Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marta

SEN 1.5 ROCZNEGO DZIECKA

Polecane posty

Gość Marta

Mam 1.5 rocznego syna.Zasypia ok godziny 21.Od miesiąca budzi się z płaczem (choć nie zawsze) ok godziny 00.30 - 1.30.I nie chce spać.Leży w łóżeczku,grymasi.O zabawę nie chodzi.Jeśli długo nie podchodzę,zaczyna płakać.I nie śpi godzinę,2,a czasem nawet do ok 5 rano.Później zasypia i śpi do 7 - 8.Po przebudzeniu w nocy daję mu do picia wodę,ale rzadko to pomaga.Czasem robię mu mleko,ale to też nie zawsze działa mimo,że całe wypija.Jego menu wygląda tak : 7-8 mleko 270ml,ok 10-11 kanapka z szynką albo jogurt naturalny z owocami albo danonek,ok 13-14 obiad zupka albo ziemniaki z mięsem,ok 17.30-18.30 owoce + chrupki kukurydziane,ok 21 mleko 270ml.Do tego nieograniczona woda przygotowana bądź rozcieńczony sok owocowy.W dzień śpi od 12 - 14 przez ok 2 godziny.Jak było z waszymi maluchami?Jaki może być powód wybudzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamax2

Moze zeby mu wychodza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Sprawdzałam i raczej nie.Poza tym jak do tej pory wychodziły mu "bez objawowo",a ma już ich 16.Ale tym razem oczywiście może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może "piątki"? Niby trochę wcześnie, ale mojej córce wychodziły bezobjawowo do czasu piątek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

1,5 roczne dziecko je tylko jeden porządny posiłek przez cały dzień,czyli obiad? Mleko w tym wieku to dodatek,powinien zjesc normalną kolacje a nie owoc i chrupki.moze w nocy po prostu robi się głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Takie menu to moje dzieci w 10 miesiącu życia jadły. Zamiast mleka zrób mu kaszę, płatki jaglanej lub ryżowe, owsiankę lub cokolwiek ma mleku nawet kaszę jaglaną z owocami lub bez. Później możesz mu dać kanapke ,Jajecznicę lub cokolwiek lubi. W międzyczasie owoce, chrupki jako przekąska. Obiad OK, na kolację znowu coś na mleku możesz zrobić, albo cokolwiek Wy jecie to dajcie dla dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilkala

Po pierwsze za długa drzemka w ciągu dnia. Godzina wystarczy.

Po drugie między podwieczorkiem A mlekiem powinien zjeść kolację jeszcze. Może wybudza się z głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Lilkala napisał:

Po pierwsze za długa drzemka w ciągu dnia. Godzina wystarczy.

Moja córka ma ponad 2 lata i śpi w ciągu dnia 2,5h. Tak potrzebuje. Sen to indywidualna sprawa, a dziecko ma dopiero 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilkala
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Moja córka ma ponad 2 lata i śpi w ciągu dnia 2,5h. Tak potrzebuje. Sen to indywidualna sprawa, a dziecko ma dopiero 1,5 roku.

Tak jasne, ale skoro syn autorki pół nocy nie śpi to warto sprawdzić czy może nie śpi za długo w dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta
7 godzin temu, Gość Lilkala napisał:

Tak jasne, ale skoro syn autorki pół nocy nie śpi to warto sprawdzić czy może nie śpi za długo w dzień. 

Ze 3-4 razy "przetrzymalam" go i nie kladłam go w dzień,ale mimo to i tak w nocy się budził.A poza tym te 2 godziny to dla niego i tak minimum,bo równie dobrze gdybym drugi raz położyła go koło 18 to bez problemu by jeszcze z godzinę spał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

A co do jedzenia w dzień to jeśli dam mu coś "porządnego" na kolację o 18-19 to o wieczornym mleku mogę zapomnieć,za nic nie wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość Marta napisał:

A co do jedzenia w dzień to jeśli dam mu coś "porządnego" na kolację o 18-19 to o wieczornym mleku mogę zapomnieć,za nic nie wypije.

Ale w sumie po co 1,5rocznemu dziecku to mleko na noc?

Śniadanie rano, potem ok.10-11 drugie, obiad 14-15, podwieczorek 17 (jakiś drobiazg), kolacja 19-19:30. Po co to mleko koniecznie o 21?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ale w sumie po co 1,5rocznemu dziecku to mleko na noc?

Śniadanie rano, potem ok.10-11 drugie, obiad 14-15, podwieczorek 17 (jakiś drobiazg), kolacja 19-19:30. Po co to mleko koniecznie o 21?

 

Dziecko w tym wieku musi jeść 2xmleko + ok 3 posiłków uzupełniających.Nadal podstawa to mleko,chyba każdy o tym wie..? O 21 chodzi spać i dopóki nie dostanie butli nie zaśnie.

Posiłki mleczne w innej formie typu kaszka itd nie wchodzą w grę,mały nie zje.Już próbowałam na różne sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Marta napisał:

Dziecko w tym wieku musi jeść 2xmleko + ok 3 posiłków uzupełniających.Nadal podstawa to mleko,chyba każdy o tym wie..? O 21 chodzi spać i dopóki nie dostanie butli nie zaśnie.

Posiłki mleczne w innej formie typu kaszka itd nie wchodzą w grę,mały nie zje.Już próbowałam na różne sposoby.

1,5rocznego dziecka mleko nie jest podstawą żywienia już. A wapń zawiera całemnóstwo innych produktów. Ale widać, że Ty z tych mądrzejszych od wszystkich więc budź się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola

Madre madki.Jedna kaze skrocic drzemke bo za dlugo spi,) Moje spi od 11-12 i od 16-18  a kiedys spalo w dzien co 3 godz :)Kto powiedzial ze dziecko ma miec tylko 1 godz drzemki ? TY ?Sen to zdrowie 🙂 Moze ma skok rozwojowy albo ma za duzo wrazen przed snem ? A co do jedzenia ja daje jeszcze mleko bo lubi i kto ni zabroni :)))Wszystkie mundre a kazde dziecko jest inne i ma awoje etapy w zyciu.Powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mam roczne dziecko i schemat prawie identyczny, może to skok lub żeby ale zauważyłam że jak biorę do siebie do łóżka i dam mleko to szybko zasypia. Może to lek separacyjny i nie chce spać samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
38 minut temu, Gość Lola napisał:

A co do jedzenia ja daje jeszcze mleko bo lubi i kto ni zabroni :

A czytać umiesz ze zrozumieniem, czy tylko łączysz litery w słowa? Ponieważ właśnie różne są dzieci i różne doświadczenia mam, to różne wpisy i rady. Jedni próbują skracać drzemki, inni zmieniać godziny posiłków i produkty. Jeszcze inni będą mieli inne pomysły. Jeśli autorka zakłada wątek i na wszystko kręci nosem, to niech się budzi i nie jęczy, nie pyta (bo przecież pyta, jak u innych), tylko czeka aż minie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie pyta (bo przecież pyta, jak u innych), tylko czeka aż minie

What ?????🤔😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Kora napisał:
18 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie pyta (bo przecież pyta, jak u innych), tylko czeka aż minie

What ?????🤔😱

Zrobiłaś jedno zdanie z fragmentu. Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Moja mała też ma 1,5 roku i też potrafi w nocy nie spać 2-3 godziny. Miała taki czas, że codziennie prawie robiła sobie przerwy w spaniu. Dawałam jej w nocy mleko, bo ona jeszcze chce w nocy jeść, ale to i tak nic nie pomagało. Zjadała i nie mogła zasnąć. Moja jest niejadkiem i był czas, że mieliśmy duże problemy z jedzeniem zwłaszcza obiadów. Myślę, że mleko dla 1,5 rocznego dziecka na noc to za mało. Zacznij podawać kaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Napisałam to wczoraj, ale nie chciało mi się załadować. Teraz doczytałam, że Twoje dziecko Autorko kaszek nie chce. Moja też nie bardzo chciała kaszki, więc zagęszczałam jedną łyżką kleiku ryżowego. Teraz zagęszczam dwiema łyżkami kaszki. Nie chce smoka na butelkę z większą dziurą. Każde dziecko jest inne i trzeba próbować różnych sposobów. Wczoraj na noc około 18 mała zjadła naleśnika z dżemem, bo to akurat lubi od pewnego czasu (też nie za pierwszym razem zaakceptowała takie jedzenie). Wieczorem około 19.30 dostała butlę mleka 180ml zagęszczonego łyżką kaszki. Zjadła prawie wszystko, a i tak w nocy się obudziła około 1. Najpierw położyłam się do niej z myślą, że może zaśnie ze mną. Niestety nie dało się. W końcu spytałam czy chce mleko. Mała już mówi, więc po pewnym czasie powiedziała, że tak. Zrobiłam, zjadła, zrobiła się spokojniejsza, a i tak długo jeszcze nie mogła zasnąć. Chyba niestety taki etap i muszę to po prostu przetrwać. Nie płacze. Gada sobie, trochę pokrzykuje nie nie nie (oczywiście ulubione słowo od pewnego czasu). Jak powiem, że jestem, to się uspokaja i leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Marta napisał:

Posiłki mleczne w innej formie typu kaszka itd nie wchodzą w grę,mały nie zje 

A co to są te posiłki mleczne w innej formie i czy masz na myśli kaszki instant z torebki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

A czytać umiesz ze zrozumieniem, czy tylko łączysz litery w słowa? Ponieważ właśnie różne są dzieci i różne doświadczenia mam, to różne wpisy i rady. Jedni próbują skracać drzemki, inni zmieniać godziny posiłków i produkty. Jeszcze inni będą mieli inne pomysły. Jeśli autorka zakłada wątek i na wszystko kręci nosem, to niech się budzi i nie jęczy, nie pyta (bo przecież pyta, jak u innych), tylko czeka aż minie. 

Kręcę nosem?Skoro dla SZANOWNEJ PANI normalne odpisywanie dotyczące wyjaśnienia jak jest u nas na propozycje innych osob to kręcenie nosem to gratuluję intelektu ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta
14 minut temu, Gość Gość napisał:

A co to są te posiłki mleczne w innej formie i czy masz na myśli kaszki instant z torebki? 

Typu platki z mlekiem,kaszka manna,jaglana.Ewentualnie bezmleczna z nestle robiona na mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

A co to są te posiłki mleczne w innej formie i czy masz na myśli kaszki instant z torebki? 

Moja np. jeszcze jakoś te kaszki dla dzieci zaakceptowała, choć też to trwało, a płatków na mleku, budyń czy kaszy mannej nie chce. Zje dwie albo trzy łyżeczki i nie chce więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandra

Mi się też wydaje, że Twoje dziecko je za mało. Budzi się w nocy, bo jest głodne. Może spróbuj z kaszkami? Wiesz, to mu brzuszek nasyci i nie będzie problemu z przebudzaniem się. Wodą to tylko na chwilę oszukujesz żołądek. Ja bym jednak dołożyła chociaż tę treściwą kolację. Możesz spróbować z kaszkami od Helpy , naszej małej zasmakowały. No i ładnie na wadze przybrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulaa

Dziękuję Wam mamy za cenne rady. W zasadzie to moja mała już siedzi, więc od jakiegoś czasu je warzywka, zupki zmielone. Więc z tym nie ma problemu. Ale lekarz kazał wprowadzić kaszki, by mała jak najlepiej się rozwijała i przybierała na wadze. I kompletnie zgłupiałam, bo zalecenia są różne i jest ich tyle. Na jednym forum bardzo polecało się kaszki bio, takie jak helpa  ma w ofercie. Co wy na to? Stosowałyście takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Podnoszę temat; Moja właśnie ok 16 miesiąca tez zaczęła się wybudzać na 2 h w nocy teraz ma 18 i jest coraz gorzej 😞 budzi się ok1-2 i potrafi do 4 imprezować, najgorsze jest, że jak nie uczestniczę w tym jej nocnym imprezowaniu to ona zaraz dostaje histerii i nocka to dramat, a przed 7 trzeba wstać bo na 8.30 idzie do żłobka,,,,  i jak tu żyć ;( dodam, że mała na pewno nie jest głodna bo je bardzo dużo w ciągu dnia i na kolacje a w nocy jeszcze potrafi wypić butle mleka ( niestety- przy okazji tejże imprezy domaga się również tego) trójki niedawno wyszły więc to chyba tez nie zęby, wiem wiem- to minie, tylko jak tu funkcjonować w ciągu dnia jak wszyscy chodzimy niewyspani 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×