Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agnieszka

Pytanie do posiadaczy kotów

Polecane posty

Gość Agnieszka

Znalazłam ogłoszenie ze ktoś chce oddać kotka perskiego. I mam pytanie. Czy ta sierść się tak zle sprząta? To znaczy jest na wszystkich ubraniach itp? Dywanów nie mam ale słyszałam ze kocia sierść jest strasznie trudna do usuwania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

Jak mam zwyklego kota i siersci jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
Przed chwilą, Gość autorrkkaaa napisał:

Jak mam zwyklego kota i siersci jest sporo.

Właśnie zastanawia mnie czy z persa tez jest tyle sierści. Czy on ma bardziej sierść coś jak york która się łatwo usuwa bo się tak nie wbija. Nie miałam nigdy kota:( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kot zostawia sierść czy to jest zwykły dachowiec, perski, rosyjski-niebieski. Pamiętam że ja czesalam swoje koty, to trochę pomagało. Jednak kot to kot. Zawsze zostawi trochę sierści jednak da się przeżyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Agnieszka napisał:

Właśnie zastanawia mnie czy z persa tez jest tyle sierści. Czy on ma bardziej sierść coś jak york która się łatwo usuwa bo się tak nie wbija. Nie miałam nigdy kota:( 

Krótką sierść gorzej się usuwa bo się wbija. Długa łatwiej bo się nie wbija tylko "kładzie" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie jest trudna do usuwania, z tym że trzeba ja sprzątać, kota regularnie wyczesac itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam kilka kotow z poldluga sierscia. Duzo zalezy od ich kondycji, od tego czym sa karmione. U mnie nie jest zle, sasiadka miala persa i musiala go czesac codziennie. U mnie wystarcza raz na tydzien, jedynie w okresie linienia codziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Dziękuje wam za odpowiedzi. Macie jeszcze może jakieś rady co do wyprawki. Muszę kupować to drzewko? Muszę sobie koniecznie kupić jakaś książkę o kotach bo jestem zielona w temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nikt nie odda kota perskiego. Co najwyżej "perskiego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak mile ci meble to musisz kupic drapak. Inaczej kot zrobi sobie drapak z czegos innego. 

Moj kot podrapal sciane pomimo drapaka ;) nie chce nawet myslec jakie bylyby szkody gdyby nie drapak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jak mile ci meble to musisz kupic drapak. Inaczej kot zrobi sobie drapak z czegos innego. 

Moj kot podrapal sciane pomimo drapaka ;) nie chce nawet myslec jakie bylyby szkody gdyby nie drapak

Dobrze ze to napisałaś, bo u mnie mieszkanie świeżo po remoncie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla mnie to problem tylko jak biorę kota na ręce mając na sobie jakieś ciemne czy obłażące ubranie. A tak to nie widzę tej sierści, a ma długą. Nie sprzątam jakoś więcej z powodu kota. Tzn. żwirek to trochę roboty. Ogólnie też dużo zależy czy ktoś ma fioła czy nie. Mnie bardziej przeszkadzają długie ludzkie włosy i to muszę dość często odkurzać, a kociego prawie nie widzę. W porównaniu z długimi włosami kobiet / dziewczynek to nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak mile ci meble to musisz kupic drapak. Inaczej kot zrobi sobie drapak z czegos innego. 

Moj kot podrapal sciane pomimo drapaka 😉 nie chce nawet myslec jakie bylyby szkody gdyby nie drapak

Jak kot niewychodzący, to można pazurki obcinać i to drapanie jest bardzie ograniczone wtedy. Nie znaczy, że tego nie robi, ale mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość gość napisał:

Nikt nie odda kota perskiego. Co najwyżej "perskiego".

Ludzie oddają również rasowe zwierzęta i to często. Zresztą wystawiać go chyba nie będzie i hodowli prowadzić, więc wystarczy, że ma wygląd persa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Ja mieszkam za granica i tu jest sporo zwierząt rasowych. W sumie to nie jest dla mnie ważne tylko Myslalam pod katem tych włosów żeby się nie wbijały bo wiem ze u zwykłych kotków to ta sierść jest dość twarda. Ciekawe tylko czy uda mi się go nauczyc załatwiać w określone miejsce. Tego się chyba najbardziej boje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kota zwykle nie trzeba uczyć załatwiania się. Żadnego nie uczyłam, a wszystkie były kociaki z ulicy, które nie widziały chyba kuwety, bo po prostu ktoś je wywalił po odkarmieniu przez kotkę. Wystarczy postawić kuwetę i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
29 minut temu, Gość gość napisał:

Nikt nie odda kota perskiego. Co najwyżej "perskiego".

nie odda bo? moja znajoma oddawała rasowego kota,poniewaz byl zazdrosny o dziecko ( juz duze,nie ze urodzila i oddala). Atakował jej corke,skakał na twarz z pazurami, w nocy tez. Probowali wspolpracy z behawiorystą i w koncu sie poddali. Bardzo trudno sprzedac dorosle zwierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×