Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maja

Jaką radę dałabys sobie 10-15 lat temu?

Polecane posty

Gość Gość

Wybrać inne studia, iść do pracy od razu na studiach, wyjechać za granicę, zrobić operację plastyczną wcześniej, więcej się bawić, nie pakować się w żadne poważne związki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Ucz się języków 

Inwestuj odkładaj kasę kup mieszkania pod wynajem 

Spedzaj więcej czasu z tatą i dziadkiem 

Obserwuj młodszego brata 

Jesli nie chcesz wyjeżdżać nie wyjeżdżaj

Tak to właśnie ten dobrze czujesz! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 godzin temu, Gość gość napisał:

15 lat temu miałam 19 lat. Mogłam jednak iść na inne studia. bo dostalam się na dwe uczelnie i moglam raczej wybrać tą inną.

9 lat temu - mogłam posłuchać partnera i wyjechać z Polski. on bardzo chcial, ja nie. Rozstaliśmy się z pół roku później,  ja obecnie mam męża itd ale właśnie rozważamy wyjazd z tego porą/banego kraju. nie żebym żalowala, że rostalam się z tamtym, bo męża bardzo kocham - lecz załuję, że dopiero teraz myślimy o ucieczce z Polski.

Nie mieszkam w Polsce już jakiś czas. Ale jak z kimś rozmawiam to wszyscy chwalą że się poprawiło. Ze kasę dają na dzieci i to nie mało. Nie ogarniam co tam się dzieje ale mało osób mówi o wyjeździe teraz.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc1989

- Olej studia, wyjedź z kraju tutaj i tak będziesz nikim, a za granicą chociaż za to lepiej płacą

- Dbaj o zęby

- Nie zakładaj rodziny, nie zostawaj matką, bo się do tego nie nadajesz, macierzyństwo to męka 

- Żyj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W sumie jak tak cofam się w przeszłość to widzę ze wszystko, co nam w życiu sie dzieje ma jakiś cel... dzięki temu co przeżyłam mam teraz to jak jest. Mimo ze pierwsze małżeństwo moje się rozpadło, to mam córkę i mieszkanie z tamtego okresu. 

Napewno z perspektywy czasu:

-1-2 w tygodniu jakiś sport 

- dbanie o Zeby 

- inne studia

- wyjazd do dużego miasta 

- korzystanie z życia 

- nauka języka obcego

- budowanie swojej pewności siebie

- być bardziej asertywna w życiu 

- słuchaj serca ale i rozumu

- nie patrz na to co mówią inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oj wiele rzeczy zrobiłabym inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

15 lat wstecz kończyłam szkołę średnią i powiedziałabym sobie "nie jedź za M. do pracy za granicę, zakręć się wokół R." ;( z M. mamy córkę, ślubu brak, z kariery za granicą nici, ja z poczuciem porażki wróciłam do mojego miasta rodzinnego pod Łodzią i gnieździmy się z rodzicami, M. został w Holandii ;( w dobie FB widzę jak się powiodło R. - dom, 2 firmy, zadbany, wypielęgnowany - łudziłam się, że to tylko poza, kreacja póki nie spotkałam go w centrum handlowym on z żoną za rączke, całuski, obok nich dwóch synów, wsiadali do suva... aż mi się wstyd za siebie zrobiło: ja samotna matka z 20 kg nadwagi, w rozciągniętym dresie i na rowerze bo już nawet na paliwo nie  miałam by dojechać na zakupy w supermarkecie 😞

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

15 lat wstecz kończyłam szkołę średnią i powiedziałabym sobie "nie jedź za M. do pracy za granicę, zakręć się wokół R." ;( z M. mamy córkę, ślubu brak, z kariery za granicą nici, ja z poczuciem porażki wróciłam do mojego miasta rodzinnego pod Łodzią i gnieździmy się z rodzicami, M. został w Holandii ;( w dobie FB widzę jak się powiodło R. - dom, 2 firmy, zadbany, wypielęgnowany - łudziłam się, że to tylko poza, kreacja póki nie spotkałam go w centrum handlowym on z żoną za rączke, całuski, obok nich dwóch synów, wsiadali do suva... aż mi się wstyd za siebie zrobiło: ja samotna matka z 20 kg nadwagi, w rozciągniętym dresie i na rowerze bo już nawet na paliwo nie  miałam by dojechać na zakupy w supermarkecie 😞

 

Może R trafił na obrotną żonę i ona ma duzy wklad w to czego się dorobili. Gdybyś to ty była z R. to mielibyście połowę tego co ona ma teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość gosc napisał:

Może R trafił na obrotną żonę i ona ma duzy wklad w to czego się dorobili. Gdybyś to ty była z R. to mielibyście połowę tego co ona ma teraz?

