Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oszukana

Oszustka z OLX Martyna Usarek

Polecane posty

Gość oszukana

Jakis czas temu bylam oszukana na OLX przez Pania Martyne Usarek, wtedy podawała sie za Pania Sarek.

Oszukała mnie na 460zł . Sprawe zglosiłam na policje rok temu, a dopiero teraz dostalam wezwanie. 

Czy ktos mial juz rozprawe przeciwko tej oszustce? Jak to wyglada? Wiem, ze oszukanych było mnostwo z całej Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zgłosiłaś sprawę i że policja ją przyjęła. Najwięksi oszuści na OLX kradną mniejsze pieniądze setkom ludzi i nic im nie można zrobić przez wzgląd na małą szkodliwość czynu, a szans na pozew zbiorowy zazwyczaj nie ma żadnych.

11 minut temu, Gość oszukana napisał:

[...] Czy ktos mial juz rozprawe przeciwko tej oszustce? Jak to wyglada? [...]

Nie mam większego doświadczenia w tym względzie, jedynie tyle, że policja bagatelizuje tego typu sprawy, wprost zniechęcają do ich zakładania przez wzgląd na ''grę niewartą świeczki''. Poza tym czas oczekiwania jest długi, a koszty sądowe wysokie w przypadku, gdyby oskarżonemu udało się wywinąć (co jest podobno wykonalne mając dobrego prawnika).

Grunt, to wyciągnąć wnioski na przyszłość i nie przekazywać nikomu pieniędzy, nim nie otrzyma się towaru. Na portalu ogłoszeniowym, zdaje się, jest umieszczone podobne ostrzeżenie, funkcjonuje polityka osobistej wymiany 'z ręki do ręki'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olxy

A co od niej kupowałam? Mi osobiście nigdy nic się nie przydazylo takiego a kupuję sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukana

Kuppowalam wozek dla dziecka, artyska specjalizuje sie sprzedazy akcesoriow dzieciecych a pozniej ulatnia sie z kasa. 

Poszkodowanych w calym kraju setki, rozpraw tez kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olxy

Ooo. A wydawało mi się że komu by się chciało wózkami oszukiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oszukana

U mnie już po wyroku...dostała 4 m-ce pozbawienia wolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Pani Martyna miała generalnie biznes dziecięcy, same produkty firmowe niby nowe w super cenach 

U mnie była rozprawa początkiem października ale się nie stawiła. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prorok

A wy Madki 500+ to nie potraficie już kupować w zwykłych sklepach jak Pan Bóg przykazał tylko od jakiś podejrzanych cwaniaczków na OLXie? Same jesteście sobie winne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Czemu nie zamówiłyscie przesyłki za pobraniem? Na olx jest informacja, żeby spotykać się osobiście ze sprzedającym, to portal lokalny, nie allegro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Czemu nie zamówiłyscie przesyłki za pobraniem? Na olx jest informacja, żeby spotykać się osobiście ze sprzedającym, to portal lokalny, nie allegro. 

Bo jak widzą że mogą coś kupić tanio, to im rozum odejmuje i nie myślą o takich pierdołach jak bezpieczeństwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S.a

Też zostałam oszukana przez tą Panią, wtedy na olx widniała jako Marta Oleś. Oszukała mnie na 280 zł. Sprawę zgłosiłam na policji, 25 listopada będzie rozprawa. Proszę powiedzieć jak to wyglądało w sądzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asf

Moja rozprawa w sprawie tej Pani jest za niedługo :)

widzę, że będzie miała owocne zakończenie roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka
Dnia 28.10.2019 o 19:13, Gość Oszukana napisał:

U mnie już po wyroku...dostała 4 m-ce pozbawienia wolności.

Była obecna na rozprawie? pytam bo moja rozprawa jutro :) Czy miała l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieknb

Ja właśnie dostalam zawiadomienie z prokuratury o akcie oskarżenia przeciwko tej Pani. Mam nadzieję, że dostanie wyrok. Sprawa ciągnie się już od roku.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata

Moja rozprawa przeciwko tej Pani pod koniec stycznia. Mnie oszukała na 520 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola

Hej,

jak zakonczyly sie Wasze sprawy? Bedzie wyrok zbiorczy czy z kazdej sprawy osobno? Ja mam rozprawe za dwa tygodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina
Dnia 18.11.2019 o 14:43, Gość Dorka napisał:

Była obecna na rozprawie? pytam bo moja rozprawa jutro 🙂 Czy miała l4?

