Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina

Miodowe lata 2 niepracujące żony bez dzieci i było ok

Polecane posty

Gość Karolina

Tak jakoś włączyły mi się miodowe lata i patrzę a tam 2 szczęśliwe niepracujące żony bez dzieci i wszystko było ok...Nikt im nie kazał iść do roboty czy mieć dzieci a teraz taki nacisk na kobiety...Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość Karolina napisał:

Tak jakoś włączyły mi się miodowe lata i patrzę a tam 2 szczęśliwe niepracujące żony bez dzieci i wszystko było ok...Nikt im nie kazał iść do roboty czy mieć dzieci a teraz taki nacisk na kobiety...Dlaczego?

Bo Miodowe Lata to polska wersja amerykańskiego serialu, którego akcja działa się w latach 50 czy 60. Zupełnie inne realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

I tu właśnie leży problem, że ludzie wierzą w seriale,a nie kierują się rzeczywistością i potrzebami. Gdybym nie poszła do pracy to miesięcznie bylibysmy 3 tyś w plecy, a 3 tyś miesiecznie to dla nas luz psychiczny, oszczędności, wakacje itd. Jestem tego świadoma i cieszę się,że tyle wnoszę. Pomijając już wlasne pobódki. A co do seriali to te w klimacie o którym piszesz pokazywały tez średni poziom życia,częsty brak pieniędzy i nieudolne próby osiagniecia bogactwa przez mężów. A by żyć na poziomie wystarczy ruszyć tyłek do roboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dokładnie moja pensja to 6tys. Mąż zarabia 2 razy więcej. Ale ja pracuje i daje rodzinie poduszkę finansową. Jest trzeba będzie to z mojej pensji wyzyjemy.  Mysle ze w takim układzie wszystkim żyje się łatwiej. Mąż nie ma na sobie całej odpowiedzialności, ja wiem że jestem SAMODZIELNA A dzieci mają dobry wzór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A co do serialu to nigdy go  nie oglądałam i nie zamierzam. Pewnie dlatego mam czas w życiu żeby pracować 😋😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jestem osoba pracująca, nie wyobrażam sobie też że miałabym przestać pracować. Ale jednocześnie rozumiem, że ktoś chce siedzieć w domu i nie pracować. Każdy ma własne życie i nie można mówić nikomu co ma robić. Z drugiej strony komentarze że pracuje bo muszę, bo mój mąż mało zarabia i ledwo wiążemy koniec z końcem, mało mnie ruszają, bo to nie jest prawdą. Miałabym zrezygnować z pracy, żeby inny widzieli że nam się powodzi? Serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

bo to film.

Zdrowa dorosla osoba powinna byc niezalezna finansowo.  bycie na lasce i nielasce meza to glupota. Mieszkam na Sląsku i widze cale pokolenie nieszczesliwych zon gornikow. Oficjalnie wszystko pieknie, ladnie, domy zadbane, fajne auta.  A w domu przemoc finansowa. Gdzie do pracy pojdzie 60letnia kobieta, ktora umie tylko rolady klepac? Dzieci tego tez nie chca przyznac bo sa niewydolne a tata gornik zaplaci wczasy w zakopanym, kupi opony do auta, zmusi matke zeby gotowala obiady dla wszystkich i wychowywala wnuki. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Ja tylko dopowiem, że serialowy Karol ZABRANIAŁ Alinie pracować bo wg niego to będzie hańba dla niego (że on nie jest w stanie utrzymać rodziny). Dlatego całe życie żyli "na styk", bez oszczędności, wakacji, remontu mieszkania czy kupna samochodu 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość Karolina napisał:

Tak jakoś włączyły mi się miodowe lata i patrzę a tam 2 szczęśliwe niepracujące żony bez dzieci i wszystko było ok...Nikt im nie kazał iść do roboty czy mieć dzieci a teraz taki nacisk na kobiety...Dlaczego?

A dlaczego ktoś ma komuś "kazać " iść do roboty:)?? Przecież to normalne że jak młody człowiek skończy szkole to rodzice nie dają mu na utrzymanie i sam zaczyna na siebie zarabiać. Nie wiem z jakich wy rodzin pochodzicie  że ktoś  dorosłej kobiecie "kazal " iść do pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuratorka
9 minut temu, Gość aaa napisał:

bo to film.

Zdrowa dorosla osoba powinna byc niezalezna finansowo.  bycie na lasce i nielasce meza to glupota. Mieszkam na Sląsku i widze cale pokolenie nieszczesliwych zon gornikow. Oficjalnie wszystko pieknie, ladnie, domy zadbane, fajne auta.  A w domu przemoc finansowa. Gdzie do pracy pojdzie 60letnia kobieta, ktora umie tylko rolady klepac? Dzieci tego tez nie chca przyznac bo sa niewydolne a tata gornik zaplaci wczasy w zakopanym, kupi opony do auta, zmusi matke zeby gotowala obiady dla wszystkich i wychowywala wnuki. 

 

Na Śląsku zawsze tak było. Pochodze stamtąd i od zawsze to obserwowała. Takie typowe śląskie rodziny, gdzie to matka jest tylko jako matka i kuchara, a chłop po skończonej szychcie leży na tapczanie z piwskiem w ręku to norma. Z racji mojego zawodu naoglądałam się tego aż nadto. Ci ludzie nie mają żadnych ambicji i wprost mówią swoim dzieciom,że po co im studia. Domy zadbane, ciasto na stole jest, ale co z tego skoro kiedy np. jeden z takich górników sie powiesił, bo mieli problemy finansowe to jego żona wpadła w panikę, bo nie miała żadnej swoje kasy, nigdy nic nie odłożyła, nie miała żadnego doświadczenia zawodowego, a wieku 45lat nikt jej do roboty nie weźmie jeszcze z 5 dzieci na karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Karolina napisał:

Tak jakoś włączyły mi się miodowe lata i patrzę a tam 2 szczęśliwe niepracujące żony bez dzieci i wszystko było ok...Nikt im nie kazał iść do roboty czy mieć dzieci a teraz taki nacisk na kobiety...Dlaczego?

