Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ania

Retusz zdjęć od fotografa

Polecane posty

Gość Ania

Witam.. Fotograf zrobił mi sesje zdjęciową na tych zdjęciach wyszłam niekorzystnie więc sama sobie wyretuszowalam twarz gdy dodalam zdjęcie na fb fotograf nakazał mi usunięcie tego zdjęcie, że on się nie zgadza abym cokolwiek robiła z twarzą itd. Nie sądziłam, że kupując sesje te zdjęcia na których to ja jestem nie mogę na nich nic robić.. Byłam w szoku czy ja na serio nie mogę nic zrobić ze swoją twarzą na tych zdjęciach nic innego nie zmieniałam? 

Gość Ania

Dał mi jedno bez podpisu a drugie z podpisem. Umieściłam bez podpisu bo wyretuszowalam kilka mankamentów na mojej twarzy ale zdjęcie było jako prywatne profilowe ustawione. 

Chodzi o to że on ma prawa autorskie do tych zdjęć. Musi wyrazić zgodę. A najgorzej jest jak nie wyraża i jest jego podpis wtedy psujesz mu wizerunek swoją ingerencją. 

Gość Ania

No tak ale czy jak on mi zrobił zdjęcie na moje zlecenie i je mi sprzedał i one są już moje to nie mogę np poprawić makijażu albo wyretuszowac zmarszczek on ma do tego prawo aby mi tego zakazać tym bardziej że nie wystawił mi rachunku? 

Możesz być pociągnięta do odpowiedzialności. To, że jesteś na zdjęciu, nie znaczy że możesz robić z nim co chcesz. Może nie musi wystawiać rachunku bo korzysta ze zwolnienia.

16 minut temu, Gość Ania napisał: i je mi sprzedał i one są już moje to nie mogę np poprawić makijażu albo wyretuszowac zmarszczek on ma do tego prawo aby mi tego zakazać tym bardziej że nie wystawił mi rachunku?  X tak wiesz to tak samo jak kupisz grę książkę czy cokolwiek innego to nie możesz zmienić jej zawartości i publikować. 

5 minut temu, Gość Ania napisał: Ok dzięki za odpowiedź.  X możesz korzystać tylko z prawa cytatu czyli w niezmienionej formie. 

Gość Lil xan
17 minut temu, Leżaczek napisał:

5 minut temu, Gość Ania napisał: Ok dzięki za odpowiedź.  X możesz korzystać tylko z prawa cytatu czyli w niezmienionej formie. 

Czy śmierdzą ci stopy ?

1 godzinę temu, Gość Ania napisał: dodalam zdjęcie na fb fotograf nakazał mi usunięcie tego zdjęcie, że on się nie zgadza abym cokolwiek robiła z twarzą itd.  X Umowę powinnaś mieć czyli nabyć w niej majątkowe prawa autorskie. Bo to fotograf ma wszystkie praca autorskie i może nawet kazać usunąć zdjęcia w niezmienionej formie. Ty jedynie co możesz z nimi zrobić to pokazać znajomym i rodzinie a nie w internecie, fcb, magazynie. 

22 minuty temu, Gość Kiss napisał:

Ile płaciłaś za foty jeśli mogę wiedziec?

No musisz uważać Kiss, może być tak, że kupisz zdjęcia ślubne a nie będziesz mogła ich pokazać na fcb.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować