Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Juop

Poniosło nas i może być ciąża

Polecane posty

Gość Gość

Mnie nie ponosi więc nie wróżę powiększenia rodziny 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
32 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja obstawiam ze ciąży nie będzie.  Ja mam dosyc regularne miesiączki i nie mam raczej problemu z zajściem w ciążę a mimo to tez parę razy miałam szalone incydenty a ciąży nie było. 

Tylko to też inaczej jest jak masz np. maksymalnie dwa dni przesunięcia cyklu...Ja mam większe wahania i raz owulacja pewnie jakoś 13 dnia, a innym razem i 17, 18 dnia, to jest jednak spore przesunięcie...Poza tym jak się jest już poza tym trybem starań o ciążę, to się już o tym wszystkim nie myśli i ja np.nie mam pojęcia kiedy czułam jakby szczyt płodności w poprzednim cyklu...No mam nadzieję, że tak jak napisałaś ciąży nie będzie 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
36 minut temu, Gość Gość napisał:

Mnie nie ponosi więc nie wróżę powiększenia rodziny 🙂

Wiesz mnie przez bardzo długo nie ponosiło, ale jak to się mówi do czasu 😃. Ale prawda też jest taka, to jak byśmy sobie absolutnie nie mogli pozwolić na 3, to byśmy takich rzeczy nie robili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Juop napisał:

prawda też jest taka, to jak byśmy sobie absolutnie nie mogli pozwolić na 3, to byśmy takich rzeczy nie robili...

Warunki materialne zawsze mogą się zmienić, a najważniejsza jest gotowość emocjonalna i partnerska na włączenie do rodziny kolejnego członka, a jeśli piszesz, że masz jednak nadzieję, że nie jesteś w ciąży, to chyba tak w 100% nie jesteś 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tez mi zmartwienie. Jakbym nie chciała dziecka to nie miałabym żadnego problemu z usunieciem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej

Kiedy zrobisz test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 godzin temu, Gość Juop napisał:

No coś w tym na pewno jest, że jak się nie chce, to raz i jest, bo nie ma spiny...Ja do tej pory musiałam się dłużej starać o dzieciaki 😃

Napewno cos w tym jest.  Znam kilka przykladow gdy pary sie staraly i nic.  Potem jak sie poddali to od razu boom i ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

To chyba normalne, ze czlowiek sie troche boi.  TO jest wielka odpowiedzialnosc i chocby nie wiem jak chciane dziecko to zawsze sa momenty zachwiania przynajmniej u normalnych ludzi podchodzacych do sprawy powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Warunki materialne zawsze mogą się zmienić, a najważniejsza jest gotowość emocjonalna i partnerska na włączenie do rodziny kolejnego członka, a jeśli piszesz, że masz jednak nadzieję, że nie jesteś w ciąży, to chyba tak w 100% nie jesteś 🙂

Zgadzamy się w zupełności...ale nigdy nie jest się gotowym na dziecku tak do końca, jak to ktoś niżej napisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

To chyba normalne, ze czlowiek sie troche boi.  TO jest wielka odpowiedzialnosc i chocby nie wiem jak chciane dziecko to zawsze sa momenty zachwiania przynajmniej u normalnych ludzi podchodzacych do sprawy powaznie.

Ano właśnie właśnie...My teraz mamy trudny czas z dzieciakami, bo młodszy ma 2,5 roku i jest czas że wszystko jego, a starszy 7 lat i się denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
3 godziny temu, Gość Hej napisał:

Kiedy zrobisz test?

Myślę że jeśli do soboty nie dostanę okresu, bo jakoś od czwartku już mogę dostać...to zrobię obojętne na samopoczucie, itp. bo będę się stresować, a tak już coś będę wiedzieć. Myślę że w sobotę już wynik powinien być wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polla

Ja staram się i nic z tego, w piątek byłam u gine, polecił kontrolę owulacji w domu, zastanawiam się nad komputerem myway, siostrze pomógł, zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to polsza wlasnie

I tak to wyglada w polszy gdzie wszystkie tu piszace biedne jak mysz koscielna ale klamac jak to moga miec  nastepne to o tak 😂 my mieszkamy w cywilizowanym kraju gdzie aborcja legalna I za darmo to przymusu nie ma. Mamy jedna corke I juz maz poszedl na sterylizacje by nie mnozyc sie jak kroliki a potem wszystkich przekonywac jak to super. Po co klamac I zakladac taki watek. Klamstwo krotkie nogi ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop

Jeszcze nie dostałam okresu. Ale wszystko wskazuje na to, że niedługo dostanę. Także testu nie robiłam. Bo mogę i równie dobrze dostać we wtorek...Teraz wyjechaliśmy i jak do poniedziałku nie dostanę, to może we wtorek albo środę zrobię test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Witam. Ja mam podobną sytuacje co autorka. Po prostu źle policzyłam. Poniosło nas pierwszego dnia dni płodnych. Cykle mam regularne. Dzis powinnam mieć miesiączkę, ale nie ma...nadal mam nadzieję, że to jednak nie ciąża :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Witam. Ja mam podobną sytuacje co autorka. Po prostu źle policzyłam. Poniosło nas pierwszego dnia dni płodnych. Cykle mam regularne. Dzis powinnam mieć miesiączkę, ale nie ma...nadal mam nadzieję, że to jednak nie ciąża :P.

