Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wisienka

moje 9,5 miesięczne dziecko nie gaworzy

Polecane posty

Gość wisienka

jw jeszcze 2 miesiące temu mówił baba ale przestał...teraz tylko cichutko czasem powie ba, albo tata ale to rzadko się zdarza. Czy ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dzieci czasami tak jakby cofaly sie w rozwoju, aza moment potrafią wiele wiecej, tzw skok rozwojowy, poczytaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gfjknv

Ma czas do 12 miesiąca. Moja też teraz przestała gadać. Ma 8mies, wcześniej mowila juz mam, dzie, dzia, be, le itd. Na spokojnie obserwuj. Być może skokowo pójdzie niedługo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

czasem zdarza se tak ze jakas umiejetnosc zostaje zatracona na korzysc innej. Córka pewnie zaczyna raczkowac i wstawac, gdy fascynacja nowa umiejetnoscia minie , gaworzenie powinno wrócic. Jezeli jednak dziecko jest cicho juz 2 miesiace, to laryngolog by sie przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja też miała taki okres,ze przestała mówić. Byłam wystraszona, ale pediatra mnie uspokoiła i później mała znowu zaczęła gaworzyc, a raczej mówić, bo nauczyła się jak robią różne zwierzęta, zaczęła mówić mama. Ale jak przestała gaworzyc to dobre 4 miesiące był przestoj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

my mamy tak mamy 😉

Ja 6 tyg temu urodziłam trzecie dziecko i jestem tak spanikowana, że szok. Aktualnie przeżywam, że maluch nie patrzy się z fascynacja na moją twarz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Moj synek ma 11 miesiecy. Byl moment, ze byl bardzo rozgadany. Teraz opanowal sztuke chodzenia i oprocz zadziornych okrzykow nad wlasna wspanialascia trudno od niego uslyszec cos wiecej niz zdecydowane NIE. Mysle, ze wroci do nauki mowy gdy oswoi sie z umiejetnoscia ktora niedawno zdobyl. Tak przynajmniej tlumaczyla mi neurologopeda do ktorej z nim chodzimy.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc K

Są momenty, że pewne umiejętności idą na drugi plan na rzecz nauki nowych lub rozwoju na innej płaszczyźnie np. fizycznej. Może jest na etapie stawiania pierwszych kroków czy samodzielnego odkrywania świata wtedy mowa idzie na dalszy plan. Z czasem wszystko wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nauka pewnych umiejętności wymaga tyle wysiłku umysłowego, że dziecko "zapomina" co się wcześniej nauczyło, żeby skupić się np. na nauce chodzenia. Potem oczywiście przypomina sobie czego się nauczyl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×