Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dieta przy cholestazie

Polecane posty

Gość Gość

Witam drogie Panie, czy macie jakieś doswiadczenia z cholestaza? Ja niestety miałam w pierwszej ciąży, w szpitalu leżała od 32 tc, teraz jestem w drugiej i wiem, że od 2 trymestru powinno się trzymać dietę lekkostrawna i zażywać esentiale forte. Staram się dietkowac, ale nie ukrywam, że ciężko tak nawet jabłka gotować czy miksowac. Chciałam zapytać czy Wy rygorystycznie trzymałyscie się diety czy po prostu starałyscie się jest lekko? W szpitalu z tego co pamiętam dostawałam sporo rzeczy których niby nie powinnam jeść ale wtedy nie czytałam o tym tak dużo bo byłam pewna że skoro narzucili mi dietę to wiedza co mi dawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

No cóż - nie ryzykowałabym działań opartych tylko na diecie i lekach bez recepty. Przede wszystkim kontroluj sytuację i często się badaj. 

Co mówi lekarz, jakie zalecenia daje? powinnaś szczegółowo omówić z nim możliwe scenariusze, powinien uczulić cię na co uważać.

Niestety moja koleżanka w wyniku cholestazy straciła dziecko tuż przed porodem. I absolutnie nie kierowałabym się dietą szpitalną, bo oni zamawiają posiłki hurtem, a nie pod kątem poszczególnych pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja wiem, ale póki co wyniki mam dobre i nic się nie dzieje. Leki bez recepty i dietę stosuje się bardziej zapobiegawczo, żeby odciążyć wątrobę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×