Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Amelia

Czy jest możliwa ciąża ?

Polecane posty

Gość Amelia

Witam,
Spróbuje jak najlepiej wyjaśnić moją sytuacje...
Od roku biorę pigułkę antykoncepcyjną ale zdążyło mi się zapomnieć więc brałam ją na następny dzień. 
2 miesiące temu (24 sierpień) miałam stosunek z moim chłopakiem. W czasie mojej przerwy między pigułkami (7 dni) normalnie dostałam "okres" czyli krwawienie z odstawienia. Ale na następny miesiąc bałam się że zaszłam w ciąże bo spóźniał mi się "okres" o parę dni. Więc 2 tygodnie temu (8 październik) zrobiłam 2 testy ciążowe które okazały się negatywne. Następnie dostałam "okres" w tej przerwie z 5 dniami opóźnienia. Mimo to 2 dni temu powtórzyłam 2 testy aby się upewnić i one również były negatywne. Mam wielki stres bo dużo czytałam na różnych stronach i portalach. Nie mam specjalnie objawów ciążowych chociaż od tygodnia pobolewa mnie podbrzusze koło jajników, bolą mnie również piersi jak dotykam i mam ból w dole pleców. Myślę że to może być związane z owulacją chociaż nigdy takich bólów nie miałam i przy braniu pigułek raczej owulacji nie ma. Wizytę u ginekologa mam za parę dni ale strasznie się stresuje.

Wiec czy mimo negatywnych testów, "miesiączki" w czasie przerw i braku typowych ciążowych objawów, mogę być w ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ciąża raczej mało prawdopodobna. Ja w czasie brania tabletek zawsze dostawałam krwawienia nie tylko zawsze tego samego dnia, a nawet zawsze o tej samej godzinie. Po dwóch latach najpierw krwawienia zaczęły się pojawiać w różnych dniach, aż w końcu prawie całkiem zanikły. Ginekolog powiedział, że najwidoczniej dawka hormonów w tych tabletkach przestała odpowiadać organizmowi i zalecił zmianę na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

regularnie przyjmowane tabletki na pewno zabezpieczają, jeśli nie jesteś pewna czy działają to sprawdzaj sobie czy owulacja nie wróciła, ja zawsze tak robię, a używam testera ze śliny, takiego wielokrotnego użytku bo jest praktyczniej i taniej, nazywa się afrodyta i wiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×