Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agnieszka

Bez Was nie damy rady.

Polecane posty

Gość Agnieszka

Witam serdecznie,

uruchomiliśmy zbiórkę dla Przyjaciela chorego na Stwardnienie Zanikowe Boczne na Siepomaga.pl - Piotr Geba. Wystarczy w Google wpisać "Choroby nie pokonam, ale chcę żyć jak najdłużej! Potrzebuję pomocy! Piotr Geba. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla Piotra w zbiórce. Bez Was nie damy rady pomóc Piotrowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikusek Gośka

Nie rozumiem sensu tych zbiórek.

Facet jest ubezpieczony, leczenie mamy na NFZ. ..ma zasielk chorobowy.

I jeszcze kasy wam mało?

 

Ja nie mogę dostać pieprz.. umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, ops stawia mi warunki na otrzymanie kasy, a tu takie coś.

Nosz kur...wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Niestety NFZ tutaj nie pomoże. Rehabilitacja się nie należy bo pacjent nie rokuje. Koncentrator tlenu też się nie należy bo to przysługuje tylko osobom, które mają chore płuca. A łóżko rehabilitacyjne też się nie należy bo łóżek nie sponsorują. Pan Piotr całe życie nie chorował. Składki pobierali, ubezpieczony jest i z NFZ nic mu nie pomogą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madia

A są decyzje odmowne właściwych instytucji czy uderzamy w gadanie, że państwo nic nie refunduje a tak w ogóle nie ma co się ubiegać.. ?

Odwoływał się?

 

Bo nie za bardzo rozumiem nadal.. jest cała procedura. Decyzję NFZ są zaskarżalne. Poszedł do sądu czy od razu na zbiórkę, bo szkoda mu czasu czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madia

Z tych składek co mu pobierali bierze teraz rentę..o ile się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madia

Jakoś polski emeryt jest za darmo leczony, ma 14 emerytur i jeszcze leki za free. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
16 minut temu, Gość Madia napisał:

A są decyzje odmowne właściwych instytucji czy uderzamy w gadanie, że państwo nic nie refunduje a tak w ogóle nie ma co się ubiegać.. ?

Odwoływał się?

 

Bo nie za bardzo rozumiem nadal.. jest cała procedura. Decyzję NFZ są zaskarżalne. Poszedł do sądu czy od razu na zbiórkę, bo szkoda mu czasu czekac?

SLA to choroba śmiertelna. Chorzy żyją średnio 2 -3 lata. Udowodnione jest jednak, że dzięki tlenoterapii oraz rehabilitacji postęp choroby się spowalnia. Ale rehabilitację oraz tlenoterapię należy zacząć jak najszybciej. Pan Piotr nie ma czasu ani siły na to aby się odwoływać. Zresztą proszę sobie przeczytać co to za choroba. Może bardziej zrozumiecie sytuację. A na rentę Pan Piotr czeka. Bo nie ma jeszcze decyzji. Rodzina utrzymuje się z pensji żony Pana Piotra. I mieszkają w małej miejscowości gdzie dostęp do specjalistów jest znacznie ograniczony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaqub

Po co leczyć coś takiego? lepiej chyba wykitować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madia

Czyli ani się nie odwoływał ani renty nie ma..

Normalnie nic nie ma. Tak najlepiej. Ładnie to wygląda. 

Goku i wesoły, a do opsu się zwrócił czy też nie?

Pan Piotr najpierw powinien wyczerpać drogę oficjalna żeby móc mówić że NFZ mu czegoś nie zrefundować.

A PFRON nie pomógł?

Wie o sytuacji?

A subkonto w fundacji ma?

Takie zbiórki powinny być kontrolowane!!!

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madia

A na rentę to ile już czeka?

Bo ZUS ma miesiąc do 2 żeby wydać decyzję.. to ile tego czekania jest już?

Pan Piotr ponaglenie złożył, czy dalej czeka? I zbiórki zakłada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madia

A pan Piotr jest niepełnosprawny czy jeszcze komisji nie było i wszystko na morde jest?

 

Bo ZUS nie

NFZ nie

Niepełnosprawnnisc- niewiadomo

Ops-nie..

