Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

le dostane macierzynskiego przy moich zarobkach?

Polecane posty

Gość gosc

9 miesiecy przed urodzeniem dostawalam okolo 3500 na reke, wczesniej 3200 na reke.

9x3500=31500

3x3200=9600

lacznie 41 100/12=3425

 

3425x80%=2740zl

czy moje obliczenia sa poprawne i na macierzynskim przez rok dostane 2740zl?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duuutaa

Ja dostałam 4500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
46 minut temu, Gość Duuutaa napisał:

Ja dostałam 4500

Co mnie obchodzi ile ty dostałaś? Ja pytam ile ja dostanę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

9 miesiecy przed urodzeniem dostawalam okolo 3500 na reke, wczesniej 3200 na reke.

9x3500=31500

3x3200=9600

lacznie 41 100/12=3425

 

3425x80%=2740zl

czy moje obliczenia sa poprawne i na macierzynskim przez rok dostane 2740zl?

 

To nie są takie łatwe i proste wyliczenia. Ja obecnie jestem na 3 urlopie macierzyńskim w swoim życiu i 3 raz dostaje co miesiąc (!) Inne pieniądze i nikt nie jest w stanie mi wyjaśnić czemu tak i ile dostane w następnym.... 

Teoretycznie jest to średnia z 12 pełnych miesięcy (lub ostatniej pensji jak np pracowałas tylko miesiąc przed porodem czy L4 ciążowym) poprzedzających miesiąc porodu/L4. Ale to nie jest prosty rachunek wypłaty brutto uśrednionej, oni wyliczają jakieś chorobowe, składki, uje buje dzikie węże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Dokladnie tak jak napisala poprzedniczka. Do tego wszystko dzielone jest przez ilosc dni pracujacych w miesiacu. Z tego wzgledu w jednym miesiacu pieniedzy jest wiecej a w innym mniej. To nie sa proste wyliczenia. Co wiecej do sredniej wliczaja sie tez premie i oczywiscie jezeli sa, trzynastki. Wyzsza szkola jazdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

czy mniej wiecej zgadza wam sie wasze macierzynskie ze srednia ostatnich miesiecy? Osoba ktora to nalicza tez moze sie mylic, nie idzie tego sprawdzic?czy mniej wiecej zgadza wam sie wasze macierzynskie ze srednia ostatnich miesiecy? Osoba ktora to nalicza tez moze sie mylic, nie idzie tego sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019

Ja między ostatnią wypłatą przed porodem a pierwszym macierzyńskim mam niemal 3k różnicy na minus, oczywiście.

I też dużo zależy od systemu rozliczania premii itp, bo u mnie np tak to jest zorganizowane, że nic poza wypłatą mi się nie wliczało do tej średniej, jedynie nadgodziny, ale też były rozliczane kwartalnie, więc niewiele pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama peppa
6 godzin temu, Gość gosc napisał:

9 miesiecy przed urodzeniem dostawalam okolo 3500 na reke, wczesniej 3200 na reke.

9x3500=31500

3x3200=9600

lacznie 41 100/12=3425

 

3425x80%=2740zl

czy moje obliczenia sa poprawne i na macierzynskim przez rok dostane 2740zl?

 

Mozesz przyjąć że plus minus będziesz tyle dostawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No nie wierze hehehe gościówka  dobrze pamiętam jak na  innym temacie pisałaś   jak to duzooooooooooooo zarabiasz a tutaj proszę  3200 zł na rękę HEHEHEHEHE 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Będziesz dostawać ok. 2800. Zależy też od miesiąca. Raz więcej raz mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
37 minut temu, Gość gość napisał:

No nie wierze hehehe gościówka  dobrze pamiętam jak na  innym temacie pisałaś   jak to duzooooooooooooo zarabiasz a tutaj proszę  3200 zł na rękę HEHEHEHEHE 

 

Przeczytaj ze zrozumieniem, co napisalam pieniaczu 🙂 A jak nie zrozumiesz znowu, to daj znać - wyjaśnię 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość gosc napisał:

9 miesiecy przed urodzeniem dostawalam okolo 3500 na reke, wczesniej 3200 na reke.