Zawsze masz takie mega regularne cykle co do dnia?

Ja kiedyś miewałam równo co 28 dni, a czasem raz na jakieś pół roku trafił się z dzień przesunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Juop napisał:

Zawsze masz takie mega regularne cykle co do dnia?

Ja kiedyś miewałam równo co 28 dni, a czasem raz na jakieś pół roku trafił się z dzień przesunięcia.

ostatnio mam bardzo regularne.. Choć tak rok temu jeszcze zdarzało się dzień lub dwa później. Może i teraz się zdarzyło. Mam nadzieje :P. Choć jeśli nawet to ciąża to trudno, choć mam nadzieję że nie. Nie wiem czy jutro już robić test czy poczekać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juop
19 minut temu, Gość Gość napisał:

ostatnio mam bardzo regularne.. Choć tak rok temu jeszcze zdarzało się dzień lub dwa później. Może i teraz się zdarzyło. Mam nadzieje :P. Choć jeśli nawet to ciąża to trudno, choć mam nadzieję że nie. Nie wiem czy jutro już robić test czy poczekać jeszcze?

Hmm jeśli się bardzo nie stresujesz i nie masz testu w domu, to może odczekaj jeszcze te 2 dni i ewentualnie wtedy zrób...A czujesz się na ciążę?

Ja teraz nie czuję się na ciążę, no i jak pisałam mam nawet do 7 dni przesunięcia, więc sensownie jest poczekać. Ale jakby się zdarzyło, że do wtorku rano nie dostanę, to raczej zrobię, dla świętego spokoju, bo i test mam w domu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli36

to wy niemyślące króliki jesteście,że was ''poniosło''...dziecko powinno być chciane i planowane a nie z chwili zapomnienia...dziecko to nie para skarpet,że jedno w tą jedno w tą...ja nawet jednego dziecka nie chcę bo wiem co to za kula u nogi,zabieracz czasu,spokoju,pieniędzy a ta bedzie może miała 3 jak jakaś patolka...jak w XXI wieku można wpadkę zaliczyć?...trzeba być kompletnym ...em...no tak ale was ''poniosło''......e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość poli36 napisał:

to wy niemyślące króliki jesteście,że was ''poniosło''...dziecko powinno być chciane i planowane a nie z chwili zapomnienia...dziecko to nie para skarpet,że jedno w tą jedno w tą...ja nawet jednego dziecka nie chcę bo wiem co to za kula u nogi,zabieracz czasu,spokoju,pieniędzy a ta bedzie może miała 3 jak jakaś patolka...jak w XXI wieku można wpadkę zaliczyć?...trzeba być kompletnym ...em...no tak ale was ''poniosło''......e

Ale co w tym złego? Jakby tak bardzo nie chciała dziecka i go nie planowała kompletnie to by poszła po tabletkę po. Ma warunki na trzecie dziecko, z mężem się kochają, wiec zdała się na los. Pozytywnie podchodzi do tego tematu przecież 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość poli36 napisał:

to wy niemyślące króliki jesteście,że was ''poniosło''...dziecko powinno być chciane i planowane a nie z chwili zapomnienia...dziecko to nie para skarpet,że jedno w tą jedno w tą...ja nawet jednego dziecka nie chcę bo wiem co to za kula u nogi,zabieracz czasu,spokoju,pieniędzy a ta bedzie może miała 3 jak jakaś patolka...jak w XXI wieku można wpadkę zaliczyć?...trzeba być kompletnym ...em...no tak ale was ''poniosło''......e

