Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JiI

Imię dla dziewczynki :)

Polecane posty

Gość gosc

Tekla i Klara brzmieniowo i stylistycznie roznia sie bardzo malo.  Lewandowscy nazwali corke Klara, popularniejsze na zachodzie i nagle Klara jest do przyjecia, super, a Tekla bez zadnego znanego "sponsora" i bez zadnego logicznego powodu "krzywdzi" dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zastanawiam sie czy Teklara by sie przyjela :'-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość gosc napisał:

Tekla i Klara brzmieniowo i stylistycznie roznia sie bardzo malo.  Lewandowscy nazwali corke Klara, popularniejsze na zachodzie i nagle Klara jest do przyjecia, super, a Tekla bez zadnego znanego "sponsora" i bez zadnego logicznego powodu "krzywdzi" dziecko.

Dla mnie się różnią i Tekla mi się nie podoba i nigdy nie podobała (brzmi dla mnie jak imię dla wiedźmy), a Klara przeciwnie. O tym, że jacyś celebryci tak nazwali swoje dziecko  i dlatego mam za tym imieniem szaleć dowiedziałam się dopiero tutaj 😄 . Nie czytuję bulwarówek 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jii s

Drodzy - nasza córcia będzie nazywała się  Judyta Milana jakby ktoś chciał wiedzieć. Życzę wszystkim dobrego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Jii s napisał:

Drodzy - nasza córcia będzie nazywała się  Judyta Milana jakby ktoś chciał wiedzieć. Życzę wszystkim dobrego dnia.

Fajny wybór, zwłaszcza pierwszego imienia (drugie dla mnie ciut za miękkie, ale w zestawieniu z pierwszym brzmi ok) 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Jii s napisał:

Drodzy - nasza córcia będzie nazywała się  Judyta Milana jakby ktoś chciał wiedzieć. Życzę wszystkim dobrego dnia.

Gratulacje naszym pobratymcom z Izreala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 minuty temu, Gość gosc napisał:

Gratulacje naszym pobratymcom z Izreala!

Poyebało cię? 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
23 minuty temu, Gość gość napisał:

Poyebało cię? 😮

Judyta znaczy Zydowka (mieszkanka Judei).  Kto inny nazwalby tak corke?  Nie ma w tym nic zlego.  Nazywamy dzieci tak jak miasta przeciez.  Nie wiem o co ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nnnn

Mój typ to Gabriela. Sama mam słodką Gabrysię i Natanielka. Wielu osobom się niepodoba ale skrót Gabi też jest słodki. (; pozdrawiam.

ps napisz jakie imię rozważasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Judyta znaczy Zydowka (mieszkanka Judei).  Kto inny nazwalby tak corke?  Nie ma w tym nic zlego.  Nazywamy dzieci tak jak miasta przeciez.  Nie wiem o co ci chodzi.

A ja nie wiem o co tobie chodzi. Jakie to ma znaczenie? Imię jak imię, jedno z wielu wywodzących się od miejsc pochodzenia (jak choćby np. też Adrian, Kajetan, Magdalena...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 5.11.2019 o 23:02, Gość Kola napisał:

Alina fajne

Mam Alinkę, miała być Alicja, ale ta na pierwszym miejscu w rankingach. Rozważałam jeszcze Olenę. Koniecznie musiała być Alunia albo Oleńka, ale nie Aleksandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 godzin temu, Gość gość napisał:

A ja nie wiem o co tobie chodzi. Jakie to ma znaczenie? Imię jak imię, jedno z wielu wywodzących się od miejsc pochodzenia (jak choćby np. też Adrian, Kajetan, Magdalena...).

Odpowiadalam na komentarz jezeli nie zauwazylas- moze zwracaj uwage kto co pisze zanim odpowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Mam Alinkę, miała być Alicja, ale ta na pierwszym miejscu w rankingach. Rozważałam jeszcze Olenę. Koniecznie musiała być Alunia albo Oleńka, ale nie Aleksandra

Alina bardzo fajna.  Swietnie, ze nadalas alternatywne imie ulubionego zdrobnienia- naprawde robi sie to bardzo nudne.  Alinka brzmi fantastycznie.  Ja rowniez wybralabym np. Olimpie gdybym chciala Olenke 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jii
10 godzin temu, Gość gosc napisał:

Judyta znaczy Zydowka (mieszkanka Judei).  Kto inny nazwalby tak corke?  Nie ma w tym nic zlego.  Nazywamy dzieci tak jak miasta przeciez.  Nie wiem o co ci chodzi.

Żydówką nie jestem, zastanawiam się czy napisano by coś takiego gdybym zdecydowała się na imię Sara, na przykład... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 godzin temu, Gość Jii s napisał:

Drodzy - nasza córcia będzie nazywała się  Judyta Milana jakby ktoś chciał wiedzieć. Życzę wszystkim dobrego dnia.

Piękne imiona. Bardzo dobry wybór!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość Jii napisał:

Żydówką nie jestem, zastanawiam się czy napisano by coś takiego gdybym zdecydowała się na imię Sara, na przykład... 

 

Nie przejmuj się, ta co wypisuje te bzdury to nawiedzona turbosłowianka. Paru klepek jej brak, i tyle 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 godzin temu, Gość Jii napisał:

Żydówką nie jestem, zastanawiam się czy napisano by coś takiego gdybym zdecydowała się na imię Sara, na przykład... 

