Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Siostra

Czuje się winna wpadki siostry.

Polecane posty

Gość Usługi

piszesz ciągle tylko o siostrze że ona jest w ciąży, a co z jej chłopakiem? skoro planują być razem, wychowywać dziecko a później wziąć ślub to wszystko okej.Moja koleżanka ma taki problem ze swoją 18 letnią córką która za trzy miesiące będzie rodzić.Chłopak nie chce z nią być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Siostra napisał:

Dla mnie to dziecko, i pewnie zawsze będę ja tak traktować. Teraz nie czas na prawienie jej morałów a o pomoc i decyzje co dalej. 

Na przyszłość, warto uświadamiać odpowiednio wcześniej. Na zasadzie - jeśli zrobisz tak i tak, stanie się to i to, to będziesz się mierzyć samodzielnie z takimi i takimi konsekwencjami, bo ja wyręczyć Cię z Twojej odpowiedzialności nie będę mogła i nie zrobię tego. I wtedy, jeśli rodzic jest i od zawsze był stanowczy i konsekwentny, a dzieciak ma odrobinę zdrowego rozsądku i intelektu, będzie się pilnował sam bardzo dobrze. Lepiej, niżby robił to za niego ktokolwiek inny. Kiedy jednak wie, że będzie wyręczany i jego problemy będą rozwiązywać ''pomocni'' bliscy, nie tylko nie nauczy się samodzielności i odpowiedzialności, planowania perspektywicznego i logicznych ciągów przyczynowo-skutkowych, ale wręcz może stać się roszczeniowym bezmyślnym ciamajdą wpadającym na własne życzenie w kłopoty i oczekującym, że to inni będą go z problemów wyciągać za uszy. Także najważniejsza jest odpowiednia wychowawcza postawa rodziców / bliskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
57 minut temu, Gość Siostra napisał:

„Puszczać” nie wiedziałam, ze seks z jednym chłopakiem będąc w związku to puszczanie się. 

A skąd możesz wiedzieć z iloma ona się gziła. Na pewno by ci powiedziała. W tym wieku tylko dzieciaki z patologii zachodzą w ciążę, nie oszukujmy się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
46 minut temu, Gość Gosc napisał:

A skad wiesz, czy to nie jej Sebiks nalegał? Dziewczyny w tym wieku rzadko same z siebie chcą czegoś więcej (większośc w zupełności wystarczy peeting), najczęściej seks w tym wieku jest prowokowany przez faceta - to on nalega, a dziewczyny zgadzają się, bo boją sie, ze jak odmówia to facet odejdzie.. Ale oczywiście jak zawsze, najlatwiej wszystko zwalić na dziewczyne. 

No sorry, ale zgodziła się na to, a jeśli on ja zmusił siłą, to mówimy już o gwałcie. Tak samo Sebiks jak i Karyna są po równo odpowiedzialni za to co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość Usługi napisał:

piszesz ciągle tylko o siostrze że ona jest w ciąży, a co z jej chłopakiem? skoro planują być razem, wychowywać dziecko a później wziąć ślub to wszystko okej.Moja koleżanka ma taki problem ze swoją 18 letnią córką która za trzy miesiące będzie rodzić.Chłopak nie chce z nią być.

No i nie musi z nią być, nie zmuszajmy facetów do tego, żeby wiązali się tylko z powodu dziecka. To jest strasznie glupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URL

Taa,czujesz się winna .To ona współżyła z nim a nie ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A tatuś pewnie jest żonaty.Pamiętam jak w mojej miejscowości 20 lat temu historia wstrząsnęła całym miastem, żonaty ponad 30 letni facet który miał 2 dzieci nawiązał romans z 19 letnią dziewczyną,ona zaszła w ciążę i bardzo cieszyła się że będzie miała z nim dziecko ,rodzice obiecali że jej pomogą, pracowała do końca ciąży i kiedy miała już termin porodu za dwa tygodnie kochanek zabił ją, bo bał się że żona się dowie 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niestety "mleko się wylało " dziewczyna i chłopak teraz muszą ponieść konsekwencje swoich czynów. Najlepiej teraz spotkać się z rodzicami tego chlopaka i porozmawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra

Chłopak jest jej rówieśnikiem, nie jest patologia. Normalny dzieciak. Z odpowiedzialnością już gorzej bo powiedział, że „no to masz problem” i do odpowiedzialności się nie poczuwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
35 minut temu, Gość Gość napisał:

A skąd możesz wiedzieć z iloma ona się gziła. Na pewno by ci powiedziała. W tym wieku tylko dzieciaki z patologii zachodzą w ciążę, nie oszukujmy się. 