Zasielk chorobowy był/jest?

 

Na razie tylko zbiórka jest. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tooo

A pieniadze ze zbiorki z wypadku samochodowego  (rzadowego)150 tys. zabral czlowiek, ktory ja zalozyl tzn przelal na konto swojej zony

nie przekazal pieniedzy ze zbiorki dalej!!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
9 godzin temu, Gość jaqub napisał:

Po co leczyć coś takiego? lepiej chyba wykitować

Brawo jaqub. Widzę, że w Boga się bawimy. Temu pomożemy, temu nie. Wpis najwyższego polotu. Empatia się kłania. Czas przeczytać definicję. Obyś w przyszłości nie miał podobnej sytuacji u siebie albo u kogoś z rodziny. Ciekaw jestem jakbyś się poczuł gdybym ja coś takiego wtedy napisał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
11 godzin temu, Gość Madia napisał:

Z tych składek co mu pobierali bierze teraz rentę..o ile się nie mylę

Na decyzję o rencie z ZUS nadal czeka bo jest problem po ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
11 godzin temu, Gość Madia napisał:

Z tych składek co mu pobierali bierze teraz rentę..o ile się nie mylę

Na decyzję o rencie z ZUS nadal czeka bo jest problem po ich stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
9 godzin temu, Gość Madia napisał:

Czyli ani się nie odwoływał ani renty nie ma..

Normalnie nic nie ma. Tak najlepiej. Ładnie to wygląda. 

Goku i wesoły, a do opsu się zwrócił czy też nie?

Pan Piotr najpierw powinien wyczerpać drogę oficjalna żeby móc mówić że NFZ mu czegoś nie zrefundować.

A PFRON nie pomógł?

Wie o sytuacji?

A subkonto w fundacji ma?

Takie zbiórki powinny być kontrolowane!!!

 

 

 

Na decyzję o rentę z ZUS czeka bo jest problem ze strony ZUS.

Do opsu się zwróci - tutaj dziękuję za radę.

SLA to choroba śmiertelna - rehabilitacja 2 h dziennie kosztuje 240 zł. Odbywać się powinna 5 razy w tygodniu. Dzięki rehabilitacji postęp choroby się spowalnia.

NFZ daje 10 dni rehabilitacji. Niestety w Krzyżu Wielopolskim jest to możliwe ale musiałby dojeżdżać. Niestety stan Pana Piotra na to już nie pozwala.  

PFRON - wnioski były złożone. Niestety z powodu braku funduszy wniosek nie zostanie zrealizowany. Następne wnioski ma złożyć w przyszłym roku.

Subkonto założone ma. Pieniądze ze zbiórki tam trafiają. Fundacja Siepomaga.pl jest uczciwą fundacją. Zbiórka jest zweryfikowana tzn. żadnych pieniędzy Pan Piotr i ja nie dostaniemy ani na konto ani do ręki. Pan Piotr ma je na subkoncie. Aby z nich mógł skorzystać musi przedłożyć faktury za sprzęt lub usługi, które były przesyłane do Siepomaga.pl w momencie zakładania zbiórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
9 godzin temu, Gość Madia napisał:

A na rentę to ile już czeka?

Bo ZUS ma miesiąc do 2 żeby wydać decyzję.. to ile tego czekania jest już?

Pan Piotr ponaglenie złożył, czy dalej czeka? I zbiórki zakłada..

Na rentę czeka kilka miesięcy bo ZUS ma jakiś problem z dokumentacją. Droga Madia niech pomyśli. Czy z renty człowiek będzie w stanie opłacić rehabilitanta 5 razy w tygodniu po 2 godziny za 120 zł za godzinę? Poco robić przedstawienie? Madia chce pomóc - niech pomoże. Nie chce pomóc niech wesprze. Czy nie lepiej będzie nam wszystkim? Przecież pieniądze ze zbiórki nie pójdą na bzdury tylko na realną pomoc. Nie zachowujcie się na tym forum jak Bogowie. Oceniacie sytuację osoby, której nie znacie. Wywalacie jad na człowieka w potrzebie i na cały system. A system to My - Razem. Powinniśmy sobie pomagać. Ja często wspieram takie inicjatywy na Siepomaga.pl. Nie są to wielkie sumy. Ale pomnożone przez ilość ludzi o dobrym sercu daje się szansę w przypadku Pana Piotra na godne odejście. Bo Każdy na to zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
1 godzinę temu, Gość tooo napisał:

A pieniadze ze zbiorki z wypadku samochodowego  (rzadowego)150 tys. zabral czlowiek, ktory ja zalozyl tzn przelal na konto swojej zony

nie przekazal pieniedzy ze zbiorki dalej!!!!!

