Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Piers

Czy karmienie piersią boli?

Polecane posty

Gość gość

To zależy od wielu czynników. Czy dziecko dobrze chwyta pierś, czy się nie denerwuje przy jedzeniu. Osobiście bardziej bolało mnie to, co się działo w piersiach - nabrzmienie od mleka, zastoje. No a zapalenie piersi to już inna bajka, to już wolę wyrywanie zębów bez znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo karmienie nie powinno boleć. Szczerze to moja córka dobrze łapała pierś ale moment w którym zaczynała ssać mnie bolał ale później przestawało. Trwało to tak może tydzień.

Jeśli boli to znaczy że dziecko źle złapało pierś, samo ściśnięcie sutka może trochę irytować ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Boleć może pogryziona brodawka albo zbyt ucisnieta przy karmieniu. Samo karmienie nie boli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

A mnie bolało tak bardzo, że gwiazdy miałam przed oczami i łzy same płynęły. Położne oceniały,  że dziecko prawidłowo jest przystawiane/przyssane.  Jako taką ulgę przyniosły mi nakładki silikonowe, ból z czasem był coraz mniejszy, aż ustał około 4. miesiąca karmienia. 

Z drugim dzieckiem powtórka z rozrywki, z tym że mniejszy ból i krócej trwał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnie bolało na początku. Córka niekiedy jak pociągnęła to aż w łopatce czułam😀 Początki z reguły są trudne bo i dziecko uczy się prawidłowego ssania więc brodawki mogą być "pogryzione" 

No i te zastoje nieszczęsne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×