Zaufanie, wiesz co to? Jeżeli moja siostra coś mówi, to nie ma powodu aby kłamać bo nigdy jej za nic nie karciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Siostra napisał:

„Puszczać” nie wiedziałam, ze seks z jednym chłopakiem będąc w związku to puszczanie się. 

Skoro "wolisz się o nim nie wypowiadać", to jakiś bardzo średni ten "związek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
39 minut temu, Gość Siostra napisał:

Chłopak jest jej rówieśnikiem, nie jest patologia. Normalny dzieciak. Z odpowiedzialnością już gorzej bo powiedział, że „no to masz problem” i do odpowiedzialności się nie poczuwa. 

Masakra. Za taką postawę powinno się go dla przykładu wychowawczo udupić. Niech zarobi sam na aborcję, jak taki chojrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika

Niech usunie. Nie jestem za aborcją, jednak jeszcze bardziej nie jestem za rodzeniem dzieci których nie chce się od poczęcia. Takie dziecko ma zj/ebane życie. Pracuję w Domu Dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina

Ktory to tydzień?  Jak chce usunąć to lepiej tabletkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Co za szmaty się tu wypowiadają. Aborcja to morderstwo! Namawianie do aborcji to też przestępstwo. Dziecko planowane czy nie ma prawo do życia. Jeśli ta dziewczyna była na tyle dorosła żeby uprawiać seks, to jest na tyle dorosła by urodzić. Chętni do adopcji takiego maleństwa na pewno się znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
7 minut temu, Gość Nina napisał:

Ktory to tydzień?  Jak chce usunąć to lepiej tabletkami 

7-8 tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
Przed chwilą, Gość Vanessa napisał:

Co za szmaty się tu wypowiadają. Aborcja to morderstwo! Namawianie do aborcji to też przestępstwo. Dziecko planowane czy nie ma prawo do życia. Jeśli ta dziewczyna była na tyle dorosła żeby uprawiać seks, to jest na tyle dorosła by urodzić. Chętni do adopcji takiego maleństwa na pewno się znajdą.

Jeżeli siostra chciałaby urodzić ale nie wychować to ja to dziecko mogę wychować jak swoje. Tu raczej kwestia tego, że Ona nie chce chodzić w ciąży i rodzic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
18 minut temu, Gość gość napisał:

Masakra. Za taką postawę powinno się go dla przykładu wychowawczo udupić. Niech zarobi sam na aborcję, jak taki chojrak.

Tez to miałam w głowie. Ale co... będzie płacić grosze a cała reszta odpowiedzialności go nie będzie dotyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moim zdaniem 16 lat to jest jednak za wcześnie na współżycie.  A co na to rodzice chłopaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli zdecydowałaś się na wychowywanie siostry, wiedziałaś że zaczęła wspólżyć i że bierze pigułki to szkoda, że nie przypilnowałaś żeby je brała.  To jest jeszcze dziecko- moja jak jest chora to trzeba pilnować , żeby lekarstwa brała.  Inna sprawa, że pisanie o związku w przypadku 16snastolatkow to przesada,  trzeba było jednak pogadać z siostrą, że to za wcześnie na współżycie i pogadać o konsekwencji.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Siostra napisał:

Jeżeli siostra chciałaby urodzić ale nie wychować to ja to dziecko mogę wychować jak swoje. Tu raczej kwestia tego, że Ona nie chce chodzić w ciąży i rodzic. 

Takie są konsekwencje uprawiania seksu. Nie uświadomiłaś jej tego? Ja bym jej kazała teraz rodzić i oddać do adopcji jak nie chce gówniara dziecka. Jak ktoś już tu napisał, takie dziecko nie z patologii (chociaż to jest mocno dyskusyjna kwestia, bo jednak 16-latka w ciąży to jest już niezła patola) chętnie ktoś od razu weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
44 minuty temu, Gość Gość napisał:

Moim zdaniem 16 lat to jest jednak za wcześnie na współżycie.  A co na to rodzice chłopaka?

No i widać jak się skończyło "nowoczesne" wychowywanie przez siostrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

 

3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Takie są konsekwencje uprawiania seksu. Nie uświadomiłaś jej tego? Ja bym jej kazała teraz rodzić i oddać do adopcji jak nie chce gówniara dziecka. Jak ktoś już tu napisał, takie dziecko nie z patologii (chociaż to jest mocno dyskusyjna kwestia, bo jednak 16-latka w ciąży to jest już niezła patola) chętnie ktoś od razu weźmie.

Ale po co ma rodzić dzieciaka obcym osobom? Chyba cię posr.ało. Niezłą sadystką jesteś. Kazać rodzić, obciążać organizm ciązą i ewentualnymi dylematami moralnymi tylko po to, aby po to aby oddac dziecko obcym ludziom. Myślisz, że to tak fajnie żyć ze swiadomością, ze własna (biologiczna) matka (i ojciec) cię nie chciała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

 

Ale po co ma rodzić dzieciaka obcym osobom? Chyba cię posr.ało. Niezłą sadystką jesteś. Kazać rodzić, obciążać organizm ciązą i ewentualnymi dylematami moralnymi tylko po to, aby po to aby oddac dziecko obcym ludziom. Myślisz, że to tak fajnie żyć ze swiadomością, ze własna (biologiczna) matka (i ojciec) cię nie chciała? 

Mogła nie dawać d u p y, aborcja jest w Polsce prawnie zakazana, więc nie wiem o czym ta dyskusja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodsza siostra

Jak Ciebie czytam , to przykro mi ,że nie miałam starszej siostry .Jesteś śeietna ! Brawo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
22 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mogła nie dawać d u p y, aborcja jest w Polsce prawnie zakazana, więc nie wiem o czym ta dyskusja 

W Polsce owszem ale zabieg w innym kraju gdzie aborcja jest legalna nie jest wykroczeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
36 minut temu, Gość Gość napisał:

Takie są konsekwencje uprawiania seksu. Nie uświadomiłaś jej tego? Ja bym jej kazała teraz rodzić i oddać do adopcji jak nie chce gówniara dziecka. Jak ktoś już tu napisał, takie dziecko nie z patologii (chociaż to jest mocno dyskusyjna kwestia, bo jednak 16-latka w ciąży to jest już niezła patola) chętnie ktoś od razu weźmie.

Nie uważam, że jesteśmy patologia. Dużo osób w tym wieku zaczyna współżycie, niestety Oni mieli pecha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Moim zdaniem 16 lat to jest jednak za wcześnie na współżycie.  A co na to rodzice chłopaka?

Rodzice chłopaka jeszcze nie wiedza, wiedzą młodzi i ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
41 minut temu, Gość Gość napisał:

Jeżeli zdecydowałaś się na wychowywanie siostry, wiedziałaś że zaczęła wspólżyć i że bierze pigułki to szkoda, że nie przypilnowałaś żeby je brała.  To jest jeszcze dziecko- moja jak jest chora to trzeba pilnować , żeby lekarstwa brała.  Inna sprawa, że pisanie o związku w przypadku 16snastolatkow to przesada,  trzeba było jednak pogadać z siostrą, że to za wcześnie na współżycie i pogadać o konsekwencji.  

Nie pomyślałam, że codziennie 16 latke wolac i podawac jej tabletkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra
31 minut temu, Gość młodsza siostra napisał:

Jak Ciebie czytam , to przykro mi ,że nie miałam starszej siostry .Jesteś śeietna ! Brawo !

Ironia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×