 

Słyszałem o tej sytuacji. Na Siepomaga.pl nie ma takiej możliwości. Każdy zbiórka jest zweryfikowana. Na usługi i sprzęt medyczny zanim się założy zbiórkę trzeba dostarczyć faktury proforma i rachunki. Jest też zakładane subkonto gdzie te pieniądze trafiają. I jeśli pieniądze się w trakcie zbiórki żeby z nich skorzystać należy dostarczyć fakturę za rehabilitację do fundacji gdzie ma założone subkonto. Wtedy fundacja przelewa pieniądze rehabilitantowi. W sytuacji sprzętu medycznego należy przed uruchomieniem zbiórki dostarczyć faktury proforma do fundacji. Jeśli uzbiera się odpowiednią kwotę sprzęt zostaje zamówiony a pieniądze trafiają na konto firmy, która ten sprzęt dostarcza do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rzygam tymi zbiórkami

Mnie też już wkurzają te zbiórki. A najbardziej nie rozumiem jednego: podobno Polska to taki biedny kraj, ludzie mało zarabiają, ale jak zbiórka bo ktoś chory na raka czy chore dziecko zbiera na operację w USA za 3 miliony (!) to nagle w kilka tygodni da się uzbierać i ludzie wpłacają kasę obcym osobom za nic. Mnie to szokuje kto wpłaca te pieniądze? Przecież takich zbiórek jest mnóstwo, ciągle nowe dochodzą i udaje się ludziom uzbierać kosmiczne pieniądze w kilka dni/tygodni... Z tego wynika że lepiej udać chorego na raka i uzbierać 500 tys w parę dni niż chodzić uczciwie do pracy... Polacy to bardzo bogaty naród skoro obcym osobom wpłacają miliony za nic, a jednocześnie polskie pensje są groszowe. Nie rozumiem tego... Osobiście dla mnie ludzie żebrzący w necie są żałośni i bezczelni. Mnie by było wstyd wyciągać kasę od obcych ludzi. I to już widać charakter takich osób, oni są mega roszczeniowi! Uczciwy skromny człowiek by się wstydził zakładać jakieś zbiórki i wyciągać łapy po kasę od ludzi. Jednak najbardziej ostatnio rozbroiła mnie jakaś chora baba na chorobę genetyczną, przez którą wygląda jak potwór (czaszka nie rośnie i rosnący mózg jej rozsadza czaszkę i oczy na wierzch wychodzą), urodziła dziecko z tą samą chorobą i teraz założyła zbiórkę że ona chce 360 tys zł na mieszkanie!!! I ludzie głupi jej wpłacają!!! Czujecie to? 360 tys na mieszkanie sobie zażyczyła!!! Nie 200 tys tylko 360 tys, bo chyba jakiś nowy duży apartament czteropokojowy chce sobie kupić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rzygam tymi zbiórkami
53 minuty temu, Gość Agnieszka napisał:

Brawo jaqub. Widzę, że w Boga się bawimy. Temu pomożemy, temu nie. Wpis najwyższego polotu. Empatia się kłania. Czas przeczytać definicję. Obyś w przyszłości nie miał podobnej sytuacji u siebie albo u kogoś z rodziny. Ciekaw jestem jakbyś się poczuł gdybym ja coś takiego wtedy napisał. 