9x3500=31500

3x3200=9600

lacznie 41 100/12=3425

 

3425x80%=2740zl

czy moje obliczenia sa poprawne i na macierzynskim przez rok dostane 2740zl?

 

Nie autorko, twoje wyliczenia są błędne, bo 80% to dostaniesz przez pół roku, a drugie pół roku to 60%

50 minut temu, Gość Gosciówka2019 napisał:

Ja między ostatnią wypłatą przed porodem a pierwszym macierzyńskim mam niemal 3k różnicy na minus, oczywiście.

I też dużo zależy od systemu rozliczania premii itp, bo u mnie np tak to jest zorganizowane, że nic poza wypłatą mi się nie wliczało do tej średniej, jedynie nadgodziny, ale też były rozliczane kwartalnie, więc niewiele pomogło.

Nie od systemu rozliczania premii, tylko, czy masz od tej premii płacony zus. Wygląda na to, że u ciebie w pracy premie są płacone bokiem, albo wciągnięte pod jakieś dziwne socjale, benefity, inne umowy, które nie są uzusowione.

46 minut temu, Gość gość napisał:

No nie wierze hehehe gościówka  dobrze pamiętam jak na  innym temacie pisałaś   jak to duzooooooooooooo zarabiasz a tutaj proszę  3200 zł na rękę HEHEHEHEHE 

 

Faktycznie, czytać to ty potrafisz 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"laska" t nie ma co wyjaśniać. Chwaliłaś się,że duzoooooo zarabiasz a tutaj proszę  3200 zł hehehehehehehehehhehehheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"laska" t nie ma co wyjaśniać. Chwaliłaś się,że duzoooooo zarabiasz a tutaj proszę  3200 zł hehehehehehehehehhehehheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"laska" t nie ma co wyjaśniać. Chwaliłaś się,że duzoooooo zarabiasz a tutaj proszę  3200 zł hehehehehehehehehhehehheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"laska" t nie ma co wyjaśniać. Chwaliłaś się,że duzoooooo zarabiasz a tutaj proszę  3200 zł hehehehehehehehehhehehheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
7 minut temu, Gość gość napisał:

Nie autorko, twoje wyliczenia są błędne, bo 80% to dostaniesz przez pół roku, a drugie pół roku to 60%

Nie od systemu rozliczania premii, tylko, czy masz od tej premii płacony zus. Wygląda na to, że u ciebie w pracy premie są płacone bokiem, albo wciągnięte pod jakieś dziwne socjale, benefity, inne umowy, które nie są uzusowione.

Faktycznie, czytać to ty potrafisz 😄

To Ty się mylisz... Są dwie opcje albo przez rok 80% albo przez pół roku 100% i przez drugie pół roku 60%....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość gość napisał:

Nie autorko, twoje wyliczenia są błędne, bo 80% to dostaniesz przez pół roku, a drugie pół roku to 60%

Nie od systemu rozliczania premii, tylko, czy masz od tej premii płacony zus. Wygląda na to, że u ciebie w pracy premie są płacone bokiem, albo wciągnięte pod jakieś dziwne socjale, benefity, inne umowy, które nie są uzusowione.

Faktycznie, czytać to ty potrafisz 😄

Ale żeś teraz farmazon pocisla... Wybiera sie albo płatność pół roku 80% i pół 80% albo pół roku 100% i i pół roku 60%. Wiec problem z czytaniem to masz ty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

"laska" t nie ma co wyjaśniać. Chwaliłaś się,że duzoooooo zarabiasz a tutaj proszę  3200 zł hehehehehehehehehhehehheh

Owszem jest 😄😄😄. Ja ci wyjaśnię bo padłam. 3200 to zarabia autorka tematu, a gościówka2019 miała na macierzyńskim ok 3 tysiące mniej, niż przed macierzyńskim. A to oznacza, że gościówka zarabia minimum 5 tys. Ja bym radziła iść do kulisty po dobre szkła, bo gościówka odpowiadając autorce najpierw ją zacytowała, dokładnie tak jak ja ciebie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Emm933 napisał:

To Ty się mylisz... Są dwie opcje albo przez rok 80% albo przez pół roku 100% i przez drugie pół roku 60%....

