Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ana.p

Łóżeczko, przydatne czy nie?

Polecane posty

Gość ana.p

Koleżanka 2 miesiące temu urodziła dziecko i ono jeszcze nie korzystało ze swojego łóżeczka. Spało prawie wszędzie tylko nie w miejscu do tego przygotowanym. Zastanawiam się, czy faktycznie łóżeczko jest niezbędne ? Może zakupić inne alternatywne sprzęty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Spało wszędzie, czyli gdzie?na podłodze, na sofie 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mik

U nas też łóżeczko stało nieprzydatne przez ok pół roku, po tym dziecko zaczęło się obracać i moglo spaść z łóżka więc trzeba było wkładać do łóżeczka. Po ok pół roku można kupić łóżeczko dopiero, moim zdaniem jest niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Moja corka przez pierwsze 6 tygodni spala z nami w lozku. Pozniej przenioslam ja do lozeczla, syn od dnia powrotu ze szpitala spi tylko w lozeczku. Ten mebel sie przydaje i lepiej go miec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście,że jest przydatne! Można np pranie w nim skladac, kot lubi tam spac 😄 moje dzieci spaly z nami do wieku az przeniosły się do swojego pokoju czyli 2-3 lat. Dlaczego tak? Starsze dziecko było niespiące, budzil sie co godzinę lub dwie, ząbkowanie to była tragedia, spałam na siedząco z dzieckiem na rękach. Maz pracował w delegacji i przyjeżdżał na weekendy i było mi tak wygodniej. Syn miał łóżeczko, w naszym pokoju ale zazwyczaj budził się niż zdążyłam zasnąć

Młodszy tez spał prawie u nas.. prawie bo kupiłam łóżeczko dostawiane do naszego i przypelzal tylko na piers. Śmiałam się,że on zachowuje się jak magnez,bo im bliżej karmienia tym bliżej leżał. 

Tak było nam wygodniej. Nie twierdzę że łóżeczko sie nie przydaje ,bo większość dzieci znajomych spi u siebie z tego co wiem. Moze po prostu ja byłam zbyt leniwa by walczyć po nocach. 

Polecam jednak kupic to łóżeczko i uczyć dziecko samodzielnego spania, może nie będzie problemów? Tak czy inaczej nastąpi czas kiedy trzeba przenieść je do swojego łóżka, a dorośli tez potrzebują czasem tego materaca na wyłączność 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klupa

Zależy od egzemplarza. Mój przez pierwszy rok spał z nami może z 5 razy, a tak to zawsze w łóżeczku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

poslanie dla psa sie sprwdza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moje dziecko od pierwszego dnia po wyjściu że szpitala spalo w swoim łóżeczku, oczywiście zdarzało się, że czasami lądował w łóżku, ale dla mnie łóżeczko to podstawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dxx

Moja córka spała od początku w łóżeczku. Jest potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mi się przydało, w życiu nie spałam z dzieckiem (może oprócz paru drzemek w ciągu dnia) i zupełnie sobie tego nie wyobrażam ani to wygodne ani bezpieczne, co to w ogóle za pytanie czy dziecku na pewno potrzebne jest własne łóżko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córka tylko dwie noce spała z nami,  ja nie potrafiłam zasnąć wtedy, nie akceptuje jej w naszym łóżku, chyba boję się, że ją przygniotę, ale nie wiem czy to to czy moja wygoda, więc zawsze śpi w swoim łóżeczku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka

Pierwsze dziecko do 6 miesięcy było w kołysce, potem przeszło na łóżko z demontowalny płotkiem. Łóżeczka w ogóle nie kupowaliśmy i teraz też nie zamierzamy kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina

Łóżeczko nie musi być, może być również dostawka do twojego łóżka lub kanapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zwykłego łóżeczka nawet nie kupowaliśmy ale mamy dostawke i uważam że ten kto to wymyślił zasługuje na Nobla :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Myślę, że Dostawka jest lepszym rozwiązaniem jeżeli planujesz karmienie piersią. Ja łóżeczko mojego dziecka wywiozlam do domu rodziców, żeby było dla dziecka brata, jak przyjeżdża z nim. Dziecko nie chciało w nim spać, często się budziło, ja zasypialam na fotelu w trakcie karmienia dziecka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście, że przydatne, no jak inaczej? Nawet jeśli w nocy weźmiesz dziecko do siebie, to przecież w dzień też je musisz gdzieś położyć. W łóżeczku najbezpieczniej moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Podziwiam Was dziewczyny, że nie bałyście się spać z noworodkiem w łóżku. Ja wstawałam tyle ile trzeba było, bo bałam się, że jak zasnę to mogę przydusić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Podziwiam Was dziewczyny, że nie bałyście się spać z noworodkiem w łóżku. Ja wstawałam tyle ile trzeba było, bo bałam się, że jak zasnę to mogę przydusić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baśka

Ja śpię razem z dzieckiem na dużej kanapie. Po "tygodniowej walce" z dzieckiem (wstawanie co 0,5 godz.) przetransportowałam malucha do nas. Jak przestanę karmić piersią to dziecko przejdzie do swego pokoju i swojego łózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka

Przy pierwszym dziecku łóżeczko dopiero w 6-7 miesiącu było zasiedlone, bo dziecko spało z nami. Za kilka tyg. nawet nie będziemy rozkładać mebelka bo znowu będziemy spać w trójkę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go one

Wspólne spanie z dzieckiem ma swoje plusy. W przypadku gdy karmi się je piersią nie trzeba wstawać do pociechy, wystarczy tylko przystawić malca do piersi. Maluch czuje także bliskość i jest spokojniejszy, ale wg położnych z prenalen wspólne spanie nie jest jednak dla każdego: osoby, które mają niespokojny sen, są przemęczone, przyjmują leki zaburzające sen nie powinny spać z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Każdy powinien spać w swoim łóżku, dziecko również, a dla bezpieczeństwa niech to będzie łóżeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×