 

Pewnie nie, ale gdybys zdecydowala sie dac na imie corce Polka to pewnie rowniez byloby skomentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Nie przejmuj się, ta co wypisuje te bzdury to nawiedzona turbosłowianka. Paru klepek jej brak, i tyle 🙂

Pewnie, ze sie nie przejmuj, wiekszosc ludzi nie ma zielonego pojecia co to imie oznacza, ani zadne inne :')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nknknknk

Eliza, Melania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Judyta – imię żeńskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa יהודית Yəhûḏîṯ oznaczającego "mieszkanka Judei" lub "chwalona".

Judyta jest to imię pochodzenia hebrajskiego, które wywodzi się od słowa Jehudit oznaczającego mieszkankę Judei.

Judyta jest imieniem pochodzenia semickiego. Powstało od hebrajskiego słowa Jehudit, oznaczającego mieszkankę Judei.

Imię Judyta ma pochodzenie hebrajskie. Jehudith to po prostu Żydówka lub kobieta z Judei. Judycie, która zabiła asyryjskiego władcę Holofernesa, poświęcona jest jedna z ksiąg Starego Testamentu. W Polsce imię po raz pierwszy pojawia się w księgach z 1085 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
16 godzin temu, Gość Jii napisał:

Żydówką nie jestem, zastanawiam się czy napisano by coś takiego gdybym zdecydowała się na imię Sara, na przykład... 

 

Ciekawe czy tez politycznie niepoprawnie bylby ten komentarz gdybys corke zdecydowala sie nazwac Germanka lub Arabka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ogolnie to wcale nie musisz przejomwac sie tym co wypisuja turboslowianie.  Popatrz na zrodla jezeli interesuje cie jak nazywasz swoje dziecko np niemieckie czy angielskie. Ciekawe czy Francuzi tez uznaja takie same znaczenie imienia Judyta jak turboslowianie- moze nas doucz w tym temacie...

Paru klepek tobie brakuje z tymi podstawowymi dziurami w wiedzy i ocenianiu faktow, ze sa bzdurami.  Jezeli znaczenie imienia Judyta jest inne i napisalam bzdure to prosze wyprostuj moja potrubowana wiedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Ogolnie to wcale nie musisz przejomwac sie tym co wypisuja turboslowianie.  Popatrz na zrodla jezeli interesuje cie jak nazywasz swoje dziecko np niemieckie czy angielskie. Ciekawe czy Francuzi tez uznaja takie same znaczenie imienia Judyta jak turboslowianie- moze nas doucz w tym temacie...

Paru klepek tobie brakuje z tymi podstawowymi dziurami w wiedzy i ocenianiu faktow, ze sa bzdurami.  Jezeli znaczenie imienia Judyta jest inne i napisalam bzdure to prosze wyprostuj moja potrubowana wiedze.

Ty naprawdę jesteś zdrowo yebnięta 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jii
7 godzin temu, Gość gość napisał:

Ogolnie to wcale nie musisz przejomwac sie tym co wypisuja turboslowianie.  Popatrz na zrodla jezeli interesuje cie jak nazywasz swoje dziecko np niemieckie czy angielskie. Ciekawe czy Francuzi tez uznaja takie same znaczenie imienia Judyta jak turboslowianie- moze nas doucz w tym temacie...

Paru klepek tobie brakuje z tymi podstawowymi dziurami w wiedzy i ocenianiu faktow, ze sa bzdurami.  Jezeli znaczenie imienia Judyta jest inne i napisalam bzdure to prosze wyprostuj moja potrubowana wiedze.

Zasadniczo mnie stwierdzenie „mieszkanka Judei” zupełnie nie boli. Teraz ten teren w części należy do Autonomii Palestyńskiej. To po pierwsze... 

Po drugie, jestem katoliczką, więc w moim piśmie świętym jest księga nazwana tym imieniem. Stąd mi się to wzięło. Biblijna Judyta chciala sama uratować miasto przed zagładą. Była piękna i potrafiła to wykorzystać. Żeby nie było, nie chcę, żeby moja córka obcinała ludziom głowy. Patrzę na to symbolicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 godziny temu, Gość Gość napisał:

Piękne imiona. Bardzo dobry wybór!

Też mi się podobają :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wróż Karol

Mi od razu przyszła do głowy dla Was Marianna, czuję, że ktoś o tym imieniu nad Wami czuwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 godzin temu, Gość Jii napisał:

Zasadniczo mnie stwierdzenie „mieszkanka Judei” zupełnie nie boli. Teraz ten teren w części należy do Autonomii Palestyńskiej. To po pierwsze... 

Po drugie, jestem katoliczką, więc w moim piśmie świętym jest księga nazwana tym imieniem. Stąd mi się to wzięło. Biblijna Judyta chciala sama uratować miasto przed zagładą. Była piękna i potrafiła to wykorzystać. Żeby nie było, nie chcę, żeby moja córka obcinała ludziom głowy. Patrzę na to symbolicznie.

Jezeli ci to nie przeszkadza to nadawaj.

Ja patrze na to, ze byla piekna i potrafila to wykorzystac symbolicznie poniewaz kanony urody bardzo sie zmienily przez wieki i zawsze sa rozne w roznych miejscach.  Natomiast na scinanie glow patrze doslownie... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
16 godzin temu, Gość gość napisał:

Ty naprawdę jesteś zdrowo yebnięta 😱

Dlaczego?  Poniewaz podaje fakty?  Moze masz racje, w dzisiejszych czasach trzeb udawac wariata-...e, zeby sie wpasowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Naprawde wydaje sie dziwne, ze jezeli ktos nazywa swoje dziecko doslownie imieniem oznaczajacym inna nacje to zalozenie przynaleznosci do tej nacji jest takim wielkim szokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×