Dobrze mówisz. Nie wiem co mnie zaćmiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ale żeś teraz farmazon pocisla... Wybiera sie albo płatność pół roku 80% i pół 80% albo pół roku 100% i i pół roku 60%. Wiec problem z czytaniem to masz ty. 

Nie, nie koleżanko. To ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a ja po prostu popisałam się niewiedzą, do której się już przyznałam. Jak widzisz, dalej jesteś wtórną analfabetką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
35 minut temu, Gość gość napisał:

Nie, nie koleżanko. To ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a ja po prostu popisałam się niewiedzą, do której się już przyznałam. Jak widzisz, dalej jesteś wtórną analfabetką.

Niewiedze wykazujesz we wszystkim z tego co widzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
35 minut temu, Gość gość napisał:

Nie, nie koleżanko. To ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a ja po prostu popisałam się niewiedzą, do której się już przyznałam. Jak widzisz, dalej jesteś wtórną analfabetką.

Niewiedze wykazujesz we wszystkim z tego co widzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Emm933 napisał:

To Ty się mylisz... Są dwie opcje albo przez rok 80% albo przez pół roku 100% i przez drugie pół roku 60%....

Potwierdzam prawda, pracownica sama wybiera czy bierze zasiłek macierzyński i rodzicielski razem (wtedy ma 80% płatne co miesiąc) czy najpierw korzysta z macierzyńskiego (100%) a po 6 miesiacach decyduje się na rodzicielski (60%)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

to jak w koncu 80% przez rok albo 100 % przez 6 mscy a nastepne 6 60%

 

Co jest bardziej oplacalne? Moja kolezanka kiedys mi opowiadala, ze zaszla w ciaze na macierzynskim i wtedy anulowala pozostala czesc urlopu i ciagnela L4 do rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

Jak dobrze mlaskasz jęzorem to na macierzyńskim możesz sobie jeszcze co nieco dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żaba

Hej dziewczyny a powiedzcie mi jak jestem na zwolnieniu od 6 tygodnia ciąży to w ta średnia liczyć się będzie z 12 miesięcy ostatnich, czyli powiedzmy 7 na zwolnieniu i 5 z pracy jak jeszcze do niej chodziłam? Czy z 12 miesięcy przepracowanych zanim poszłam na zwolnienie w ciąży? Dostałam wtedy podwyżkę, nagrody i premie 3 razy ( styczeń, kwiecień, maj) i zastanawiam się czy wtedy będą się te dodatki wliczac. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

to jak w koncu 80% przez rok albo 100 % przez 6 mscy a nastepne 6 60%

 

Co jest bardziej oplacalne? Moja kolezanka kiedys mi opowiadala, ze zaszla w ciaze na macierzynskim i wtedy anulowala pozostala czesc urlopu i ciagnela L4 do rozwiazania.

wychodzi na to samo po obliczeniu. Także jak wolisz. Jeśli wolisz dostawać ciągle ta sama kwotę to 80% lepsze. A jeśli chcesz najpierw więcej a później mniej to druga wersja. W ostatnim rozrachunku i tak i tak wychodzi na to samo. Czyli... Jak wolisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

hej Zaba, mozesz zdradzic dlaczego od 6 tyg ciazy jestes na zwolnieniu? co Ci dolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żaba

A co jesteś zazdrosna i chcesz mnie pohejtowac? Nie interesuje mnie twoje zdanie. Interesuje mnie wyłącznie, z których miesięcy wylicza mi średnia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×