Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co jeśli pracodawca nie chce dać świadectwa pracy?

Polecane posty

Gość gość

Jeśli jest się na praktyce, stażu lub wolontariacie, to chce się potem wpisać to jako doświadczenie w CV.

Czy można wpisać takie doświadczenie, bez żadnego udokumentowania?

Czy pracodawca ma obowiązek i czy można go zmusić żeby dał jakiś dokument na zakończenie stażu, praktyk lub wolontariatu czy jak nie chce to nie da i koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionnek

ma na to 7 dni . Jeżei nie wyda napisz oficjalne pismo do niego o wydanie a jeżeli nie odpowie idź do Inpsekcji pracy - po kontoli może zapłacić do 3.000 zł kary.Powodzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość skorpionnek napisał:

ma na to 7 dni . Jeżei nie wyda napisz oficjalne pismo do niego o wydanie a jeżeli nie odpowie idź do Inpsekcji pracy - po kontoli może zapłacić do 3.000 zł kary.Powodzeni

Ale rozumiem, że ma się na to szanse tylko jeśli praktyka, staż, wolontariat lub okres próbny jest na podstawie jakiejś umowy a nie na gębę? Jeśli na gębę to pewnie nie ma szans na nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

przecież jak ktoś kieruje cie na staż praktyki etc, to musi mieć poświadczenie ich odbycia, zwykle opinia i lista obecności.... na gębę się uczysz doszkalasz? 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość gość napisał:

przecież jak ktoś kieruje cie na staż praktyki etc, to musi mieć poświadczenie ich odbycia, zwykle opinia i lista obecności.... na gębę się uczysz doszkalasz? 🙂 

Chcę podjąć w weekendy dodatkową pracę w dziedzinie którą zajmuję się hobbystycznie, dlatego myślę, że na początku jeśli ktoś się zgodzi mnie przyjąć to tylko za darmo ale zastanawiam się co zrobić, żeby to doświadczenie się potem liczyło, jeśli docelowo nie będzie chciał lub miał mozliwości mnie zatrudnić, żeby móc przedstawić to doświadczenie komuś innemu szukając już płatnego zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 minut temu, Gość gość napisał:

przecież jak ktoś kieruje cie na staż praktyki etc, to musi mieć poświadczenie ich odbycia, zwykle opinia i lista obecności.... na gębę się uczysz doszkalasz? 🙂 

Tak więc mnie nikt nie kieruje. Czyli rozumiem, że nie mogę się zgadzać, jeśli ktoś będzie odwlekał jakąś umowę. Na wszystko, również na pracę za darmo, muszę mieć umowę, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionnek
28 minut temu, Gość gość napisał:

Ale rozumiem, że ma się na to szanse tylko jeśli praktyka, staż, wolontariat lub okres próbny jest na podstawie jakiejś umowy a nie na gębę? Jeśli na gębę to pewnie nie ma szans na nic?

świadectwo pracy otrzymasz tylko jeżeli pracowałaś na umowę o pracę , umowę o ptacę na czas określony lub okres próbny . Przy innego typu pracy - o dzieło , zlecenia , wolontariatu nie otrzymasz tego dokumentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Bardzo dziękuję, że tak licznie mi odpowiedzieliście i wszystko wyjaśniliście. Mam tylko problem, bo czytania jest tak dużo, że nie wiem kiedy dam radę to wszystko przeczytać ale może w weekend się uda. JEszcze raz wileeelkie dzięki !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość skorpionnek napisał:

świadectwo pracy otrzymasz tylko jeżeli pracowałaś na umowę o pracę , umowę o ptacę na czas określony lub okres próbny . Przy innego typu pracy - o dzieło , zlecenia , wolontariatu nie otrzymasz tego dokumentu

Ale jakiś inny mogę otrzymać? W jaki sposób udowodnię przyszłemu pracodawcy, że mam jakieś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Tak więc mnie nikt nie kieruje. Czyli rozumiem, że nie mogę się zgadzać, jeśli ktoś będzie odwlekał jakąś umowę. Na wszystko, również na pracę za darmo, muszę mieć umowę, tak?

za darmo to przyjąć cię może firma, która niczego i tak cię nie nauczy....ale jak chcesz być murzynem twoja sprawa... spisz warunki umowy że celem świadczenia pracy jest nabycie doświadczenia zawodowego i takie pierdy, że po odbyciu wystawi ci jakieś (i tak) nic niewarte papierzysko 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

...głównym zadaniem będzie parzenie kawy 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

za darmo to przyjąć cię może firma, która niczego i tak cię nie nauczy....ale jak chcesz być murzynem twoja sprawa... spisz warunki umowy że celem świadczenia pracy jest nabycie doświadczenia zawodowego i takie pierdy, że po odbyciu wystawi ci jakieś (i tak) nic niewarte papierzysko 😄 

