Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość 09

Darowizna przed ślubem

Polecane posty

Gość Gość 09

Cześć ja przychodzę z taką sprawa. Mam chłopaka który dostał mieszkanie od rodziców i niedługo w nim zamiekszkamy. Dom jest zapisany na niego jednak po ślubie chcemy żeby było to wspólne jak to zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg

To on będzie musiał zdecydować i zrobić zapis notarialny ( rodzice pewnie się ucieszą 🥴) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka

po slubie u notariusza mąż musi Ci przepisac czesc mieszkania. Tak swoja droga jeszcze żona nie jestes a juz wyciagasz rece po cudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1
2 minuty temu, Gość Greg napisał:

To on będzie musiał zdecydować i zrobić zapis notarialny ( rodzice pewnie się ucieszą 🥴) 

Ale oni już nie będą do tego potrzebni prawda? Także co im do tego - to jego mieszkanie a ja będę jego żona 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 9
4 minuty temu, Gość Ninka napisał:

po slubie u notariusza mąż musi Ci przepisac czesc mieszkania. Tak swoja droga jeszcze żona nie jestes a juz wyciagasz rece po cudze

Nie wyciąga ręki po cudze... Chyba wspólnie to ustalili raczej go nie zmuszała bo wątpię żeby chłopak się wtedy zgodził... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria

Masz rację kobieto. Idź po ślubie do notariusza i niech przepisze na ciebie cześć. W życiu różnie bywa a współwłasność mieszkania to bardzo ważna kwestia. Zwłaszcza, że też po ślubie będziesz w nie inwestować. Jak mieszkanie jest na męża to twoi tesciowie nic nie muszą wiedzieć. Bardzo dobrze myślisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×