Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yshdndk

Polska szkoła w holandii

Polecane posty

Gość Yshdndk

Mam mętlik w glowie!!!! Jedni piszą pozytywnie, drudzy negatywnie. Nic już nie wiem!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość Muminka napisał:

Mieszkam w Holandii już dwa lata. Rok temu sciagnelam 15 letnia córkę. Teraz już jest wszystko dobrze. Wiadomo na początku były trudności z asymilacja, ale teraz już jest wszystko ok.

Jak masz dziecko to mieszkanie socjalne dostaniesz do 3 -miesiecy.

Nie słuchaj "zyczliwych" rodaków, bo jeszcze żaden mi dobrze nie doradzil.

Powodzenia

 

No tak, bo w Holandii to czekają z otwartymi ramionami na matki Polki i ich bąbelki i na dzień dobry wręczają klucze do mieszkań i rozdają zasiłki, nic tylko jechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Yshdndk napisał:

Mam mętlik w glowie!!!! Jedni piszą pozytywnie, drudzy negatywnie. Nic już nie wiem!!!! 

Już Ci napisalam- wejdź sobie na grupe  na fb i zapytaj, możesz dodać post anonimowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Muminka napisał:

Mieszkam w Holandii już dwa lata. Rok temu sciagnelam 15 letnia córkę. Teraz już jest wszystko dobrze. Wiadomo na początku były trudności z asymilacja, ale teraz już jest wszystko ok.

Jak masz dziecko to mieszkanie socjalne dostaniesz do 3 -miesiecy.

Nie słuchaj "zyczliwych" rodaków, bo jeszcze żaden mi dobrze nie doradzil.

Powodzenia

 

Nieprawda, znam rodziny z dziećmi które rok czekają, znam też parę której wypowiedziano umowę o wynajem bo dziewczyna w ciąży, zostali bez dachu nad głową, prosili gminę o pomoc bo starali się o mieszkanie i nic, gmina nie może pomóc. 

To że masz dziecko nie oznacza że dostanie się szybko mieszkanie, szybciej od osób bezdzietnych, nie zaręczaj tak autorce bo to ona jak cos jeszcze na bruku wyląduje. A wtedy pomożesz jej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Yshdndk napisał:

Mam mętlik w glowie!!!! Jedni piszą pozytywnie, drudzy negatywnie. Nic już nie wiem!!!! 

Autorko, pisałyśmy Ci już. Pytaj na fb, tam będzie duży odzew. 

I naprawde nie nastawiaj się z tym mieszkaniem socjalnym bo inni mają szczęście, a drudzy czekają długo, długo. 

Jedzicie z mężem po prostu na razie we 2, dzieci pisałaś że masz z kim zostawić, zweryfikujecie wszystko. Potem jak wynajmiecie mieszkanie to ściągnięcie je do siebie. 

Znajomi jest duża szansa że nie zameldują ich więc nie będą mogły pójść do szkoły. 

Tak będzie najrozsądniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Autorko, pisałyśmy Ci już. Pytaj na fb, tam będzie duży odzew. 

I naprawde nie nastawiaj się z tym mieszkaniem socjalnym bo inni mają szczęście, a drudzy czekają długo, długo. 

Jedzicie z mężem po prostu na razie we 2, dzieci pisałaś że masz z kim zostawić, zweryfikujecie wszystko. Potem jak wynajmiecie mieszkanie to ściągnięcie je do siebie. 

Znajomi jest duża szansa że nie zameldują ich więc nie będą mogły pójść do szkoły. 

Tak będzie najrozsądniej.

Bez meldunku nie będą mogły pójść do szkoły i nie będą miały ubezpieczenia, a to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yshdndk

Gość Gość dzięki za rady ale jakoś chyba za bardzo się zaangażowałas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Yshdndk napisał:

Gość Gość dzięki za rady ale jakoś chyba za bardzo się zaangażowałas 

Aha- no spoko, to pakuj dzieci i jedź, tylko później nie płacz . I nie to, ze się zaangażowałam, tylko mieszkam tu już kupę lat i doskonale wiem, jak wszystko funkcjonuje, pytałaś o rady, to je dostałaś, jak nie chciałaś, to nie trzeba było tematu zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Poraża mnie po prostu Twoja niewiedza i naiwność żeby nie powiedzieć głupota skoro szukałaś info to powinnaś coś tam orientować się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Aha- no spoko, to pakuj dzieci i jedź, tylko później nie płacz . I nie to, ze się zaangażowałam, tylko mieszkam tu już kupę lat i doskonale wiem, jak wszystko funkcjonuje, pytałaś o rady, to je dostałaś, jak nie chciałaś, to nie trzeba było tematu zakładać.

Ona chciała, żeby jej napisać, że wszystko będzie po jej myśli, dzieci pójdą do szkoły, będą zadowolone i od razu znajdą nowych kolegów, a ona dostanie mieszkanie i będą żyć długo i szczęśliwie, a Ty jej piszesz o jakiś meldunlach i ubezpieczeniach, pf. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Aha- no spoko, to pakuj dzieci i jedź, tylko później nie płacz . I nie to, ze się zaangażowałam, tylko mieszkam tu już kupę lat i doskonale wiem, jak wszystko funkcjonuje, pytałaś o rady, to je dostałaś, jak nie chciałaś, to nie trzeba było tematu zakładać.

