Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąza a zwolneinie od lekarza rodzinnego

Polecane posty

Gość gość

Cześć, jestem w 3 miesiącu ciązy - w pracy nie wiedzą jeszcze nic. Tydzień temu byłam chora i dostałam L4 od lekarza rodzinnego - lekarz oczywiście wei, ze jestem w ciązy. Czy na L4 rodzinny musi wpisać kod B? Bo na razie w pracy nic nie mowili. Pomóżcie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy, bo mnie na początku ciąży lekarz pytał, czy wpisać kod B, czy jeszcze nie chcę, żeby w pracy było wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie musi pisać B.

W pracy czekasz, aż przedłuża Ci umowę na czas nieokreślony, czy aż minie 12 tydzień, żebyś mogła iść na L4 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Moj rodzinny powiedział że nie wpisuje B bo nie może. Wiem że to ściema, bo poprzedni wpisywał, ale widocznie ci lekarz to obyczaj. Jeśli nie spytałaś wprost to się nie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny jak najbardziej moze wpisać B (osobiście miałam taką sytuację :)), ale nie musi.

Swoje elektronicznie zwolnienie lekarskie możesz podejrzeć na Stronie ZUS. Nie wiem jak logować się przez oficjalna stronę ZUSu, natomiast korzystając z bankowości internetowej możesz znaleźć taką zakładkę jak e-urząd i stamtąd przejść do ZUSu (będziesz od razu zalogowana). Musisz się przełączyć na "Ubezpieczonego" (po prawej na górze) i zakładka "zaświadczenia lekarskie". Zaznaczasz i na dole strony możesz kliknąć że chcesz zobaczyć całe zwolnienie. No i będziesz widziała czy masz kod B czy nie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gggg

A co to dopiero po 12 tyg ciązy Jak jest kod B wpisany to płacą 100%? Wczesniej nie placa 100%? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Gggg napisał:

A co to dopiero po 12 tyg ciązy Jak jest kod B wpisany to płacą 100%? Wczesniej nie placa 100%? 

Płacą od początku 100% na kod B. Ale babki kombinują i ukrywają ciąże do 12 tygodnia, żeby pracy nie stracić i do tego czasu nie przyznają się i biorą 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gggg
17 minut temu, Gość Gosc napisał:

Płacą od początku 100% na kod B. Ale babki kombinują i ukrywają ciąże do 12 tygodnia, żeby pracy nie stracić i do tego czasu nie przyznają się i biorą 80%.

Teraz rozumiem, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Nie musi pisać B.

W pracy czekasz, aż przedłuża Ci umowę na czas nieokreślony, czy aż minie 12 tydzień, żebyś mogła iść na L4 100%?

Czekam, aż przedłuża mi umowę na czas nieokreślony dlatego nie chce zeby teraz w pracy wiedzieli a zapomniałam lekarza zapytać. Ale jak Pani doradziła postaram się podejrzeć to zwolnienie jesli to możliwe 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Płacą od początku 100% na kod B. Ale babki kombinują i ukrywają ciąże do 12 tygodnia, żeby pracy nie stracić i do tego czasu nie przyznają się i biorą 80%.

A to chyba się zmieniło, teraz juz chyba nie można zwolnić kobiety ciężarnej a nawet jak jest zwolniona a okaże się, że była w ciąży na okresie wypowiedzenia to wypowiedzenie jest nieważne. Czy się mylę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
58 minut temu, Gość Gość napisał:

A to chyba się zmieniło, teraz juz chyba nie można zwolnić kobiety ciężarnej a nawet jak jest zwolniona a okaże się, że była w ciąży na okresie wypowiedzenia to wypowiedzenie jest nieważne. Czy się mylę? 

Chyba od 12 tygodnia nie można zwolnić ciężarnej i przedłuża się umowę do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gość gośc napisał:

Czekam, aż przedłuża mi umowę na czas nieokreślony dlatego nie chce zeby teraz w pracy wiedzieli a zapomniałam lekarza zapytać. Ale jak Pani doradziła postaram się podejrzeć to zwolnienie jesli to możliwe 🙂

Jest na 100% możliwe na stronie zusu 🙂 sama podglądam tam swoje 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×