Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Teczka

Szachy jako przedmiot obowiązkowy

Polecane posty

Gość Teczka

Czy w Waszych podstawówkach też dzieci klas 2 czy 3 mają szachy jako obowiązkowy przedmiot? U nas juz drugi rok raz w tyg są szachy. Córka jest w 3 klasie i drugi rok te nudne zajęcia zamęczają dzieci. O ile kilku  chłopców jest zainteresowanych,  to dziewczynki kompletnie. Tym dzieciom, które nie są zainteresowane, pan od szachów  "pozwala iść na dywan się bawić". Masakra jakaś jak dla mnie. Co to ma wogóle być, żeby 9 latki spędzały godzinę lekcyjną na dywanie jak przedszkolaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti

Już lepiej zeby dzieci malowały farbami, lub robiły coś z kasztanów, coś bardziej dla dzieci w tym wieku . No ale nauczycielom się nie chce bo to wodę do kubków trzeba nalać, jeszcze nabrudzą. Eh...gdzie te czasy kiedy dzieci z radością szły do szkoły.  Szachy są nudne. Sama bym rzygala nimi po 10 minutach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Moze to jakis projekt unijny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W naszej szkole od lat są szachy, syn miał, teraz córka zaczęła w drugiej klasie. Obydwoje zachwyceni zajęciami, może to zależy od prowadzenia? W tej szkole od lat dzieci wyjeżdżają na zawody i zostają mistrzami powiatu czy nawet województwa. Szachy fajnie rozwijają inteligencję, kreatywne myślenie. Zajęcia o wiele bardziej potrzebne niż religia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Serio? Moja córka jest w szkole społecznej,ma szachy obowiązkowe i dodatkowe Koło, które mimo, że nie jest obowiązkowe, skupia wszystkie dzieci, każdy chce chodzić. Jeździ poza tym na turnieje, jakieś zawody, w domu gra sama albo nas wciąga. Jako dziecko i dorosła już osoba gralam z tatem w szachy, nauczył mnie i to był taki nasz rytuał, graliśmy nawet jak wpadalam do niego na kawę, już jako mężatka. Myślałam, że nieźle gram a teraz muszę się douczac, bo mała gra duuuzo lepiej. Szachy to wspaniala gra,rozwija logiczne myślenie i inteligencję. Ciesz się, że mają szachy nieodplatnie, wiele moich znajomych wozi dzieci na dodatkowe szachy i slono placi. Może córce nie pasuje forma prowadzenia zajęć albo prowadzący? Same szachy są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wg mnie swietny pomysł. Owszem, szachy trzeba polubic, bo to gra bardzo strategiczna i nie kazdemu posmakuje, ale sa bardzo wozwijajace. Super by bylo gdyby po prostu wprowadzono alternatywe do szachow, zeby dzieci mogły wybrac jesli nie polubi sie z szachami.Ale znając nasze warunki,to pewnie jest tak,ze bawia sie,ale tylko wg zasad nauczycielki 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Mój syn w przedszkolu ma szachy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kollo

moje dzieci chodzily na szachy jaki zajecia pozalekcyjne . Bardzo rozwijają, poza tym same chciały. Ja bym sie cieszyła, majac to w pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Chciałbym żeby moje dzieci córki miały takie zajęcia ale niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córka ma w szkole zajęcia gry w brydża. Super sprawa 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×