Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ppp

9,5 miesięczne dziecko, brak lęku separacyjnego, brak strachu przed obcymi

Polecane posty

Gość Ppp

Jak w temacie, dziecko uwielbia, wręcz garnie się do obcych;

gdy zostawie go samego i pójdę np do kuchni to za mną  raczkuje (ja to jego mama), ale gdy w mieszkaniu jest jeszcze ktoś inny (tata, babcia, ciocia) to traktuje mnie jak powietrze i raczkuje za tą osobą;

Nie lubi się przytulać do mnie i męża, odpycha się, a np przytulił się do mojej koleżanki którą widział raz w życiu (był bardzo senny)! 

Naczytałam się że to oznaki autyzmu i jestem przerażona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Niedlugo autyzm bedzie sie diagnozowac po tym jak dziecko kupe robi. Sa dzieci ktore odczuwaja lek separacyjny i takie ktore nie wiedza co to jest. Moja corka nigdy nie bala sie i nie boi obcych. Zagaduje ludzi ktorych pierwszy raz na oczy widzi, ladowala sie obcym matkom w piaskownicy na kolana i nie ma mowy o autyzmie. Syn boi sie wszystkich. Chce byc tylko ze mna, mezem, ewentualnie babcia. Najlepiej by nikt na niego nie patrzyl, nie odzywal sie a juz bron boze dotykal. Ryk taki, ze uszy nie wytrzymuja. Ma 11 miesiecy o ciagnie sie to od jakiegos czasu, a jest bardzo radosnym, kontaktowym dzieckiem. 

Trzeba czegos wiecej niz strach przed obcymi, jego brak lub ustawianie autek w jednej linii by moc podejrzewac autyzm. Mamusie, opanujcie sie, nie doszukujcie sie problemow w normalnych zachowaniach dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Powinnaś się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
41 minut temu, Gość Ppp napisał:

Jak w temacie, dziecko uwielbia, wręcz garnie się do obcych;

gdy zostawie go samego i pójdę np do kuchni to za mną  raczkuje (ja to jego mama), ale gdy w mieszkaniu jest jeszcze ktoś inny (tata, babcia, ciocia) to traktuje mnie jak powietrze i raczkuje za tą osobą;

Nie lubi się przytulać do mnie i męża, odpycha się, a np przytulił się do mojej koleżanki którą widział raz w życiu (był bardzo senny)! 

Naczytałam się że to oznaki autyzmu i jestem przerażona...

Moja córka taka jest, ma 14 miesięcy. Mam wrażenie kocha wszystkich tak po równo. Nie ma problemu z zostawianiem jej pod opieką nawet zupełnie nowej osoby. Raczkuje/chodzi za nami i jęczy gdy chce jeść, bawić się, ale nie lubi się przytulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Ppp napisał:

Ktos jeszcze sie wypowie?

poczytaj wiecej o autyzmie. Z twoim dzieckiem wszystko ok, po prostu jeszcze nie rozumie,ze do obcych sie nie idzie.Niektore dzieci omijaja etap tego lęku separacyjnego i sie ciesz, bo to nic fajnego jak maly cycek wisi Ci cały czas przy spodnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×