Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ando

Dlaczego mówicie: ślub "tylko" cywilny?

Polecane posty

Gość Gość

Moim zdaniem ludzie uważają kościelny za lepszy ponieważ taka jest presja otoczenia.Najlepsze jest to że większość tych "wierzacych"  od najwazniejszego slubu ostatni raz w kościele byli na swojej komuni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niektórzy niewierzący w Boga  mówią "tylko cywilny" bo nie nie wiedzą, że" aż koscielny" nie ma z Bogiem nic wspólnego. Jedyny Boski ślub to pierwszy stosunek między dziewicą i prawiczkiem, a jej krew stanowi związanie małżeństwa. Adam i Ewa byli małżeństwem. Śluby sekt są różne bo kazda ma swoje obyczaje i dla sekt ich ślub zgodny z obyczajem jest ważniejszy niż ten Boski., czy urzędowy (cywilny).  Dla niewierzących w Boga i nie należących do żadnej sekty ślub  cywilny jest bardzo istotny, to jedyny uznany prawem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ando

Ja miałam ślub na szybko, bo tak chciałam. Wesela nie robiłam nie z powodu braku funduszy. Po prostu nie lubię pompy, jestem introwertyczna, nie lubię skupiać na sobie uwagi, a i organizacja pompy by mnie przerosła nerwowo. Nie mam wielu znajomych to i impreza na 100 osób nie dla mnie. Było tak jak chciałam by było, a nie dlatego, że funduszy brak czy z innych względów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ando
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

🤣🤣🤣

Rozumiem, ale używam skrótu myślowego. Dla mnie kościelny i konkordatowy to jeden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×