A w Kiepskich Ferdek też nie pracował, chlał i żona mu sponsorowała, ale to nie jest normalne. To tylko serial. 

 

24 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Bo Miodowe Lata to polska wersja amerykańskiego serialu, którego akcja działa się w latach 50 czy 60. Zupełnie inne realia.

W Ameryce pewnie tak, moje obie babcie pracowały, babcie męża też. Nie znam babci kury domowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sówka1313

Miodowe  lata to przerobiony  na polską modłę ''Honeymooners'' czyli amerykanski serial  z lat 50. Wtedy w ameryce był taki model rodziny- mąż w robocie, a życie kobiety to dom i nadskakiwanie mężowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sówka1313
33 minuty temu, Gość Jaa napisał:

Ja tylko dopowiem, że serialowy Karol ZABRANIAŁ Alinie pracować bo wg niego to będzie hańba dla niego (że on nie jest w stanie utrzymać rodziny). Dlatego całe życie żyli "na styk", bez oszczędności, wakacji, remontu mieszkania czy kupna samochodu 😂😂😂

Bo tak to wyglądało w latach 50-tych w ameryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A co autorko,chłop wygania do roboty, a przecież Alinka w telewizorze nie pracuje to i ty nie musisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz
4 godziny temu, Gość Karolina napisał:

wszystko było ok...

 

Nie było ok, tylko było to podłoże do pokazania bidy z nędzą i tysiąca głupkowatych sposobów na wyrwanie się z niej  przez zdesperowanego tramwajarza i kanalarza 😄

Gdyby te stare leniwe kwoki pognać do roboty, to nie byłoby z czego kręcić beki.

Dalej żyj serialami, świetny pomysł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawa na laww

A co autorko ,mężowi znudziło się nadskakiwanie księżniczce i do roboty goni? Alina chociaż chatę sprząta na błysk i gotuje Karolowi, ty pewnie kubka po sobie nie umyjesz bo tips odleci😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

siedz w domu, siedz, bedzie beka jak za 15 lat jakaś młoda sekretarka męża przyjdzie na twoje miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccccc
Dnia 14.10.2019 o 12:31, Gość Karolina napisał:

Tak jakoś włączyły mi się miodowe lata i patrzę a tam 2 szczęśliwe niepracujące żony bez dzieci i wszystko było ok...Nikt im nie kazał iść do roboty czy mieć dzieci a teraz taki nacisk na kobiety...Dlaczego?

No,wszystko było ok,tylko jak Tadek wyleciał z kanałów to chodzili na obiady do Krawczykow bo nie mieli co jeśc😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosccccc napisał:

No,wszystko było ok,tylko jak Tadek wyleciał z kanałów to chodzili na obiady do Krawczykow bo nie mieli co jeśc😂😂😂

Ale poza tym wszystko ok 😄 Danka z nerwica, Alina zamiast kury do rosołu wlewala maggi. Czad 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ojej, straszny był ten serial. Nie mogłam oglądać 🙂 Scenografia była okropna i całość jakoś tak ogólnie odpychająca 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Ojej, straszny był ten serial. Nie mogłam oglądać 🙂 Scenografia była okropna i całość jakoś tak ogólnie odpychająca 🙂

Bo kręcili odcinki na scenie w teatrze z udziałem publiczności.. 

Sam serial był zabawny na zasadzie zestawienia przeciwieństw charakteru Krawczyka i Norka.  A Alina i Danka, cóż żyły prawie na skraju biedy, mąż tramwajarz i kanalarz, mieszkanie niby w kamienicy (wg czołówki serialu). Ogólnie bieda i brak perspektyw, ale na tej zasadzie w latach 90-tych żyło wielu ludzi. Duże bezrobocie, życie od 1 wszego do 1. W scenografii była taka śmieszna słoma wieszana na ścianie w ich sypialni, jak u mojej ś.p. ciotki. Danka pomiatała Norkiem, ale chodziła ubrana jak uboga handlara. Generalnie, nie zauważyłam tam gloryfikowania kur domowych, ale biedę i brak wykształcenia głównych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uyyyyyy

Bo scenografia żywcem wzięta z Honeymooners który kręcono w latach 50.W ogóle to zabranianie Alinie pracować tez nie życiowe zupełnie jako na Polskę w konowce lat 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uyyyyyy

Bo scenografia żywcem wzięta z Honeymooners który kręcono w latach 50.W ogóle to zabranianie Alinie pracować tez nie życiowe zupełnie jako na Polskę w konowce lat 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 14.10.2019 o 17:27, Gość xyz napisał:

 

Nie było ok, tylko było to podłoże do pokazania bidy z nędzą i tysiąca głupkowatych sposobów na wyrwanie się z niej  przez zdesperowanego tramwajarza i kanalarza 😄

Gdyby te stare leniwe kwoki pognać do roboty, to nie byłoby z czego kręcić beki.

Dalej żyj serialami, świetny pomysł.

 

Dokładnie. 

Dodam jednak, że serial może i głupkowaty dla niektórych, ale prawdę pokazuje. Tylko autorka nie rozumie nic a nic. Tu jest problem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccccc

JakA znowu uboga handlara?kobiety w latach 90 tak się właśnie ubieraly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×