Też tak sobie pomyślałam, że to co ma to ma razem z żoną, a gdyby był z autorką to też mogli skończyć u rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Mam 27 lat i 10 lat temu nie wiedzialam czego chce. Z perspektywy czasu duxo nie zaluje. Moze wiecej jezykow bym sie mogla uczyc. Teraz przede mna wazna decyzja. Wyjazd za granice. Boje sie ale wiem ze bedzie warto. Szkoda zastawiac mi tego czego sie dorobilam bo boje sie ze nie bede chciala wrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Gość Aga napisał:

Mam 27 lat i 10 lat temu nie wiedzialam czego chce. Z perspektywy czasu duxo nie zaluje. Moze wiecej jezykow bym sie mogla uczyc. Teraz przede mna wazna decyzja. Wyjazd za granice. Boje sie ale wiem ze bedzie warto. Szkoda zastawiac mi tego czego sie dorobilam bo boje sie ze nie bede chciala wrocic

Ja wyjechałam na 3 miesiące będąc pewna, że wrócę, bo zostawiłam wszystko... Nie wróciłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora
20 godzin temu, Gość gość napisał:

"Nie miej dzieci. Nigdy."

O ja mocne. Ciekwe ile masz dzieciaków. ja mam jedno i mnie tez macierzyństwo przerosło dlatego na bank nie będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara

"- nie wychodź za mąż

- jeżeli będziesz chciała dziecko to zdecyduj się na ciąże po 35 roku życia

- korzystaj z życia ile wlezie"

Podoba mi się, bo teraz za takie poglądy wszyscy się w otoczeniu oburzają, że nieodpowiedzialna, niedojrzała itp. Ok jestem szczęściara, bo mam super sytuację finansową i dobrą pracę, 30 parę lat, trzymam się tych 3 punktów i mogę powiedzieć, że nie zmieniłabym w swoim życiu absolutnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora
10 minut temu, Gość klara napisał:

"- nie wychodź za mąż

- jeżeli będziesz chciała dziecko to zdecyduj się na ciąże po 35 roku życia

- korzystaj z życia ile wlezie"

Podoba mi się, bo teraz za takie poglądy wszyscy się w otoczeniu oburzają, że nieodpowiedzialna, niedojrzała itp. Ok jestem szczęściara, bo mam super sytuację finansową i dobrą pracę, 30 parę lat, trzymam się tych 3 punktów i mogę powiedzieć, że nie zmieniłabym w swoim życiu absolutnie nic.

No własnie jest nagonka na matki co maja pierwsze dziecko w wieku 30plus. Ja uważam ze to dobry wiek bo w końcu po studiach na swoim można poszaleć, zwiedzać świat nacieszyć sie partnerem bo sorry ale jak przychodzi dziecko to beztroskie życie sie kończy- jest tylko wielka odpowiedzialność i obowiązek. Ja nadal współczuje tym matka 20+ bo uważam że życiem one się nie nacieszyły. Nawet jak dziecko odchowają to i tak to nie to samo bo wiecznie o to dziecko będą się martwiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara

Nagonka to jest na kobiety, które nie chcą mieć w ogóle dzieci. Ale taki kraj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
32 minuty temu, Iwna napisał:

Ja wyjechałam na 3 miesiące będąc pewna, że wrócę, bo zostawiłam wszystko... Nie wróciłam. 

Moj cel to 3 lata do 30. Wrocic miec oszczednosci a to co sie zarobi wydawac na beztroskie zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Aga napisał:

Moj cel to 3 lata do 30. Wrocic miec oszczednosci a to co sie zarobi wydawac na beztroskie zycie

Dobry plan 😊 ja najbardziej tylko boje że za 30 lat niektóre waluty nie będą miały już takiej wartości jak obecnie, więc chyba lepiej pieniądze zainwestować niż trzymać na koncie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Może R trafił na obrotną żonę i ona ma duzy wklad w to czego się dorobili. Gdybyś to ty była z R. to mielibyście połowę tego co ona ma teraz?

Nie jest obrotna. To dziewczyna z naszej ex szkoły. Długo nie mogła znaleźć pracy w zawodzie, nawet do mnie pośrednio dotarło pytanie o miejsce pracy w Holandii dla niej. To było już dawno.

No nic, szkoda życia 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
14 minut temu, Iwna napisał:

Dobry plan 😊 ja najbardziej tylko boje że za 30 lat niektóre waluty nie będą miały już takiej wartości jak obecnie, więc chyba lepiej pieniądze zainwestować niż trzymać na koncie 😉

Mysle kupic 2 mieszkanie i wynajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Aga napisał:

Mysle kupic 2 mieszkanie i wynajac

👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087

A ja w sumie nie zaluje niczego. Moze inaczej bym pokierowala sciezke karieey w irlandii. Zmarnowalam 3 lata na beznadziejne studia (zarzadzanie hotelami), teraz sie doksztalcam. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087

A ja w sumie nie zaluje niczego. Moze inaczej bym pokierowala sciezke karieey w irlandii. Zmarnowalam 3 lata na beznadziejne studia (zarzadzanie hotelami), teraz sie doksztalcam. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wyjachac z polski jak najwczesniej, uczyc sie dodatkowego jezyka obok angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
40 minut temu, Gość kora napisał:

No własnie jest nagonka na matki co maja pierwsze dziecko w wieku 30plus. Ja uważam ze to dobry wiek bo w końcu po studiach na swoim można poszaleć, zwiedzać świat nacieszyć sie partnerem bo sorry ale jak przychodzi dziecko to beztroskie życie sie kończy- jest tylko wielka odpowiedzialność i obowiązek. Ja nadal współczuje tym matka 20+ bo uważam że życiem one się nie nacieszyły. Nawet jak dziecko odchowają to i tak to nie to samo bo wiecznie o to dziecko będą się martwiły.

A dlaczego marnować sobie życie po 30-tce? Nie lepiej zyć beztrosko i cieszyć się życiem również wtedy? Po 30-tce, po 40-tce po 50-tce itd? Jeśli dziecko to tylko wielka odpowiedzialność, obowiązek i wieczne zmartwienie to po co pakować się w to w ogole? Jeszcze narażać się na ewentualne kłopoty ze zdrowiem i dolegliwości ciążowe... (i po-ciążowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

- zdecydować się na dziecko dopiero po 30 rż

- brać wcześniej kredyt na 2 mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie mieć dzieci, macierznstwo to koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087
6 minut temu, Gość gość napisał:

nie mieć dzieci, macierznstwo to koszmar

Nie strasz mnie. Jestem w 1 ciazy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzz
1 godzinę temu, Iwna napisał:

 

Czy te macierzynstwo jest az tak stroszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
44 minuty temu, Gość Zzz napisał:

Czy te macierzynstwo jest az tak stroszne

No lekko nie jest. Ale to chyba zależy od tego jakie jest Twoje dziecko.

Moje praktyczne od urodzenia nie spało w ogóle w dzień, a w nocy budziła się do 3 r. ż i potrafiła nie spać parę godzin. 

Teraz jest starsza (4 lata) i są inne problemy. Na pewno trzeba mnieć ogromne pokłady cierpliwości i przygotować się na całkowity brak czasu dla siebie. Tak jest przynajmniej u nas w domu. Córka pochłania każdą chwile, ciągle coś chce, nie słucha, sama się nie zabawi a jak ją zostawię na chwilę samą to albo coś nabroi (np. porysuje ściany, podłogę) albo płaczę że jest sama. 

Tyle, że nie każde dziecko jest takie same i znam dzieci które dają pożyć😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

"Załóż aparat na zęby"

"Nie wychodz za niego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×