy z pieluszek po dwóch tygodniach od momentu pozbycia się ich w ciągu dnia. Dzieciom zdarzyły się ze dwie wpadki i od tamtej pory jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 20.09.2019 o 15:53, Gość Mama napisał:

Moja córka jest w trzeciej klasie i nosi nadal pieluche na noc. Powód jest prosty - zdarza jej się popuścić siusiu w nocy. Nie jest na nic chora. Jest szczupła więc póki się mieści w pampersa to jest okej 😜 . Mam zamiar ją odpieluchować w ciągu tego roku ponieważ w czerwcu ma wyjazd na zieloną szkołę nad morzem. 

Odpieluchować dziesieciolatkę? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Hmm nie oceniam, ale to trochę dziwne. Mój syn mając 2,5 nie miał już pampersa i w nocy normalnie chodził sikać do toalety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córka odkąd została odpieluchowana (przed 2 r. ż) nigdy nie zsikała się do łóżka. Teraz ma 4 lata i w nocy też śpi bez pobudek na toaletę. Współczuję Wam takich akcji ale co zrobić. Chyba trzeba czekać aż minie. Co dziecko to inny problem niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogie mamy, jeśli waszych dzieci nie dotyczy ten problem, to możecie się tylko cieszyć. Niestety moczenie nocne zdarza się dosyć często i ma więcej przyczyn niż wam się wydaje. Moczenie nocne może być pierwotne i wtórne. Jeśli jest to moczenie  pierwotne ( czyli dziecko nigdy nie przestało tak naprawdę sikać w nocy a ma już skończone 5 lat) to najskuteczniejszą metoda jest alarm wybudzeniowy. W naszym przypadku po dwóch miesiącach córka wyrobiła sobie odruch wstawania w nocy na siku. Wcześniej potrafiła dwa razy w nocy zasikać całe łóżko i nie obudzić się przy tym ani razu. Nie pamiętała rano nic. Na początku leczenia alarmem wydawało nam się to nie możliwe że kiedyś nastąpi poprawa. Jednak udało się i problem już nie istnieje. Niestety nie jest to tani sprzęt, ale warto było. Nie ma co liczyć że samo przejdzie bo czasem tak się nie dzieje. A im starsze dziecko tym dochodzi więcej problemów natury psychologicznej, wstyd, niska samoocena, zaburzone kontakty z rówieśnikami itd. Powodzenia :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×