Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gossc

Urlop macierzyński a praca?

Polecane posty

Gość Gossc

Hej, 

Dziewczyny zostałam sama z dzieckiem. Mój narzeczony stwierdził, że jednak go to wszystko przerosło.. No szkoda gadać jakiś czas temu płakałam i nie umiałam się zebrać ale mam 6 miesięcznego chłopca i muszę nas utrzymać. 

Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, ale zakład rozwiązał już że mną umowę ponieważ umowa kończyła mi się w trakcie ciąży czyli prawnie przedłużył mi ją do momentu urodzenia i teraz przejął mnie ZUS. 

Dostałam ostatnio propozycje pracy i chciałabym z niej skorzystać bo pracowałabym tylko 4h dziennie i wynagrodzenie też jest fajne, rozmawiałam już z mamą i zajęłaby mi się dzieckiem. Niestety nie wiem jak to jest? Czy w momencie podjęcia pracy i dostania umowy o pracę nie już tych pieniążków z macierzyńskiego? 

Bardzo proszę o odpowiedź. 

Chciałabym zapewnić nam wszystko co najlepsze ale w obecnej sytuacji gdyby nie moi rodzice byłoby b. ciężko.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossc

Nie dostanę już tych pieniążków za macierzyńskie *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobi

Jak zaczynasz nowa prace to musisz wybrać albo macierzyńskie albo wynagrodzenie. 

Jakby było i jedno i drugie to by każda pracowała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dogadaj sie z pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gość

Ale w sensie że co? 

Ja chciałabym umowę o pracę tylko nie wiem jak to wygląda? Czy w momencie dostania umowy o pracę i zarabiając, pieniądze z macierzyńskiego mi przepadają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Albo wynagrodzenie za pracę albo macierzyńskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jezu, że takich przygłupów chcą zatrudniść 🤣 albo urlop albo praca, to jest chyba logiczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda

Na urlopie rodzicielskim można podjąć pracę maks do pół etatu i wtedy urlop rodzicielski jest wypłacany tylko zamiast np 6 miesięcy cała kwota to 2 razy dłużej ale pół kwoty tylko trzeba wszystko na czas zgłosić w zusie bo na urlopie rodzicielskim można pracować tylko w nie wyższym wymiarze czasu pracy niż pół etatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale macierzyński to chyba pół roku i rodzicielski jest pół roku. Sprawdź w necie, albo zadzwoń gdzieś. Na pewno na wychowawczym można pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy, ale nie wiem jak z rodzicielskim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Jeśli nowy pracodawca dałby Ci na razie umowe zlecenie to CHYBA dostawałabyś nadal macierzyński. Sprawdź to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goodie

Przyglupow? Mogę być przyglupem 🙂 średnio przejmuje mnie opinia anonim  w sieci. Przepisy ciągle się zmieniają i wszędzie słyszę co innego dlatego sama już nie wiem co myśleć. 

Byłam pytać w zusie i pani powiedziała, że wydaje jej się ale pewności nie ma, że macierzyński należy mi się przez rok bo pracowałam, ale nie stoi to na przeszkodzie w podjęciu pracy. 

Ale mówiła to tak bez przekonania i sama nie wiedziała nie wiem kogo pytać?  

Nie wszystko jest takie oczywiste.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna

Idz do Inspekcji Pracy po porade, tamtejsi prawnicy wiedza wszystko, doslownie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×