Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to nas zniszczy

Technologiczne niewolnictwo

Polecane posty

Gość to nas zniszczy

Takie uzależnienie że gdy to przestanie działać po prostu będzie tragedia typu apokalipsa.

Technologia to obecne niewolnictwo bez łańcuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Prawda. Ja nawet do kibla biorę srajfona. Nie ruszam się bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToNieDziala81

Myslicie ze to jest spoosb na mnie,ja ten telefon i tak do smieci wyrzuce.Nie walczcie ze mna bo i tak jak bede chcial to nawet ZARAZ sie stad wyniose..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość men

Technologia ułatwia życie, ale każdy kij ma dwa końce. W dobie telefonów stacjonarnych nie miałeś ochoty to nie odbierałeś. Teraz spróbuj nie odebrać, zaraz pretensje.

A w kwestii niewolnictwa, to bardziej niepokoi mnie ekonomiczne niewolnictwo. Do ludzi zaczyna docierać, że całym społeczeństwom narzuca się życie na wysokim poziomie i na wysokich obrotach. Nie wszyscy tego chcą, do wielu zaczyna docierać płycizna i powierzchowność takiego życia. Dlatego wszystkie "slow..." cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Slow life, slow food, slow job...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

I oczywiście blow job. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

O to chodzi. O depopulacje poprzez głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawca życia

depopulacja jest koniecznością

ale niestety, wbrew opiniom niezliczonych oszołomów twojego pokroju, nikt nie zamierza jej wprowadzić w czyn

a jest niezbędna jeśli ludzkość i ziemia w formie, w której ją znamy, ma przetrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja czekam na nowego smartfona, kurier mi przywiezi pod samiutkie drzwi, bede pykal fotki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla mnie nie

Nam jeden tel na Internet -bez karty I tylko w domu wi-fi. Drugi stara Nokia. Na tel I sms. A nawet to wlaczona tylko kiedy mi trzeba czyli 5-6 dni w roku  i mam gdzies. Nie czuje sie uwiazana. Ostatnio bylam  a wakacjach 1,5 mies. Bez tv,radia, internetu I telefonu! Tak sie wysypialam jak nigdy! Spac szlam okolo 22-23.Wstawalam 4-5 rano. Wypoczeta, rekaks pelen. Za rok to samo. Tylko  natura i moja rodzina. Najlepsze i bezcenne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isia

Uwielbiam technologię. Wcale nie chodzi o to, że jest mi niezbędna, ale za to jaka przyjemna i jak bardzo pomocna. Owszem, są ludzie, którzy wolą spędzać czas leżąc na trawie i  wpatrując się w niebo, ale naprawdę nie widzicie, że rozwój technologiczny można z tym połączyć? 

Ostatnio byłam na grzybach - informacje o najlepszej miejscówce znalazłam na serwisie społecznościowym, nie zgubiłam się w obcym lesie, bo na bieżąco mogłam sprawdzać swoja lokalizację na gpsie, ba, nawet zapisałam na mapce miejsce parkowania, żeby bez problemu trafić z powrotem. czy dałoby się to zrobić bez komórki i internetu? oczywiście! Ale wymagałoby to większego wysiłku i zapewne też więcej czasu. Niektórzy tak lubią, ale ja zdecydowanie wolę ułatwiać sobie zadanie, a technologia mi na to pozwala. Nie muszę spędzać godzin piorąc ubrania ręcznie - nastawiam automatyczna pralkę i mam więcej czasu, który mogę spędzać czytając. Nie muszę dźwigać ze sobą ciężkich tomiszczy - mam czytnik e-booków, który wazy kilkaset gram i pomieści całą bibliotekę. Technologia oszczędza nam czasu i oszczędza wysiłku, ale gdyby znikła dalej dawałabym sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdomówny

Technologia zabija ludzkie relacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×