Ale o Jezu. Tak bardzo nie chcesz dziecka, a siedzisz na forum o macierzyństwie.... Nie rozumiem. Poza tym niektórzy lubią swój czas poświęcać innym. Ja na przykład kocham dzieci. Jestem nauczycielka w przedszkolu, wcześniej pracowałam w żłobku, a jedna z moich pierwszych prac było bycie niania 2,5 letniego dziecka. Nie uważam, że dziecko to zabieracz czasu, bo kocham z dziećmi czas spędzać. Mam jedno dziecko. Na razie więcej nie planuje, bo robię studia podyplomowe, które pozwolą mi więcej zarabiać niż teraz. Wtedy może jak się rozkręce w nowym zawodzie, który zresztą też dotyczy dzieci, zdecyduje się na kolejne. Ale jeżeli teraz przypadkiem zajde w ciążę to nie będę chciała aborcji(jestem pro-choice) , bo dla mnie dzieci to sama radość. Mam tez czas na swoje pasje, szkicowanie, wędrówki po lasach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udekorować
12 godzin temu, Gość poli36 napisał:

to wy niemyślące króliki jesteście,że was ''poniosło''...dziecko powinno być chciane i planowane a nie z chwili zapomnienia...dziecko to nie para skarpet,że jedno w tą jedno w tą...ja nawet jednego dziecka nie chcę bo wiem co to za kula u nogi,zabieracz czasu,spokoju,pieniędzy a ta bedzie może miała 3 jak jakaś patolka...jak w XXI wieku można wpadkę zaliczyć?...trzeba być kompletnym ...em...no tak ale was ''poniosło''......e

Ciekawe czy ty byłaś planowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udekorować
11 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Ale co w tym złego? Jakby tak bardzo nie chciała dziecka i go nie planowała kompletnie to by poszła po tabletkę po. Ma warunki na trzecie dziecko, z mężem się kochają, wiec zdała się na los. Pozytywnie podchodzi do tego tematu przecież 

Oczywiście że tak ,w małżeństwie nie ma czegoś takiego jak wpadka.Są kochającym się małżeństwem więc kolejne dziecko jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udekorować
Dnia 3.11.2019 o 11:18, Gość Juop napisał:

Myślę że jeśli do soboty nie dostanę okresu, bo jakoś od czwartku już mogę dostać...to zrobię obojętne na samopoczucie, itp. bo będę się stresować, a tak już coś będę wiedzieć. Myślę że w sobotę już wynik powinien być wiarygodny.

ja bym nie wytrzymała napięcia, skoro masz w domu test ciążowy to ja bym zrobiła w dniu spodziewanej miesiączki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

J

15 godzin temu, Gość juop napisał:

Hmm jeśli się bardzo nie stresujesz i nie masz testu w domu, to może odczekaj jeszcze te 2 dni i ewentualnie wtedy zrób...A czujesz się na ciążę?

Ja teraz nie czuję się na ciążę, no i jak pisałam mam nawet do 7 dni przesunięcia, więc sensownie jest poczekać. Ale jakby się zdarzyło, że do wtorku rano nie dostanę, to raczej zrobię, dla świętego spokoju, bo i test mam w domu 😉

Na razie nie czuje się żebym była w ciąży ale w poprzednich ciążach pierwsze obiawy miałam w 6tc a teraz by był 4tc dopiero. No pomijając nadal ten brak miesiączki. Chyba jutro kupie i zrobie ten test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
1 godzinę temu, Gość Udekorować napisał:

Oczywiście że tak ,w małżeństwie nie ma czegoś takiego jak wpadka.Są kochającym się małżeństwem więc kolejne dziecko jak najbardziej.

Dokładnie tak uważam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
49 minut temu, Gość Gość napisał:

J

Na razie nie czuje się żebym była w ciąży ale w poprzednich ciążach pierwsze obiawy miałam w 6tc a teraz by był 4tc dopiero. No pomijając nadal ten brak miesiączki. Chyba jutro kupie i zrobie ten test.

Rozumiem, jak się stresujesz, to lepiej zrobić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juop
1 godzinę temu, Gość Udekorować napisał:

ja bym nie wytrzymała napięcia, skoro masz w domu test ciążowy to ja bym zrobiła w dniu spodziewanej miesiączki 🙂

Tylko że u mnie nie ma teraz dokładnego dnia miesiączki, jak pisałam wyżej. Nawet tak dokładnie nie pamiętam ile wynosiły moje cykle w ostatnich miesiącach, ale na pewno było po kilka dni wahań. Także wolę poczekać, bo i mocno się nie stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli36

a żebyś wiedziała,że ja byłam planowana...rodzice nawet zaplanowali w jakim miesiącu mam się urodzić...

jak to w małżeństwie nie ma wpadek?...jak nie chcesz dziecka a zajdziesz w ciążę to zaliczyście wpadkę czy jesteś mężatką czy panną...niechciane,nieplanowane dziecko = wpadka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jej
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

Witam. Ja mam podobną sytuacje co autorka. Po prostu źle policzyłam. Poniosło nas pierwszego dnia dni płodnych. Cykle mam regularne. Dzis powinnam mieć miesiączkę, ale nie ma...nadal mam nadzieję, że to jednak nie ciąża :P.

Zrób test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×