Hej? jak skonczyla sie Twoja sprawa? i Inne rozprawy? 

Ja niedawno dostalam zawiadomienie z prokuratury, jestem ciekawa co sie jeszcze wydarzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina

dziękuje za rady, ale pytam jak potoczyły się inne sprawy w ktorych Pani Usarek brała czynny udział a nie jaką metode płatnosci wybrać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj69

ja raz spotkalem tom paniom nagadalem jej troche i ona nadal swoje glupia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks

ja tez zostalam oszukana przez ta oszustke, ale moja sprawa jeszcze w toku

jak skonczyly sie wasze sprawy? procz wyroku jaki dostala to udalo wam sie odzyskac kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mara

Jestem ciekawa jak potoczy się jej losy. Do mnie napisała na instagramie. Sprzedała mi bajkę, że siostra w szpitalu z patologią ciąży, cała rodzina musi szykować wyprawkę. To jej ładnie, miło odpisałam, zachwalając wózek. Kilka dni później wszystkie moje zdjęcia (wysłane w wiadomości prywatnej) znalazły się na olx. Po wysłaniu maila z prośbą o skasowanie anonsu, zostałam zwyzywana, życzono mi niedonoszenia ciąży itd.
Ale do sedna: szykowaliśmy pozew zbiorowy przeciwko tej Pannie, ale była nie do namierzenia. Pracowała z tego co nam się udało ustalić na jakimś parkingu przy lotnisku w Katowicach (a podawała mi się za studentkę medycyny ha ha). 
Kontakt z grupą się urwał-byłam w zaawansowanej ciąży i lekarz odradził mi dalszych negatywnych emocji. Wierzę w karmę i mam nadzieję, że ta oszustka wreszcie się doigrała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Mara napisał:

Jestem ciekawa jak potoczy się jej losy. Do mnie napisała na instagramie. Sprzedała mi bajkę, że siostra w szpitalu z patologią ciąży, cała rodzina musi szykować wyprawkę. To jej ładnie, miło odpisałam, zachwalając wózek. Kilka dni później wszystkie moje zdjęcia (wysłane w wiadomości prywatnej) znalazły się na olx. Po wysłaniu maila z prośbą o skasowanie anonsu, zostałam zwyzywana, życzono mi niedonoszenia ciąży itd.
Ale do sedna: szykowaliśmy pozew zbiorowy przeciwko tej Pannie, ale była nie do namierzenia. Pracowała z tego co nam się udało ustalić na jakimś parkingu przy lotnisku w Katowicach (a podawała mi się za studentkę medycyny ha ha). 
Kontakt z grupą się urwał-byłam w zaawansowanej ciąży i lekarz odradził mi dalszych negatywnych emocji. Wierzę w karmę i mam nadzieję, że ta oszustka wreszcie się doigrała. 

Rzuciłaś się na luksusowe wózki za pół darmo jak hiena na padlinę to masz na co zasłużyłaś Haha typowa madka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu

A to jeszcze nie siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Rzuciłaś się na luksusowe wózki za pół darmo jak hiena na padlinę to masz na co zasłużyłaś Haha typowa madka 

Dokładnie. Żałosne babski. Mało szmato dostajesz z naszych podatków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mara
22 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Rzuciłaś się na luksusowe wózki za pół darmo jak hiena na padlinę to masz na co zasłużyłaś Haha typowa madka 

Czytaj ze zrozumieniem: stać mnie na luksusowy wózek. Ta pseudo handlara ukradła moje zdjęcia. 
 

P.S. Usarek, a ty jeszcze na netach siedzisz? Myślałam, że już dawno Cię wsadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mara
50 minut temu, Gość Gość napisał:

Dokładnie. Żałosne babski. Mało szmato dostajesz z naszych podatków 

Z Waszych podatków nie dostaje nic kochana 🙂 

kochana Martyno, Marto, Anno czy jak cię tam zwią-styl Twoich wypowiedzi pozostał bez zmian!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala

Pani Usarek pracuje na tym parkingu? Moze by ja tak odwiedzic :D 

Jakis adres pod ktorym ma dzialalnosc jeszcze jest, moze by trzeba jej odswiezyc pamiec i upomniec sie o swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×