Każdy kiedyś zachoruje i umrze droga Agnieszko, ale nie każdy jest taki bezczelny, żeby wyciągać łapy po kasę od obcych ludzi. Wielu ludzi umiera w cierpieniu, samotnie, by się wstydzili jakieś zbiórki zakładać. Poza tym nie każda zbiórka jest medialna. Zauważ że jak chore dziecko czy ktoś młody i ładny chory na raka to ludzie wpłacają miliony. Ale jak starsza osoba albo ktoś brzydki to ciężko uzbierać 2 tysiące bo ludzie tylko młodym i ładnym chętnie wpłacają i małym dzieciom. Rak jest szczególnie medialny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo

Dziekuje za wyjasnienie.

Super, ze istnieja takie zbiorki i tak cudowni ludzie jak Ty!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuuu

do rzygam tymi zbiorkami

zyczymy Ci  z calego serca, zebys  na raka zachorowala albo inna ciezka chorobe

i sie sama przekonala jak  to jest.

Wiekszego bezmozgowca w zyciu nie spotkalam.

Wstyd sie, ze zyjesz .

Rzygac sie chce na ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
8 minut temu, Gość Rzygam tymi zbiórkami napisał:

Każdy kiedyś zachoruje i umrze droga Agnieszko, ale nie każdy jest taki bezczelny, żeby wyciągać łapy po kasę od obcych ludzi. Wielu ludzi umiera w cierpieniu, samotnie, by się wstydzili jakieś zbiórki zakładać. Poza tym nie każda zbiórka jest medialna. Zauważ że jak chore dziecko czy ktoś młody i ładny chory na raka to ludzie wpłacają miliony. Ale jak starsza osoba albo ktoś brzydki to ciężko uzbierać 2 tysiące bo ludzie tylko młodym i ładnym chętnie wpłacają i małym dzieciom. Rak jest szczególnie medialny. 

Witam serdecznie,

ja nie wyciągam pieniędzy od obcych ludzi. Zwróciłam się z prośbą o wsparcie. A to nie jest roszczenie że mi czy Panu Piotrowi się należy. Decyzja należy do osób czytających apel. Jak chcesz pomóc to pomóż. Jeśli nie to uszanuj sytuację chorej osoby. Oczywiście znajdą się osoby, które chcą wyłudzić pieniądze ale to wina niektórych stron internetowych gdzie prowadzone są zbiórki. Nie podam nazw. Jednak Siepomaga.pl jest uczciwa. Tutaj każda zbiórka jest zweryfikowana. Ja jestem przyjaciółką Pana Piotra i to ja wraz z narzeczonym założyłam zbiórkę dla Piotra po wyrażeniu zgody. Pan Piotr i jego rodzina w tej ciężkiej sytuacji muszą się zmierzyć z faktem iż najbliższa im osoba - Mąż i Ojciec 2 dzieci odchodzi. Nawet nie pomyśleli o tym aby zakładać zbiórkę. Chcą spędzić ze sobą jak najwięcej czasu w tym trudnym czasie.

Niestety gro ludzi w dzisiejszych czasach za najwyższą wartość przedkłada wartość pieniądza. Drugi człowiek się nie liczy. Najlepiej napchać kabzę na maksa i z nikim się nie dzielić. Bo po co.

Czy jeśli Pan miałby chorą śmiertelnie osobę w rodzinie to jak Pan napisał czekałby Pan aż umrze po cichu i w cierpieniu? Czy jednak poruszyłby Pan Niebo i Ziemię aby zrobić cokolwiek aby ulżyć w cierpieniu najbliższej osobie?

Dzieci były i będą zawsze medialne jak Pan napisał. Bo to jest ich początek drogi życiowej. Tutaj bezsprzecznie należy pomóc. Oczywiście jeśli chcesz. I Fajnie by było gdyby te starsze osoby też były wspierane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ljbkgc
15 godzin temu, Gość Agnieszka napisał:

Witam serdecznie,

uruchomiliśmy zbiórkę dla Przyjaciela chorego na Stwardnienie Zanikowe Boczne na Siepomaga.pl - Piotr Geba. Wystarczy w Google wpisać "Choroby nie pokonam, ale chcę żyć jak najdłużej! Potrzebuję pomocy! Piotr Geba. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla Piotra w zbiórce. Bez Was nie damy rady pomóc Piotrowi. 

