Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Czy to możliwe, czy lekarz może się mylić?

Polecane posty

Gość Mama

Bardzo proszę kogoś kto się zna o pomoc. 

Mam syna 17 letniego  z ZD (zespół Downa), 14 lat temu urodziłam martwą córeczkę w 35 tygodniu córeczka z ZD. Jestem w 22 tygodniu lekarz mówi że nie ma dobrych wieści, że nie podoba mu się widok usg i zaleca badania w kierunku wykrycia ZD. Czy to jest kur.... możliwe, żeby trójka dzieci... Mam dość jestem załamana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radomek

A w 12tc jakie mialas wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Niestety wszystko jest możliwe, ale jeśli faktycznie kolejne dziecko ma ZD,to Ty masz wyjątkowego pecha. Wyniki usg w 12 tc były ok? 100% pewność da Ci tylko amniopunkcja, ale jest ryzykowna. Jeśli masz do dyspozycji więcej pieniędzy to test harmony, ale on daje 99%. W ogóle co miał na myśli mówiąc, ze „nie podoba mu się obraz usg”? Jakieś dokładniejsze informacje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znam starsze małżeństwo, ich najstarszy syn jest zdrowy, średni i najmłodszy chorują na zd. Też zastanawiam się jak to możliwe 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamissa

Szczerze, to przy tak obciążonym wywiadzie z poprzednich ciąż ja zdecydowałabym się od razu na test Harmony lub jakiś inny podobny (Harmony znam, bo sama robiłam) niezależnie od wyniku usg z 12 tc (choćby i było najlepsze). Harmony można wykonać wcześnie, bo już od 11 tc bodajże. Teraz to najlepiej amniopunkcja i decyzja co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
4 godziny temu, Gość Radomek napisał:

A w 12tc jakie mialas wyniki

Nie miałam badań w 12 tc zorientowałam się późno bo w 20 tc, miałam normalnie krwawienia (teraz wiem że to nie był okres), brzucha nie widać pod tłuszczykiem 😞 zero jakichkolwiek objawów, mdłości, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą

dopiero w 20 tc poczułam pierwsze ruchy w brzuszku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lekarz to też człowiek, może się mylić. Ale niestety jest duże obciążenie. Ja na bym zaryzykowałam i zrobiła amniopunkcje i masz wtedy 100% pewności. Trzymaj się i powodzenia, mam nadzieję, że jednak lekarz się pomylił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chooyovski81
3 minuty temu, Gość Mama napisał:

Nie miałam badań w 12 tc zorientowałam się późno bo w 20 tc, miałam normalnie krwawienia (teraz wiem że to nie był okres), brzucha nie widać pod tłuszczykiem 😞 zero jakichkolwiek objawów, mdłości, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą

dopiero w 20 tc poczułam pierwsze ruchy w brzuszku

 

No na 100% bedzie ruch tylko jeszcze za wczesnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja dla pewności poszłabym do innego ginekologa na USG. Dopiero, gdyby on potwierdził, że coś jest nie tak, zrobiłabym test. Czułość USG w przypadku zespołu Downa wynosi około 80 proc. Możesz się również zgłosić do poradni genetycznej po skierowanie na badanie. Wówczas jest chyba bezpłatne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 godzin temu, Gość Mama napisał:

Bardzo proszę kogoś kto się zna o pomoc. 

Mam syna 17 letniego  z ZD (zespół Downa), 14 lat temu urodziłam martwą córeczkę w 35 tygodniu córeczka z ZD. Jestem w 22 tygodniu lekarz mówi że nie ma dobrych wieści, że nie podoba mu się widok usg i zaleca badania w kierunku wykrycia ZD. Czy to jest kur.... możliwe, żeby trójka dzieci... Mam dość jestem załamana 

Robilas prenatalne? Po 35 roku zycia masz za darmo. Sama rodzilam majac 31 i 37 lat. Ale dzieci zdrowe. Prenatalne powinny rozwiac wszelkie watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szczerze współczuję.  Na ammiopunkcje już za późno, bo wykonuje się ja do 20tc. Ale muszą być jakieś sposoby,  by poznać stan zdrowia dziecka. Co lekarz na to? Co konkretnie mu się nie podobało? W 22tc wszystko dobrze widać.  A kość nosowa? A jak seduszko? Jakieś fale wsteczne były? Idź jak najszybciej do innego lekarza. Najlepiej ginekologa genetyka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Sama sam koleżankę która przed 30tka urodziła 2ke (nie bliźniaków) dzieci z ZD, a 3cue też było na coś chore jednak nie dozylo porodu. To smutne, mi się wydaje że to coś z genami musi być nie tak a nie przypadek... Na szczęście daje sobie radę a dzieci to już nastolatki, w miarę dobrze funkcjonują i zachowują się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×