Niech slucha znajomych, najwyzej bedzie prosic o pomoc na grupach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Niech slucha znajomych, najwyzej bedzie prosic o pomoc na grupach 

Gorzej, jak się odpowiednie instytucje zainteresują dziećmi i tym, dlaczego np. Nie chodzą do szkoły.  Dodam tylko, że kara za jeden nieobecności nieuzasadnionej to około 100e/dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wymaganaulc

Wow 

Nie slyszalam jeszcze zeby ktos przyjechal do obcego kraju z zadaniami otrzymania mieszkania socjalnego. Autorko wstydz sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Gorzej, jak się odpowiednie instytucje zainteresują dziećmi i tym, dlaczego np. Nie chodzą do szkoły.  Dodam tylko, że kara za jeden nieobecności nieuzasadnionej to około 100e/dziecko.

Też o tym pomyślałam, ale już nie chciało mi się pisać bo autorka roztoczyła już przed sobą wizję super pracy, dużych zarobków pewnie, super mieszkania i jak ktoś pisze jakie są realia to nie przyjmuje tego do siebie. 

Co do kar za nieobecność to słyszałam że są wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Też o tym pomyślałam, ale już nie chciało mi się pisać bo autorka roztoczyła już przed sobą wizję super pracy, dużych zarobków pewnie, super mieszkania i jak ktoś pisze jakie są realia to nie przyjmuje tego do siebie. 

Co do kar za nieobecność to słyszałam że są wysokie.

W Holandii państwo kładzie bardzo duży nacisk na dobrostan dziecka, a wchodzi w to bardzo mocno realizacja obowiązku  szkolnego, wizyt kontrolnych w jgz i cała  masa innych rzeczy. Meldunek jest rzeczą podstawową, bo bez niego nic nie nie załatwi (ubezpieczenia, lekarza domowego, szkoły , wielu innych rzeczy). Znajomi ich nie zameldują z prostego powodu- nie będą ryzykować utraty mieszkania socjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yshdndk

Ha ha ha ale większość z was to ...ki.... Może zajmijcie się praca a nie kafe siedzicie.... Bo wam te socjale w Holandii zabiorą i pod most pójdziecie oślice niby inteligentne heh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
41 minut temu, Gość Yshdndk napisał:

Ha ha ha ale większość z was to ...ki.... Może zajmijcie się praca a nie kafe siedzicie.... Bo wam te socjale w Holandii zabiorą i pod most pójdziecie oślice niby inteligentne heh 

Ja, w przeciwieństwie do ciebie ani nie siedzę na socjalu, ani nie marzę o mieszkaniu socjalnym, a takich jak ty, to wystarczy w Holandii- nie potrzeba dalej psuć Polakom opinii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yshdndk

Tak tak  jesteś bogata, masz wille i zarabiasz krocie pisząc na kafeterii. Już bardziej się nie pogrążaj. Ja nie widzę nic złego w mieszkaniu socjalnym na kilka lat w innym kraju bo w domu czeka na mnie nowo wybudowany dom. Powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idtttt

to siedz na dupier w stym swoim domku i nie zabieraj mieszkan komus, kto naprawde potrzebuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość Yshdndk napisał:

Tak tak  jesteś bogata, masz wille i zarabiasz krocie pisząc na kafeterii. Już bardziej się nie pogrążaj. Ja nie widzę nic złego w mieszkaniu socjalnym na kilka lat w innym kraju bo w domu czeka na mnie nowo wybudowany dom. Powodzenia 

Nie, nie mam willi, a normalny dom, zarabiam tyle, ze stać mnie na normalne życie. Przy okazji myślę realnie i na pierwszym miejscu jest dla mnie dobro mojego dziecka, więc mu życia do góry nogami nie wywracam A ty  jedź, bo ci  znajomi bzdur nagadali, za kilka miesięcy będziesz płakała nad swoją głupotą. Jak się chce zmieniać dzieciom życie o 180 stopni, to najpierw by wypadało zapoznać się z zasadami panującymi w danym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

I zapewniam cię, ze nikt na was  tu nie czeka z mieszkaniem socjalnym, no ale co  ci będę tłumaczyć, przecież wiesz lepiej, jak to ci  król narozdaje i jeszcze w rękę pocałuje, że  zechcialas emigrować właśnie tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

I zapewniam cię, ze nikt na was  tu nie czeka z mieszkaniem socjalnym, no ale co  ci będę tłumaczyć, przecież wiesz lepiej, jak to ci  król narozdaje i jeszcze w rękę pocałuje, że  zechcialas emigrować właśnie tu.

Tylko tych biednych dzieci szkoda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Iwna napisał:

Tylko tych biednych dzieci szkoda. 

Podziękują niedługo mądrej inaczej mamusi, że burdel im w życiu zrobiła.  Nie wiem, jak można celowo uwsteczniac swoje dzieci- każdy normalny rodzic dąży do rozwoju dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Iwna napisał:

Tylko tych biednych dzieci szkoda. 

Po ostatnich wpisach autorki widać, że albo to prowo było, albo podszyw, bo już bajdy takie ciraz to lepsze można przeczytać, że hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×