Spamujesz całe forum i stosujesz manipulacje pisząc coś w stylu:"wplacajcie kasę bo może wy też kiedyś będziecie potrzebować pomocy". Otóż Agnieszko pisanie takie to zwykła manipulacja, ponieważ wielu ludzi jest juz teraz chorych, ma różne schorzenia, a jednak nie żebrają po internecie i nie domagają się żeby ktoś im wpłacał pieniądze. Więc nie pisz tak, że może wy też kiedyś, bo to bezczelne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rzygam tymi...
2 godziny temu, Gość tuuu napisał:

do rzygam tymi zbiorkami

zyczymy Ci  z calego serca, zebys  na raka zachorowala albo inna ciezka chorobe

i sie sama przekonala jak  to jest.

Wiekszego bezmozgowca w zyciu nie spotkalam.

Wstyd sie, ze zyjesz .

Rzygac sie chce na ciebie.

Co druga osoba z nas zachoruje na raka więc ty pewnie też. Poza tym nic o mnie nie wiesz, a tak się składa, że JUZ JESTEM NA COS CHORA, a jednak nie zakładam zbiórek i nie wyciągam łap po kasę od obcych ludzi bo by mi było wstyd. Ale jak widać niektórzy nie mają honoru i jeszcze bezczelnie piszą coś w stylu: "wplacaj kasę bo może też kiedyś będziesz chory i będziesz potrzebował pomocy. " A takie teksty pisze Agnieszka spamujac całe forum kafeterii. Aż dziw że jej nie zablokują. Gdzie jest moderacja ja się pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo

Brawo dla Agnieszki!

To skarb miec taka przyjaciolke jak TY!!!!!!

Duzo zdrowia dla WAS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo

do  rzygam

Tobie juz nic nie pomoze, mozg ci sparalizowalo

nie chcesz to nie wplacaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
23 minuty temu, Gość Ljbkgc napisał:

Spamujesz całe forum i stosujesz manipulacje pisząc coś w stylu:"wplacajcie kasę bo może wy też kiedyś będziecie potrzebować pomocy". Otóż Agnieszko pisanie takie to zwykła manipulacja, ponieważ wielu ludzi jest juz teraz chorych, ma różne schorzenia, a jednak nie żebrają po internecie i nie domagają się żeby ktoś im wpłacał pieniądze. Więc nie pisz tak, że może wy też kiedyś, bo to bezczelne. 

Nie spamuje całego forum, tylko chcę dotrzeć do jak największej rzeszy osób o dobrym sercu, które ewentualnie chciałyby wesprzeć zbiórkę. Nikogo nie naciągam i nie zmuszam do czegokolwiek. Żyjemy w czasach internetu gdzie wiele spraw można załatwić dzięki internetowi. Takie zbiórki organizowane są także przez internet. Przecież nic złego nie robię prosząc o pomoc. Albo dana osoba zrozumie to i będzie chciała pomóc albo tak jak Ljbkgc nie zrozumie i też muszę to uszanować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
45 minut temu, Gość Rzygam tymi... napisał:

Co druga osoba z nas zachoruje na raka więc ty pewnie też. Poza tym nic o mnie nie wiesz, a tak się składa, że JUZ JESTEM NA COS CHORA, a jednak nie zakładam zbiórek i nie wyciągam łap po kasę od obcych ludzi bo by mi było wstyd. Ale jak widać niektórzy nie mają honoru i jeszcze bezczelnie piszą coś w stylu: "wplacaj kasę bo może też kiedyś będziesz chory i będziesz potrzebował pomocy. " A takie teksty pisze Agnieszka spamujac całe forum kafeterii. Aż dziw że jej nie zablokują. Gdzie jest moderacja ja się pytam?

Bardzo mi przykro z powodu Pani choroby. Życzę wszystkiego dobrego i przesyłam pozytywną energię. Jeszcze raz napiszę, że nikogo nie zmuszam do wpłacania. Jest to prośba o wsparcie. A to jest różnica. Jak chcemy pomóc to pomagamy. Jak nie to też to zrozumiem. Bardzo przepraszam moderację i całe forum kafeterii, że się odważyłam umieścić tutaj apel z prośbą o wsparcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×