A żeby się czegoś nauczyć to co? Muszę płacić za taką możliwość pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chcę się zająć naprawą komputerów, bo z powodzeniem mi to idzie hobbystycznie. Ale nie mam udokumentowanego doświadczenia, więc nikt mnie do pracy nie przyjmie. Dlatego chcę zdobyć jakieś udokumentowane doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

skorzystaj z oficjalnych źródeł, programów publicznych zawodowych Ue, panstwowych,  inaczej ktoś tylko cie wykorzysta 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

skorzystaj z oficjalnych źródeł, programów publicznych zawodowych Ue, panstwowych,  inaczej ktoś tylko cie wykorzysta 🙂 

Widzę, że Polska to rzeczywiście piękny kraj i nie dziwne, że nawet terroryści nie chcą tu przyjeżdżać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość gość napisał:

Widzę, że Polska to rzeczywiście piękny kraj i nie dziwne, że nawet terroryści nie chcą tu przyjeżdżać...

faktycznie, Grzesiu Schetyna czy Włodek Czarzasty mogliby dać terrorostom nielada wycisk, podobnie jak ich partyjni poprzednicy Polakom 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asa

Z tego co piszesz to raczej w grę wchodzą praktyki.  Wolontariat to raczej poświęcenie swojego czasu, żeby pomóc innym w potrzebie. Zanim zaczniesz pracować ustal najpierw warunki, czy to będzie praktyka czy dostaniesz jakąś umowę. Po praktyce dostaje się zaświadczenie o odbytych praktykach. Zapytaj się czy coś takiego dostaniesz. Jeżeli powie, że nic takiego nie dostaniesz to znaczy że chce przyjąć Cię "na czarno". Wtedy nie udowodnisz, że pracowałeś. Czy w takiej sytuacji możesz wpisać doświadczenie w CV? Możesz, ale następny pracodawca może zapytać się o dokument potwierdzający. Twój wybór. Niektórzy wpisują takie okresy do CV i mówią wprost, że to była tylko praca dodatkowa, żeby mieć doświadczenie i nie mają na to papieru. Na rozmowie możesz po prostu szczegółowo opowiedzieć  co tam robiłeś, używaj terminów branżowych żeby pracodawca wiedział że to nie jest ściema. Szkoda, żebyś miał doświadczenie i tego nie wpisał do CV. Jeżeli dostaniesz umowę o pracę to dokumentem potwierdzającym jest świadectwo pracy, w przypadku umowy zlecenia lub umowy o dzieło jest to ta umowa, nie dostaje się świadectwa pracy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość asa napisał:

Z tego co piszesz to raczej w grę wchodzą praktyki.  Wolontariat to raczej poświęcenie swojego czasu, żeby pomóc innym w potrzebie. Zanim zaczniesz pracować ustal najpierw warunki, czy to będzie praktyka czy dostaniesz jakąś umowę. Po praktyce dostaje się zaświadczenie o odbytych praktykach. Zapytaj się czy coś takiego dostaniesz. Jeżeli powie, że nic takiego nie dostaniesz to znaczy że chce przyjąć Cię "na czarno". Wtedy nie udowodnisz, że pracowałeś. Czy w takiej sytuacji możesz wpisać doświadczenie w CV? Możesz, ale następny pracodawca może zapytać się o dokument potwierdzający. Twój wybór. Niektórzy wpisują takie okresy do CV i mówią wprost, że to była tylko praca dodatkowa, żeby mieć doświadczenie i nie mają na to papieru. Na rozmowie możesz po prostu szczegółowo opowiedzieć  co tam robiłeś, używaj terminów branżowych żeby pracodawca wiedział że to nie jest ściema. Szkoda, żebyś miał doświadczenie i tego nie wpisał do CV. Jeżeli dostaniesz umowę o pracę to dokumentem potwierdzającym jest świadectwo pracy, w przypadku umowy zlecenia lub umowy o dzieło jest to ta umowa, nie dostaje się świadectwa pracy. 

 

Dzięki polskojęzyczny człowieku, gdzie nauczyłeś się polskiego? Bo Polakiem chyba nie jesteś, Polak Polakowi Polakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
57 minut temu, Gość gość napisał:

Ale jakiś inny mogę otrzymać? W jaki sposób udowodnię przyszłemu pracodawcy, że mam jakieś doświadczenie? 

Możesz sobie napisać list rekomendacyjny i poprosić szefa o podpisanie na koniec.

Ale szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z tym, żeby przyszły pracodawca pytał o potwierdzenie stażu. To tylko staż, a nie stanowisko dyrektora żeby weryfikować doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w dooopie to mam

w morde mu, odpalić kompa, swiadectwo  wydrukować i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×