Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola

2 trymestr ciąży, objawy

Polecane posty

Gość Ola

Hej dziewczyny zaczynam 2 trymestr. Jutro. Pierwszy nawet był ok, senność, zmęczenie, ból piersi, czasem mdłości ale nie codzieniennie. Bardziej jak mi coś „zapachniało” o tak, drażniły mnie niektóre zapachy ale nie wymiotowałamz nigdy.

Teraz chyba zaczyna się robić mniej przyjemnie, pieką sutki i czuć kłócie. Myślicie że ma to związek z przygotowaniem do laktacji? Czytałam że u niektórych kobiet jeszcze w ciąży pojawia sie mleko. Myślicie że to właśnie tak sie objawia? Zaczyna mnie boleć też krocze, nie brzuch, ale właśnie pipka. Od srodka. Kłócie, rwanie co jakiś czas. Sutki tez nie cały czas, od czasu do czasu.  Przyznam że zaczyna się robić nieprzyjemnie i zastanawiam się czy to normlane. To moja pierwsza ciąża więc niemam porównania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda z nas inaczej przechodzi ciążę 🙂

Ja jestem w 2 trymestrze i... Nie mam żadnych objawów prawie 😂 może apetyt większy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się, nie będzie tak źle. Piersi niestety mogą pobolewac i możesz czuć lekkie szczypanie, może nawet pojawić sie delikatny wyciek z sutka tz siara, brzuch może o sobie znać gdy macica będzie się powiększać. Jeśli ból będzie silny i zauważysz plamienia to do lekarza. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
7 minut temu, Klara napisał:

Każda z nas inaczej przechodzi ciążę 🙂

Ja jestem w 2 trymestrze i... Nie mam żadnych objawów prawie 😂 może apetyt większy 

A wcześniej miałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
3 minuty temu, Korn napisał:

Nie bój się, nie będzie tak źle. Piersi niestety mogą pobolewac i możesz czuć lekkie szczypanie, może nawet pojawić sie delikatny wyciek z sutka tz siara, brzuch może o sobie znać gdy macica będzie się powiększać. Jeśli ból będzie silny i zauważysz plamienia to do lekarza. Pozdrawiam. 

Plamień niema i nie boli mnie brzuch, tylko krocze. Tak dosłownie 😅

znaczy nie cały czas ale od czasu do czasu zaboli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Ola napisał:

Plamień niema i nie boli mnie brzuch, tylko krocze. Tak dosłownie 😅

znaczy nie cały czas ale od czasu do czasu zaboli

Wszystko będzie dobrze 👍🏻 trzymam za Ciebie kciuki! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość Ola napisał:

A wcześniej miałaś ?

W 1 trymestrze owszem, konkretne. Obolałe, spuchniete piersi, mdłości, wymioty, itd. 

Nie martw się, wszystko będzie ok. Każda z nas jest inna i inaczej przechodzi  ciążę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga

Ja tez jestem w 2 trymestrze i nie mam takich objawow. Ale kazda ma inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja też 2 trymestr, czasami coś tam zabili, zakluje. Jeśli mogę Ci coś doradzić - nie wslu... się tak bardzo w swoje cialo, bo będziesz się niepotrzebnie martwić. Skoro ciąża rozwija się prawidłowo to wszystko będzie dobrze 🙂

Piersi też mam ciężkie i drazliwe, to normalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja też 2 trymestr, czasami coś tam zabili, zakluje. Jeśli mogę Ci coś doradzić - nie wslu... się tak bardzo w swoje cialo, bo będziesz się niepotrzebnie martwić. Skoro ciąża rozwija się prawidłowo to wszystko będzie dobrze 🙂

Piersi też mam ciężkie i drazliwe, to normalne. 

Dziewczyny, ciężko mi.. straciłam dwie poprzednie ciąże, strasznie się boje. Jak ide do wc to pierwsze patrzę na gacie czy nie plamie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Olu wiem że to się łatwo mówi, ale nie możesz się zamartwiac. Czasami tak jest, że po kilku poronieniach kolejna ciąża jest książkowa i u Ciebie na pewno tak będzie, z całego serca Ci tego życzę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOŚĆ GOŚĆ

kłucie w pochwie moze byc skutkiem rozwierania sie szyjki maicy. Jezeli trwa dłuzej to konieczna konsultacja z lekarzem.Bywa tez ze jest to wywołane ruchem dziecka i wowczas jest zupełnie niegrozne, ale w miare jak dzidzius bedzie rósł, to ból sie nasili. Tak tez miałam w trzeciej ciazy, jak mnie mała kopneła to az sie piszczec chciało.

Kazda ciaza jest inna i wszystkie niepokojace objawy powinnas zglosic lekarzowi prowadzacemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To nie są objawy ciąży tylko ciaza. Tak, to wszystko jest bardzo normalne i przyjemne nie jest wcale. Kopniaki tez sa fajne tylko pierwsze, później robi sie hardkor jak niespodziewanie poza domem dziecko kopnie w pęcherz.... ahhh 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli objawy się nasilą, na Twoim miejscu skonsultowałabym się z lekarzem.

Ja nie miałam nawet jednego dnia mdłości i pracowałam do końca ciąży. Za to poród masakra. Bez znieczulenia bym już nie rodziła, a bóle raptem trwały 40 minut (dla mnie wieczność) i córeczka przyszła na świat. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×